nasiona marihuany

Niewielki, bezzapachowy growbox

Wyszukiwarka Forumowa:

deathisbad4cows

New member
Rejestracja
Sty 26, 2020
Postów
2
Buchów
0
Siema,

Przymierzam się do zakupu pierwszego growboxa, bo ze względu na obecną sytuację chcę skupić się na domowej uprawie.
Interesuje mnie coś niewielkiego, tylko na własny użytek, nie więcej niż 1-2 rośliniki na raz. Chciałbym móc posadzić tam coś jeszcze (jakieś zwykłe zioła, etc.), stąd wstępnie zdecydowałem się na wymiary w zakresie od 40x40 do 60x60.

Warunkiem koniecznym, jaki growbox będzie musiał spełnić, to bezzapachowość. Nie może byc nic czuć w mieszkaniu i w samym pokoju również. Mój budżet max to okolica 800 pln. Hałas i prądożerność nie są większym problemem, choć miło jakby nie zagłuszało mi to muzyki z głośników :D

Czy któryś z poniższych zestawów jest wart uwagi?

1. [

Nie ukrywam, że chciałbym coś na LEDach, ale spodziewam się, że w tym budżecie będzie z tym ciężko, tak więc jedyne wyznaczniki to budżet i ukrycie zapachu. Nie mam ciśnienia na zakup gotowego zestawu, mogę równie dobrze skompletować coś sam z dostępnych podzespołów, choć wolałbym zaopatrzyć się w jednym sklepie. Nie chcę sie bawić w DYI, bo nie mam na to zbytnio czasu i narzędzi, do sklepu w tej chwili też nie chcę się pchać, więc wszystko chcę kupić przez neta :)

Będę wdzięczny za komentarz odnośnie ww. zestawów, ewentualnie sugestie co zamienić, co wyrzucić, a co dobrać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Z tych co wymieniłeś brał bym zestaw z HPS, ew. zamiast HPS, Mars Hydro TS600.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Napewno 60x60 bo sobie możesz wrzucić 4x11l no i hps. Lepiej sobie zmontuj zestaw jaki chcesz i dogadaj ze sklepem. Jak hps to balast bym wziął sobie cyfrowy balast z możliwością regulacji jakbyś chciał może później zwiększyć produkcje, a apetyt rośnie w miarę jedzenia ha :)
Tak samo wentylacje odrazu kupić wydajniejszą i regulator obrotów z takim samym zamysłem. Warto wydać więcej bo w rezultacie jest to mniej. Powodzenia
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Jeżeli chodzi o growbox to polecam 40x40x140, znajdziesz sobie w każdym growshopie. Firmy nie podaję. Wrzucisz spokojnie dwie doniczki 5,7l lub jedną dużą np. 11l. Lampę zrób z żarówek LED, philipsa 13W 1521lumenów. Na takiego boxa 40x40 wystarczy 6 sztuk. Wentylację zrób profesjonalną - zmieścisz się w 200 zł (filtr+wentylator+przewód). Masz gwarancję bezzapachowego growboxa.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Siema,

Warunkiem koniecznym, jaki growbox będzie musiał spełnić, to bezzapachowość. Nie może byc nic czuć w mieszkaniu i w samym pokoju również.


Żaden box sam w sobie nie zapewni Ci pozbycie się niechcianego zapachu mj, do każdego growboxu niezbędny jest filtr węglowy, z tych dwóch wez 60x60, w razie złapania balcyla na uprawę marychy będziesz mógł wsadzić tam nie 2 jak zamierzasz na początku a 4 doniczki, do tego hps 150w i gra gitara :bal::bal::bal:
 

deathisbad4cows

New member
Rejestracja
Sty 26, 2020
Postów
2
Buchów
0
Ok, to tak - poczytałem, pomyślałem i może sam bym skompletował sobie całego growboxa.

Wybrałem nastepujące elementy:

1. Growbox Hydro Shoot 60 (60x60x160cm)
2. Oświetlenie Mars Hydro ts600
3. Filtr ECO Flat 200 - 250 m3/h, fi125mm
4. Wentylator AXIAL-FLO 125
5. Wentylator mieszający PROFAN 5W (15cm) z klipsem

Do tego akcesoria, jak przewód wentylacyjny, opaski zaciskowe, haczyki, przewody zasilające, kable, etc.

Mam nastepujące pytania:

1. Czy powyższy zestaw ma sens?
2. Czy to oświetlenie wymaga dodatkowego radiatora? (zakup planowałem na aliexpress, bo cena)
3. Ile sztuk wentylatora Axial-Flo potrzebuję? Bo logika mi podpowiada, że powinienem zaopatrzyć się w 2 sztuki - jeden na wejściu, wdmuchujący i drugi za filtrem, wyciągający.
4. Jaka przepustowość wentylatora Axial-Flo? Jest w 2 wersjach - 185m3 i 243m3
5. Czy pominąłem jakiś niezbędny element w powyższej liście?
6. Czy okablowanie wychodzace z growboxa powinienem puścić po prostu przez jeden z rękawów i go zacisnąć, czy warto jeszcze czymś to zabezpieczyć?
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
[MENTION=93674]deathisbad4cows[/MENTION] myślę, że ten Mars Hydro to będzie tak na granicy. Na taką powierzchnię potrzebujesz 18000 lumenów. Lepszy HPS, lub dołożyć więcej kasy i kupić MH TS1000.

Ad.3 - jeden powinien wystarczyć - jako wyciągający. Zawsze możesz podłączyć drugi wentylator komputerowy, jak chcesz więcej powietrza wtłaczać. Koszt znikomy.

Ad. 6. Dokładnie tak jak piszesz. Puszczasz w rękaw i zaciskasz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół