nasiona marihuany

Ciasteczka mocy :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Poczyniłem dziś ciasteczka.

Przepis następujący:

300g Mąki
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
1 żółtko
200g Masła
60g Masełka konopnego (zrobione z 18g suchych topków i kostki masła)
90g cukru pudru

Mąkę z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia wymieszałem. Wrzuciłem masło, jajko i żółtko i mieszałem do uzyskania jednolitej masy. Po wymieszaniu zrobiłem z tego rulon i wsadziłem na 30 minut do zamrażarki, żeby było chłodne. Po wyciągnięciu z zamrażarki pociąłem na plastry i uformowałem coś, co przypomina ciastka i wsadziłem na 10 minut do piekarnika ustawionego na 180 stopni z termoobiegiem.

Poniżej przedstawiam finalny produkt. Jako, że jest weekend, będę próbował ciasteczek wieczorem :)



 
P

PolnaMiedza

Guest
Super ciacha. Dawkuj ostrożnie, bo jak przegniesz to jest ciężka faza. Daj znać jak było. Pozdro
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dam znać za godzinkę zaczynam :)
Narazie spróbuję jednego, bo nie wiem co będzie. W chwili obecnej piwkuję :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Tak na przyszłość, za wysoką masz temperaturę, przy takich wypiekach 160 to zalecany maks. Ja lecę ze swoimi w 150 stopniach. Spokojnie można znaleźć odpowiednie przepisy, szczególnie gdy używa się masła. Ciężej z olejem kokosowym, ale i to też można opanować bawiąc się z proporcjami tłuszczu.

Jeśli chcesz sobie określić, ile gram masła potrzebujesz do bani z danej liczby ciastek, podziel ilość wrzuconego zielonego masła przez ciastka. Mnie się to sprawdziło, gdy potem testowałem spożycie oleju w kawie i jajecznicy. No i będziesz wiedział, jak zagospodarować resztę masła.

Miłego, bo spożywanie jest fajnie :D

EDIT
23:26, kolega nie daje znać. Mamy się martwić? xD
 
Ostatnia edycja:

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Hej,
Ciastka wchodzą na początku tak, że czuję lekkie mrowienie w rękach, potem raczej następuje chill i lekkie rozbawienie. Jedno ciastko mnie nie poskładało, ale przy dwóch już można się fajnie rozluźnić. Mam jeszcze pół ciasta i przed pieczeniem dodam jeszcze troszkę masła i zgodnie z zaleceniami upiekę w niższej temperaturze. Możliwe, że będzie wtedy bardziej zadowalające :) Testowane w piątek, sobotę i niedzielę. podpierałem się browarkami.
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Jest wyczuwalna różnica po zrobieniu w mniejszej temperaturze?
 
U

Usunięty 65798

Guest
Jest wyczuwalna różnica po zrobieniu w mniejszej temperaturze?

180*C w tym przepisie to za duża temp, gdyż thc się od 180*C własnie ulatnia, lepiej dać mniejszą temp i dłużej piec, ja preferuje 150*C.
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Siemanko Quaker. Też spróbowałem super ciasteczek mocy. Są naprawdę kozackie. Gotowałem 2,5 godziny. Nawet się nie spodziewałem że tak to kopać będzie. Trochę masła wyszło dość spore robiłem ciacha. Ogólnie to najpierw zrobiłem 12 ciastek a później powtórzyłem i zrobiłem 36. Jadłem po pół ciastka serio. Jak zjadłem całe to miałem dzień utopiony w domu ? moja kobieta używała po 1/3 ciastka i jej starczyło. Teraz mam dylemat. Robić następnym razem haszyku który też uwielbiam, czy ciastek..
Ja pie***le nie wiem jak dodać fotkę, jeszcze przez ten ***any telefon.
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
A masło robicie z liści/topów czy z mixa tego i tego?
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
A masło robicie z liści/topów czy z mixa tego i tego?
Ja robilem z trymu i dorzucilem trochę małych topkow, popcornu. Dałem na dwie kostki masła trym z 3 roślin i z 10g topkow. Jedno ciastko wypie****a z butów ?
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Dopytuje bo ja robię praktycznie tylko z liści + jakieś tam śladowe ilości popcornu iiiiiiii no w zależności jakie proporcje dam masła konopnego do zwykłego już przy pieczeniu, to po jednym ciastku jestem w równoległym świecie z brakiem dostępu do siebie.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ja te ciastka ze zdjęcia robiłem z topków i jakiś liści przytopowych (te zazwyczaj mają sporo lukru) :)
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Ja te ciastka ze zdjęcia robiłem z topków i jakiś liści przytopowych (te zazwyczaj mają sporo lukru) :)
Nie żebym narzekała na moc z samych liści. Piszę to ponieważ jestem w mega szoku jakie to są za***iste rośliny - kwiatki w bletke, liście w ciacha, przydałoby się jeszcze znaleźć zastosowanie dla korzeni :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół