nasiona marihuany

[AF] [250W HPS] [0.36m2] - 2 x Sour Diesel Auto & 2 x Critical Kush Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
w czasie suszy szosa sucha... podlej krzyczą
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Siemanko [MENTION=86981]GRUZ[/MENTION], powiem szczerze że wydaje mi się że panienki są dobrze podlewane, praktycznie raz dziennie sprawdzam im podłoża i podlewam kiedy są suche na głębokości ok. 4 cm. Na zdjęciach z aktualizacji są chwilkę po podlaniu - w sobotę rano było u nich jeszcze wilgotno, ale w niedziele już była susza więc może dlatego zaczynały krzyczeć? W niedziele były podlane ok. 750 ml płynu na sztukę, a dzisiaj już było sucho w ziemi więc dostały po litrze wody na głowę! Zobaczymy na ile im starczy :)

Cześć [MENTION=82970]duchu[/MENTION], dzięki za wsparcie!​


Chciałbym zapytać czy to znak że roślinka wchodzi w fazę kwitnienia?
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Elo ziomeczku, widze ida do przodu, ze zdjecia wyglada jak by juz , ale poczekaj jeszcze kilka dni powinno byc wiecej bialych wloskow, widze narazie jeden, pozdrowki
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Aktualizacja 2

36 dzień życia roślinek


Aktualnie wszystkie kobitki mi kwitną - każda z nich zaczęła ten okres w innym czasie więc powiem szczerze że nie skupiałem się na liczeniu dni.
Najbardziej do przodu wysunął się #2 Sour Diesel Auto czyli ten który na początku wyglądał najbardziej mizernie :zombi:
Teraz jest z nim mały problem gdyż ciągle rośnie i już wali łbem w sufit(odbłyśnik) przez co zaczyna przypalać sobie listki, a ja nie mogę już wyżej podnieść lampy - i tu pojawia się moje pytanie co zrobić z nim w takim przypadku? złamać łodygę?
#2 Critical Kush Auto dostał chyba za dużo nawozu gdyż wywinął trochę listki do góry.

Panny dostają co drugie podlanie Canna Terra Flores, Canna Boots i Cannazym - dawki zgodne z zaleceniami producenta.


#1 Critical Kush Auto










#2 Critical Kush Auto








#1 Sour Diesel Auto








#2 Sour Diesel Auto







Zdjęcie klasowe (od lewej SD2, CK1, SD1, CK2)



I dwie fotki pokazujące powyżej opisany problem z #2 Sour Diesel Auto.








 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Siema mozesz troche polamac, adekwatnie do wysokosci boxa
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Panny dostają co drugie podlanie Canna Terra Flores, Canna Boots i Cannazym - dawki zgodne z zaleceniami producenta.

Czyli zbyt wysokie dawki. Pamiętaj, że ilości nawozów podane w tabelkach są mocno zawyżone dla zysku producenta. Nie ważne jakich nawozów używasz, wystarczy powiedzmy 75% tego co mówi producent.
W Twoim przypadku rośliny są bardzo najedzone, szczególnie azotem, który będzie Ci blokował prawidłowy rozwój na flo. Proponuje 2-3 razy wodę teraz, a potem pomyś o jakimś pk i boosterze.
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Siema [MENTION=79439]prosste[/MENTION] - dzięki za Twoje spostrzeżenie. Tak jak pisałem w aktualizacji zauważyłem przenawożenie u #2 Critical Kush Auto, ale u reszty mi to umknęło. Zastosuję się do Twojej rady i 3 razy dam dziewczynom samą wodę do picia :)
Canna Boots leje do wszystkich krzaczków odkąd weszły w fazę kwitnienia, a PK 13/14 mam w zanadrzu, po "detoksie" dam go 3 roślinkom poza #2 Critical Kush Auto gdyż jest ona jeszcze trochę mniej "dojrzała" od pozostałych.
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Aktualizacja 3

42 dzień życia roślinek

Dzisiaj Panienkom skończył się mały "detoks" i dostały po 75% zalecanej dawki producenta takich nawozów jak Canna Terra Flores, Canna Boots, Cannazym i Canna PK 13/14 (poza #2 Critical Kush Auto)

Temperatura jaka panuje w namiocie to około 30 stopni celsjusza, 50% wilgotności powietrza.

Zauważyłem że dziewczyny po wyciągnięciu z boxa zaczęły bardzo ładnie pachnieć, zapach trudny do opisania ale bez cienia wątpliwości jest słodki i orzeźwiający :)

Na #2 Sour Diesel Auto został z przymusu zastosowany super cropping jeśli tak to można nazwać :)
Przy tym zabiegu trochę rozwarstwiła się łodyga w miejscu łamania przez co miałem trochę obaw ale na szczęście jak na razie roślinka ma się dobrze!

Dzisiaj trochę mniej zdjęć ale niestety nie miałem zbytnio czasu żeby zrobić więcej.












SD2, CK1, SD1, CK2



I na koniec zdjęcia #2 Sour Diesel po super croppingu







 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
Aktualizacja 4

51 dzień życia roślin

Dziewczyny piją, pachną i rosną!
#2 Sour Diesel już zagoiła rany po super croppingu i ma się dobrze, za to #2 Critical Kush coś zaczęła świrować, od góry wygląda jakby się wysuszała, a dolne liście żółkną, robią się na nich plamy i opadają, wydaje mi się że to przez braki potasu ale ekspertem nie jestem - jeśli jest na sali lekarz proszę o pomoc w diagnozie!
Trochę zdziwiła mnie zaistniała sytuacja gdyż wszystkie roślinki podlewane są tak samo i żadna wcześniej nie narzekała.
Aktualnie czekam na nowy miernik pH gdyż poprzedniego nie zamknąłem po mierzeniu i tak sobie leżał i schnął nieszczęśnik. Kiedy już dostanę nowy sprzęt zmierzę również pH ziemi gdyż może w niej coś się narobiło i stąd problemy z przyswajaniem.

W niedziele ostatni raz dałem panną PK 13/14 - więc znowu wszystkie będą piły taki sam mix - Canna Terra Flores, Cannazym i Canna Boots.


CK2, SD1, SD2, CK1

#1 Sour Diesel Auto



#2 Sour Diesel Auto






#1 Critical Kush Auto
Pytanie dodatkowe: Uciąć tę śmieszne odrosty które widać na pierwszym zdjęciu czy zostawić?




#2 Critical Kush Auto





[/url
[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1075616]
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Następnym razem 2 razy mniejsze donice, wystarczą 5 litrów przy takiej wysokości boksa.
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Pytanie dodatkowe: Uciąć tę śmieszne odrosty które widać na pierwszym zdjęciu czy zostawić?
Mówisz o tych pierwszych odrostach licząc od dołu który rozeszły się na bok? Tnij śmiało, bo niewiele z nich uzyskasz.
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
[MENTION=87911]fazogastor[/MENTION] Przechodziły mi myśli przez głowę żeby następnym razem do AF zastosować mniejsze donice ale myślałem bardziej o donicach 7-9l dodatkowo to moja pierwsza uprawa więc puściłem dziewczyny wolno ku światłu - Wydaje mi się że gdybym stosował trening LST to 11l byłyby odpowiednie - 1 Sour Diesel i 1 Critical Kush faktycznie mocno wystrzeliły w górę jak nastolatki na wakacjach - i przez to zastosowałem na obu super cropping.

Rozważam też czy następnym razem nie spróbować na roślinie sezonowej z zastosowaniem treningu SCRoG i tu pytanie - 11l wystarczy żeby wszystko się ładnie rozrosło czy potrzebuje ~20l?

Dzięki [MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] za odpowiedź, ja sam nie mogłem się zdecydować, ale koniec końców jednak je zostawiłem gdyż nie chciałem stresować roślinki. Pewnie gdybyś napisał wcześniej to bym poszedł za Twoją radą i je uciachał! :D
Ogólnie miałem takie założenie żeby nie ucinać liści ani odnóż bo wyczytałem żeby nie stosować takich praktyk na automatach, ale te dwie boczne łodygi były bardzo wiotkie i kładły się na boki - finalnie "przywiązałem" je do głównej łodygi żeby były uniesione ku górze.

---------- Post Zaktualizowany 11:19 ---------- Data pierwszego postu 08:27 ----------

63 Dzień życia roślin

Dziewczynom puchnie to co w nich najlepsze i mają się dobrze chociaż #2 Critical Kush zaczeła znowu pokazywać że czegoś jej brakuje(ostatni już czuła się lepiej) tym razem wydaje mi się że to magnez ale oceńcie sami.
Dodatkowo rośnie jak na drożdżach ostatnio wykonałem na niej super cropping i chyba będę zmuszony wykonać go jeszcze raz na innym odnóżu.

Chciałem się was poradzić odnośnie #1 Critical Kush, #1 i #2 Sour Diesel ponieważ lecą już od tygodnia na samej wodzie i moje pytanie brzmi czy to odpowiedni czas na to czy jeszcze czymś podlać?

Pojawiły się u mnie ziemiórki - przynajmniej tak mi się wydaje że to ziemiórki - parę leżało padniętych prawdopodobnie przypalił je HPS - jedną widziałem jak lata pomiędzy szczytami, zapobiegawczo kupiłem żółte tablice z lepem - dzisiaj zostały zamontowane więc zobaczymy jak się sprawy potoczą.

Wybaczcie - Zdjęcia robione bez większego zaangażowania ale brak mi ostatnio czasu.

#1 Critical Kush Auto




#2 Critical Kush Auto




Zdjęcie liści pokazujących niedobór


Zdjęcie miejsca w którym stosowany był super cropping


#1 Sour Diesel Auto





#2 Sour Diesel Auto















Jestem ciekaw ile im jeszcze dajecie do końca żywotu?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
To wszystko zależy jakie AF. Większość AF kwitnie między 14 a 20 dniem życia, i po prostu to jest za krótko żeby wykorzystać takie duże donice, marnujesz ziemię - spokojnie wystarczy 5 litrów. Są różne połautomaty które zaczynają kwitnąć później, i nieco większa donica wtedy ma sens, ale tak patrząc na to co oferują growszopy to jest ich duża mniejszość.

Kolejna sprawa - nawet jak sezonówkę dasz do małej donicy, powiedzmy 5 litrów zamiast 11 i zrobisz weg 30-35 dni, to nic się nie stanie, po prostu korzenie torchę przerosną donicę i będziesz musiał nieco częściej podlewać.

Gdybyś chciał robić scrog na sezonówkach, to wystarczą dwie donice po 15 litrów max, oraz plastikowa twarda siatka która ma najlepiej oczka o wielkości boku 5cm - i tutaj jest problem bo niełatwo taką siatkę kupić.

Kolejna sprawa, zanim zrobisz scrog to poznaj odmianę na której chcesz ten SCROG robić - bo najważniejsze jest wyczucie kiedy przełączyć na kwitnienie tak aby siatka była idealnie wypełniona - nie za mało, i nie za dużo. Żeby to wiedzieć, to z kolei trzeba wiedzieć jak bardzo i długo dana odmiana rośnie podczas idukcji i na początku kwitnienia, bo różnice potrafią być ogromne.

Jeszcze co do wielkości donic, to ja mam teraz uprawę zezonowych w 5 litrowych donicach i spokojnie taka wielkość starcza - nawet gdybym zrobił weg. 20-25 dni (zrobiłem 14):

https://www.forum.haszysz.com/showt...-8xRQC-Cream-Caramel-Auto-x-Dinafem-Moby-Dick

..albo tutaj, znacznie dłuższy weg i też donice 5L:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?134416-HPS-250-0-81-m2-9-x-Amnesia-Platinum

..a tutaj kiedyś zrobiłem SCROG na 1 roślinie w DWC, wydawać by się mogło, że za wczesnie przełączyłem, ale wiedziałem, że ta odmiana bardzo się rozrasta przy indukcji i kwitnieniu, gdybym poczekał np. jeszcze z 2 tygodnie na wegu, to byłaby masakra:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?136306-LED-140W-0-64m2-DWC-1-x-Amnesia-Platinum
 

Bắrtek2

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
36
Buchów
0
[MENTION=87911]fazogastor[/MENTION] Jak dla mnie bardzo dobrze to wyjaśniłeś, dzięki ze podzieliłeś się swoją wiedzą.
Przeglądałem Twoje fr i muszę przyznać że roślinki bardzo ładnie się prezentowały i obecne też się dobrze prezentują także duży props dla Ciebie!

Co do SCRoG'a to myślę o takich odmianach jak Bruce Banner albo Sour Diesel - myślisz że 2 doniczki wejdą do mojego boxa? Gdzieś czytałem że najlepsze rozwiązanie to 1 plant/1m2, a ja mam 0.36 :D
Zdaje sobie sprawę z trudnego dostępu do siatki z oczkami 5x5 ponieważ już szukałem w internecie i pucha wszędzie, przed takim projektem będę musiał odwiedzić jakieś sklepy budowlane ewentualnie myślałem też o zakupie siatki na siano z oczkami 5x5 i jej lekkim przerobieniu, tylko nawiązując do tego co napisałeś o poznaniu danej odmiany to pojawiło się pytanie - czy nie lepiej będzie pierw spróbować daną sezonówe bez SCRoG'a żeby ogarnąć jak ona idzie i następny projekt polecieć dopiero z treningiem SCRoG?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół