nasiona marihuany

namiot w pokoju z brakiem kratek wentylacyjnych i okien?

Wyszukiwarka Forumowa:

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
Witam zastanawiam sie czy mozna postawic namiot w takim wlasnie pomieszczeniu kratka jest ale bardzo mala nawet i dwie ale to nawet nie jest 100mm
a chcialem postawic 2namioty z clu058 150x150x200 w takim wlasnie pomieszczeniu
1 wyciag tdsilent200\800 n i filtr 200mm 810-1100m3 na 2 boxy
Co powiecie o takim czyms?:tiphat:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Bez odpowiedniego przygotowania pleśń zje plony zanim je zbierzesz. Dam Ci przykład, ja miałem namiot 120 x 120 w pokoju z uchylonym oknem przez całą dobę, ale drzwi były zamknięte. Wilgotność nie spadała poniżej 60%+. 2x większy namiot w mieszkaniu w miarę przechodym, okna nie otwarte non stop ale wietrzone było kilka razy dziennie. Efekt taki sam, wilgoć jak japie****e. Wchodziło się jak do lasu deszczowego hehe ALE, jeśli zainwestujesz w porządny osuszacz, i będziesz dawał co2 z butli to bez problemu powinieneś opanować warunki(no może jeszcze klima by się przydała)

Edit. Może po prostu powiększ dziurę gdzie jest/są kratki?
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
dzieki za pomocna odpowiedz tak ze bede musial cos wymyslec, i tez nie chcial bym miec drzwi otwartych od pokoju aby jakis tam zapaszek sie nie wydostawal. Jeszcze nie wiem jak bedzie z tym zapachem z namiotow. moje pierwsze grow wiec sie obawiam ale tez dlatego o wszystko pytam, dzieki pozdro 5!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Dobry filtr i wentyl i zapachu nie będzie. Ale nawet jeśli to zwykłe drzwi nie powstrzymały by go przed wydostaniem się z tego pokoju. Ogólnie to polecam Ci rozważyć tę opcję z powiększeniem tych otworów z kratkami, chociaż do fi125mm. Było by to najtańsze rozwiązanie i dla początkującego chyba najprostsze.
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
planuje tdsilent800/200mm zabudowac go w boxie dla wyciszenia i z rozgalezieniem na 2x150mm do kazdego namiotu
(2 namioty)1,5x1,5x2,0 te marshydro sa 1680d chyba najlepsze jakie sa, sie okaze.
No i tak dobry filtr nie wiem jak mam to rozumiec tak myslalem 450-620 ale wentylator ma zakres 700/800/900 chcial bym miec go na minimalnych obrotach i nie wiem filt nie za duzy moze ewentualnie ewentualnie na polowie mocy i chce tez zakupic tlumik akustyczny miedzy wentylatorem a kratka fi200 no i caly zestaw to tez jakies straty generuje i tu tez moje pytanie czy dobrze to rozplanowalem czy ma ktos moze jakies uwagi co do instalacji, jest jeden wentylator aby zaoszczedzicz roboty no i na chalasie wentylator o ile mi wiadomo ma pracowac 24-h Pozdrawiam
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
Czy ktos mogl by byc na tyle mily i odniesc sie co do setapu wentylacyjnego z poprzedniego posta?? Bardzo mi zalezy no co tu ukrywac.
Pozdro mordeczki ;):snoop::gand:

---------- Post Zaktualizowany 00:53 ---------- Data pierwszego postu 00:08 ----------

tak wymyslilem ale nie wiem czy to dobry pomysl aby zamontowac rowniez do kazdego namiotujako dolot(intake) po:
DOSPEL wentylator kanałowy EURO 3 280 m3/h śr.150 po 35zl sztuka
aby usprawnic prace wiekszego wentylatora???? czy one glosne jakies sa ktos moze ma cos podobnego?
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Do ledów może wystarczy. Proponowałbym rozwiązania systemowe, dwa boksy, dwa zestawy.
i trzeci wentylator na kratke :craz:
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
no i dzieki za odpowiedz wlasnie stawiam na jeden ze wzgledu na koszta jak i na fakt ze 2 wentylatory td silent150mm beda glosniejsze niz jeden 200mm td
jak trzeci na kratke xd
kratka200mm z latwym przelotem, rury kawalek 0,5m, tlumik akustyczny 60 lub 90cm rura 1m, wentylator tdsilent200/800, rozgalenzienie na 2x150mm i po 1m rury 150 tez i po filtrze 300-500
Caly wentylator ma byc w drewnianej wytlumionej skrzyni i te rury zwykle te kawalki po 0,5 i po 1m beda z izolacja akustyczna taka nakladana na rure jeszcze zeby mi ktos napisal ze dobrze pomyslane lub jakies zmiany w tym setapie moim bym mogl wprowadzic bo przymierzam sie do zakupow pozdro :moon:
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Tak sobie wyobraziłem jak te 800 m3 gwiżdże przez komin. Chodziło, żeby zrobić filtracje do pomieszczenia a z pomieszczenia wentylator w kratkę żeby wymieniał powietrze, o połowę mniejszy na przykład. Tak kiedyś sobie rozmyślałem.
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
nie wiem jak to zrozumiec moze za brdzo zjarany juz jestem xd ale chyba setup zostanie taki jak napisalem
no teraz mysle ze oby z tej kratki na wylocie na zawnatrz nie szumialo gwizdalo powietrzem z outake
a swieze powietrze bedzie dochodzic ze srodka pomieszczenia i przez kratki entylacyjne w drzwiach.0.o ;) bedzie okej pewnie za jakies pol roku bada fotki niestety wszystko drogie bardzo :)
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Witam zastanawiam sie czy mozna postawic namiot w takim wlasnie pomieszczeniu kratka jest ale bardzo mala nawet i dwie ale to nawet nie jest 100mm
a chcialem postawic 2namioty z clu058 150x150x200 w takim wlasnie pomieszczeniu
1 wyciag tdsilent200\800 n i filtr 200mm 810-1100m3 na 2 boxy
Co powiecie o takim czyms?:tiphat:
Jeżeli masz kanał wentylacyjny to zasadniczo ma min.100mm. Te kratki wentylacyjne masz w jednym miejscu oby dwie działają?
 

qlimb

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
14
Buchów
0
bede robil jeden kanal wentylacyjny w scianie fi 200mm to bedzie wyjscie
znalazlem teraz na allegro takiego wariata
Wentylator kanałowy REDFLOW SILENT 150/160 530m3h
na nizszym biegu 26decybeli i 43w i 420m3h
i tera nie wiem moze by takie 2 zainwestowal bo sa po 360zl tyle co jeden td silent200\800 700zl
tylko czy takie 2 wenty moga sie laczyc razem na wyjsciu w jedno 200mm chyba spoko przeciez one na minimum mocy w duzej srednicy kanalach wiec tez szumu duzo byc nie powinno z samego systemu
bede wiercil w drewnie otwornica juz jest w koszyku na 200mm i kratka fajna z dobrym orzelotem a dojsci swiezego powietrza bedzie z mieszkania bo na zewnatrz zimno jeszcze
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół