nasiona marihuany

Critical 2.0- problem z kwitnięciem

Wyszukiwarka Forumowa:

COVID-19

New member
Rejestracja
Mar 21, 2020
Postów
3
Buchów
0
witam


To mój pierwszy post na forum i związany on jest z pierwszą hodowlą, z którą mam niestety spory problem. Zasadziłem 2x Critical 2.0 i po ładnym wegu, który przedłużyłem (trwał 37 dni) przełączyłem roślinę na 12/12. I tu pojawiły się problemy. Ta roślina po prostu nie kwitnie.Co prawda puściła już preflowery, ale jutro miną 2 tygodnie od tego przełączenia. Problem może być w lampie, gdyż obecnie używam CFL 250W Dual. Pojawiła się myśl odżałowania paru złotych na kupno innej lampy. I to właśnie moje pytanie, bo nie wiem co wybrać, czy kupić np CFL 300W na kwitnienie, czy zainwestować w zestaw HPS 150W? Przy kolejnych hodowlach mógłbym używać CFL do wega, no bo jakby nie patrzeć to sprawdziła się na tę okoliczność, a później po prostu zmieniałbym lampe. Sama CFL to koszt ok 200 zł, natomiast do HPS musiałbym kupić zestaw za ok 400. Liczę się obecnie z każdym groszem, dlatego sam nie wiem co będzie w tym przypadku lepsze. Powierzchnia box'a to 0,25 m2. Liczę na wasze porady.
thumbnails.php

Niestety nie rozgryzłem w jaki sposób dodać zdjęcia do tematu, dlatego zamieszczam link do mojego albumu:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/thumbnails.php?album=26717
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Przestawienie FP z 18/6 na 12/12 nie jest równoznaczne z początkiem kwitnienia. Ten przejściowy okres między zmianą FP, a początkiem kwitnienia trwa średnio 7-14 dni, ale przy bardziej egzotyczych odmianach może dochodzić do kilku tygodni.
Cierpliwości! Już niedługo zacznie formuować boby. ;)
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,402
Ja bym wybrał hps. Zawsze na wega możesz zmienić żarówkę na MH, chociaż pod hps też ładnie rosną.
 

COVID-19

New member
Rejestracja
Mar 21, 2020
Postów
3
Buchów
0
Uspokoiliście Cie mnie. Dzięki za rady, dolecę tak jak jest z za jakieś 2 miesiące wrzucę tutaj zdjęcia :)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Zmień na 11/13 i sprawdz dokladnie taimer
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół