nasiona marihuany

Użyte przewody do podłączenia, proszę o pomoc.

Wyszukiwarka Forumowa:

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Czołem wszystkim,
przedmioty:
dioda citizen CLU056-1825C1-353M2G2 3500k

zasilacz- ELG 150-54A

Miałem pod reką przewód zasilający 3-żyłowy- 1mm^2
Co zrobiłem?
Przeciąłem go ok 30-40cm od wtyczki do gniazda, podłączyłem powyższy zasilacz i resztę przewodów od zasilacza prosto do coba czyli w skrócie (wtyczka z 30cm przewodu--zasilacz MeanWell--- 2,7m przewodu---COB= ok 3,4m)
Pytania:
1. Czy przewód typu linka Cu przekrój 1mm który zastosowałem w połączeniu z zasilaczem jest wystarczający a przedwszystkim bezpieczny?
2. Czy duże są straty na łączeniach przy tak długim przewodzie?
3. Jak ustawic zasilacz (przy potencjonometrze przekręcałem tak by podana wartość na watomierzu była ok) ale obok mam zślepkę do zmiany V) Jakie są wartości początkowe zasilacza (po włączeniu błysk był konkretny a watomierz wskazał 158W). Podejrzewam, że zasilacz ustawiony był na 2,8A ale co z napięciem? Chyba jest przekręcony na maksa - powinienem coś zmniejszyć?
Dzięki za odpowiedzi.,
Pozdrawiam
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Volty zostaw w spokoju na max. Kręc amperami tylko. Przewód może być 1mm2 masz do 15A więc spokojna głowa.
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Volty zostaw w spokoju na max. Kręc amperami tylko. Przewód może być 1mm2 masz do 15A więc spokojna głowa.

Dzięki Phnom za konkretną odpowiedź.
Z tego co widziałem w specyfikacji ta dioda najlepiej leci na 52V i 2250mA, to może odpalę lampe na max V (wg zasilacza to 54V) i pokretłem od A ustawie 100W(aż watomierz tyle wskaże). Z proporcji można wyliczyć, że skoro 54V=100W to 52V= 96,29W. Następnie będe zmniejszał śrubokrętem napięcie (V) aż watomierz wskaże (~96,3W) czy wtedy jest szansa że potencjometr w zasilaczu będzie ustawiony na ok. 52V?
następnie 52Vx2,25A=117W (czylki rzekomo optymalne warunki dla tej diody)? dobrze to mój prymitywnie elekttrycznie mózg myśli?
Czy jest szansa zwykłym watomierzem to w miare celnie ustawić?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół