nasiona marihuany

[AF] [250W HPS] [0.36m2] - 2 x Sour Diesel Auto & 2 x Critical Kush Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Witam Cię Forumowiczu w fotorelacji mojej pierwszej uprawy :tiphat:
Jako że jest to moja pierwsza uprawa możliwe że zdarzy mi się większa ilość upadków niż wzlotów ale chodzi mi głównie o fun! Także zachęcam do komentowania i konstruktywnej krytyki!



SETUP


Rośliny:
- 2x Sour Diesel Auto od DINAFEM & 2x Critical Kush Auto od BARNEYS FARM

Namiot:
- Mammoth Lite 60 (60x60x140)

Oświetlenie:
- 250W HPS

Medium:
- Donice materiałowe 11L - Canna Terra Professional

Wentylacja:
- Wentylator wyciągający TT100 R1 183m3/h
- Wentylator mieszający Advanced Star Clip Fan 8W - 23cm

Nawozy:
- Canna Starter Kit

Temperatura i wilgotność:
Światło - ~26C 30%
Ciemnia - ~16C 45%

Fotoperoid:
Wcześniej 20/4 ze względu na wahania temperatury zmieniłem na 24/0


W dni dzisiejszym roślinki mają 14 dni od pokazania pierwszych listków, przedwczoraj wylądowały w doniczkach docelowych - do tej pory sadzonki podlewane były średnio co 2-gi dzień odstaną wodą(24h) z kranu teraz planuję podlewać 2 dni w tygodniu(środa & niedziela).


Od początku miałem problemy z odmianą Sour Diesel - rośliny zaczęły się kłaść, przez co były cały czas podtrzymywane, więc przy przesadzaniu zostały przysypane ziemią nieco poniżej pierwszych listków by zapobiec wywracaniu się w przyszłości, ogólnie dla mnie wyglądają dużo słabiej od Critical Cush. Jeden z Sour Diesel również chyba został przypalony trochę przez światło bo podwinął listki i trochę zżółkł.
Wczoraj żółty kolor również pojawił się na liściach Critical'i - możliwe że to od przesadzania czy bardziej obstawiać niedobory? Planuje zacząć nawożenie już od następnego podlewania czyli od środy.


IMG-2626.jpg




#1 Critical Kush Auto
IMG-2610.jpg


#2 Critical Kush Auto
IMG-2618.jpg



#1 Sour Diesel Auto
IMG-2615.jpg



#
2 Sour Diesel Auto
IMG-2614.jpg
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Siema, mam dziewczyny w tym samym wieku ( 12 dzień ), co to masz za ziemie ? Nie obstawial bym niedoborow w 14 dniu jeśli masz jakąś normalna mieszanke pod uprawe. Odległość hpsa od szczytów ? Jaką wodą podlewasz, kranowa z jakim ph? Zwiększył bym trochę wilgotność do 50-70%. Wbijaj na moją fotorelację. Dałbym Ci bucha żebyś się podniósł na duchu ale nie mogę jeszcze..
https://www.forum.haszysz.com/showt...OWERING-(GREENHOUSE-SEEDS)-1x-CARAMEL-(BONUS)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Obstawiał bym że je zasuszasz w tych materiałowych doniczkach. Podlewaj więcej tak żeby całą ziemię dobrze nawodnić.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Nie możesz zakładać już teraz jak często i jaką ilością wody będziesz podlewał, to trzeba dostosować do potrzeb. I wygląda na to, że je przelewasz, upewnij się też, że masz dobre pH. Ziemię już masz nawożoną, więc czekaj z nawozami. Zabierz się już teraz za poprawki, bo słabo te roślinki wyglądają.
Powodzenia! :)

Edit
O, Śmieszek420 mnie uprzedził z inną opcją. Hm, zasugerowałem się podlewaniem co dwa dni i nie przyszło mi na myśl, że może być za mało podlane xD Jedno jest pewne, coś tam kuleje w tym zakresie.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Bardziej bym się zgodził z [MENTION=92665]Beasto[/MENTION] ,że są przelane
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Przelanie w oddychających doniczkach wsadził bym między bajki. To nie duża ilość wody wpływa negatywnie na rośliny tylko brak tlenu w okolicach korzeni.
Po za tym, miałem bardzo podobny set up i wiem jak szybko woda parowała z doniczek. Przy 20kilku dniowych roślinach trzeba już było litr wody codziennie wlewać w donice.
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Siemanko wszystkim
[MENTION=84264]Layer1[/MENTION] W odpowiedzi na Twoje pytania - ziemia to Canna Terra Professional, odległość lampy od szczytów wynosi jakieś 30cm. Szczerze mówiąc nie mam kwasomierza żeby zmierzyć pH wody, a co do wilgotności próbuje ją podbić ale efekty raczej krótkotrwałe - teraz stosuje kabel grzewczy pod warstwa keramzytu który jest obficie zalewany wodą przy każdych "odwiedzinach" boxa.
[MENTION=92665]Beasto[/MENTION] [MENTION=64834]Śmieszek420[/MENTION] Przed przesadzeniem roślinki były w plastikowych kubeczkach z nawierconymi otworami na dnie, a podlewałem przeważnie aż woda nie zaczynała spływać przez otworki - może wtedy zostały przelane? Choć za każdym razem przed podlaniem sprawdzałem ziemie i była sucha.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
W takim razie na allegro kup jakiś miernik do mierzenia pH roztworu (sporo ich, jakoś 20 zł kosztuje + przesyłka). Skoro dopiero zaczynasz, będzie potrzebny (nawozy mogą obniżyć pH, ja się tak załatwiłem).

I chyba już wiemy, co jest nie tak - pomysł na kabel grzewczy i keramzyt może wysuszać takie doniczki jeszcze szybciej. Przestań to podgrzewać, co najwyżej podlewaj sam keramzyt, bo i tak będzie parowało z niego.

Czy panny wyglądały w kubeczkach tak jak obecnie w donicach?
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
[MENTION=92665]Beasto[/MENTION] Miernik już zakupiony - we wtorek powinien być u mnie, więc wtedy dowiem się dokładnie jakie pH ma woda którą używam do podlewania. A co do panien to panny wyglądały podobnie przed przeprowadzką - nie rzuciła mi się w oczy jakaś duża różnica, jedyny #2 Sour Diesel napewno wyglądał gorzej niż teraz - można powiedzieć że po przesadzeniu odżył.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Git z miernikiem.
Hm, czyli już w kubeczkach coś poszło nie tak. Wtedy też już miałeś ten podgrzewany keramzyt? Bo mógł Ci przesuszać nie tylko ziemię, ale i korzenie.
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
[MENTION=92665]Beasto[/MENTION] Tak, kilka dni przed przesadzeniem w docelówki to zmontowałem żeby spróbować podbić wilgotność.

Lekko się zamotałem przy poprzedniej odpowiedzi, żeby ją wyklarować dodam że przy tym że "panny wyglądały podobnie" chodziło mi o ich budowę - np. to że listki przy Critical'ach są lekko oklapnięte - bo przebarwienia tak jak pisałem na początku pojawiły się(albo je zauważyłem) dopiero po przesadzeniu.


Mam nadzieję że panienki z czasem wydobrzeją bo w porównaniu do dam [MENTION=84264]Layer1[/MENTION] te moje wyglądają słabiutko.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Spoko da się je jeszcze wyprowadzić :) Ja miałem sporą awarię z automatami w środku flo i się udało z tego wyjść dzięki pomocy forumowiczów. Dawaj znać o postępach.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Nie przejmuj się słuchaj co Ci ludzie podpowiadają i się ucz, praktyka czyni mistrza. Sam widzisz, masz ludzi którzy służą pomocą, także nie pękaj, odbiją jeszcze aż się zdziwisz, mierz ph i dobrze podlewaj czekając aż będzie sucho. Mi się zawsze przypomina w takich sytuacjach gość z yt który przez całą uprawę nie nawozil, aż do połowy flo, dziewczyny były naprawdę wygłodniałe, dodał parę magicznych rzeczy i po następnych dwóch-trzech tyogdniach przed flushem były zieloniutkie i pięknie zformowane :D (jak znajdę ten film, podrzuce go). Trzymaj się i do następnego up'a !!
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Aktualizacja 1

21 Dzień VEG

Witam ponownie!

Dzisiaj jest 21 dzień życia roślinek - wnioskuje że ich wcześniejszy ubogi wygląd był spowodowany tym że coś poszło nie tak w plastikowych pojemniczkach i skutki tego były rozłożone w czasie dlatego różne przebarwienia wyszły po przesadzeniu do donic docelowych, gdyż jak widać w nich odżyły!

Kilka dni pod rząd mierzyłem pH wody którą używam do podlewania, mieściło się ono w przedziale od 6.5 do 7.

Panny dostały dzisiaj po raz pierwszy ok. 25% zalecanej dawki nawozu Canna Terra Vega.





#1 Critical Kush Auto​


#2 Critical Kush Auto​


#1 Sour Diesel Auto​



#2 Sour Diesel Auto​


Ostatnie zdjęcia każdej roślinki są robione bez lampy błyskowej żeby pokazać że nie są aż tak ciemno zielone jak na pozostałych fotografiach.
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
bedzie dobrze nie przejmuj sie 2 lub trzema listkami , ida dobrze pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół