nasiona marihuany

Zmiana oświetlenia z 16/8 na 12/12

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
To mój pierwszy post więc cześć wszystkim!

Jakiś czas temu zasadziłem roślinkę z pestki z palenia. Najpierw myślałem że nie wykiełkuje, skubana wykiełkowała, później że nie wyjdzie z ziemi, wyszła itd. Po jakimś czasie dokupiłem jakiś nawóz na wege za 10 zł, a obecnie kupiłem lampę LED.

Z oczywistych powodów, po zaangażowaniu kapitału, nie chcę ciągnąć tematu rośliny z pestki dłużej, ale szkoda też wyrzucić ja do kosza. Dodatkowo roślina puściła preflowery (jakiś tydzień temu), wszystkie póki co żeńskie.

No i pytanie czy zmienić jej już oświetlenie na 12/12, czy poczekać, jeśli tak to ile? Dodam że lampa ma dwa ustawienia barwy światła: na wege i kwitnienie

Fotki zamieszczam poniżej.







 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
zlap za ryj, zegnij w poł. Za tydzien jak kilka odrostow wyskoczy to przelacz na flo.
I podaj jej cos z PK bo biedna juz sie czerwieni z glodu.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
nie zaszkodziło by dac większą doniczke

już się określiła,puściła włos? na wegu a więc po mojemu to moze być automat,,a jeśli tak to słabo świecić 12/12
dodaj lepsze foto preflołerów
ile ma dni?
 
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
No właśnie ciężko określić co to jest bo nasionko wziąłem z palenia. Zasiałem trochę "z dupy" stąd doniczka i ciężko określić ile ma dni, na oko ok. koło 40 - 60. Z czasem zacząłem czytać coraz więcej i kupiłem fajną lampę. Teraz chciałbym zasiać jakiś szybki automat, może white widow, słyszałem, że od zasiania do zbiorów tylko 65 dni. Z tej rośliny w najgorszym wypadku zrobię makumbę, chociaż chciałbym chociaż z 10 zebrać. Przez określenie miałem na myśli że pojawiły się preflowery i nie widać jajec. Jak wrócę do domu to wrzucę lepsze fotki.
 
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
Zrobiłem dwie fotki, do końca nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że to co w czerwonych kółkach poniżej to tzw. włochy.





No i zgiąłem też w pół.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Ja tam na fotkach preflowerów nie widzę, mógłbyś zrobić lepsze foto (makro)? Jak masz zamiar pociągnąć dalej grow tej rośliny, to lepiej przesadź do większej donicy, bo zbierzesz marny plon.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Ja też nie widzę, wydaje mi się że zaznaczyłeś miejsce z którego dopiero wyrosną preflowery. Preflowery są białe.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
dokładnie,nie ma (lub nie widać) ..ale to super bo raczej nie auto

większa donica i poczekaj aż odbiją po gięciu i wstaw foty to podpowiemy czy przestawiać na 12/12 (+ info o rozmiar boksa)
 
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
Dzięki za wszystkie rady!
Będę dzisiaj / jutro przesadzał roślinę do większej donicy (nie wiem ile L, wziąłem jakąś na oko z ogrodu).
1)Pytanie czy dobrze ją zgiąłem czy może np. w nowej doniczce zgiąć ją na krótszym odcinku?
Trochę się położyła, ale bardzo ładnie puściła liście z góry.
2) Co z liśćmi wiatrakowymi z dołu, które nie chcą do światła? Obcinać?
3) Stosuję Terra Grow Basic Nutrient by Plagron 100 ml. Do 3/4 l. wody wbiłem już 3 nakrętki (ok. 15 ml). Dużo powyżej zalecanej dawki. Niestety dalej mam czerwone łodygi. Co jej podać? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Foto:







 

pillowman

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
59
Buchów
40
Jak czesto podlewasz, doniczka ma jakis wylot u dolu? Czerwone lodyzki to moze byc efekt przelania, nieodpowiedniego ph, zbyt duzej ilosci swiatla (na jakiej wysokosci trzymasz lampe od szczytu?), niedoboru magnezu lub potasu. Przesadz do wiekszej donicy i przystopuj z nawozami, skupilbym sie raczej na wyregulowaniu ph najpierw.
 
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
Doniczka ma dziurkę na dole. Z podlewaniem to różnie piszą, więc trzymam patyczek w ziemi i patrzę czy mokry. Podlewam średnio co 2-3 dni, ok. 150 ml. z nawozem, połowę wlewam od dołu, na spód doniczki i połowę powoli od góry. Lampę trzymam obecnie ok. 45 cm od szczytów. Będę przesadzał, ale dobrze ją powiązałem póki co?
 
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
Przesadziłem roślinkę do większej doniczki, zobaczymy jak to zniesie. Jakieś rady kiedy na flow przechodzić? Foto poniżej.





 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Przesadziłem roślinkę do większej doniczki, zobaczymy jak to zniesie. Jakieś rady kiedy na flow przechodzić? Foto poniżej.

Odrosty juz poszly, jesli jest tak jak mowisz, ze trzymasz ja 40-60dni na wegu to przelaczaj juz dzis na flo. Nie ma najmniejszego sensu trzymac jej dluzej pod 18/6.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
kolego a w jakim to boksie siedzi i pod jaką dokładnie lampą?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół