nasiona marihuany

Duża lampa w małym boxie?

Wyszukiwarka Forumowa:

cyganik

New member
Rejestracja
Gru 1, 2018
Postów
3
Buchów
0
Dzień dobry,

mam powiedzmy w spadku lampę Blast 320 http://spectrolight.pl/blast-320/ chciałbym jej użyć skoro już ją mam ale do małej uprawy (1 góra 2 krzaki). Czy niesie to za sobą jakieś zagrożenia? Czy bez problemu? O co zadbać jeśli już jej użyję?
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Mozesz uzyc a jesli ma mozliwosc redukcji mocy to jeszcze lepiej - wieksza ekonomia. Najlepiej wladowac ja w box 80x80 i z 4 krzaki.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
"mala uprawa" to jaka powierzchnia boxa i jaka wysokosc dla Ciebie?

Mozesz uzyc a jesli ma mozliwosc redukcji mocy to jeszcze lepiej - wieksza ekonomia. Najlepiej wladowac ja w box 80x80 i z 4 krzaki.

Dokladnie tak. Ale 80x80 i 4 krzaki to beda krzaczory, nie krzaki, nie wiem czy to sie kwalifikuje pod mala uprawe dla nowicjusza (wnioskuje staz po pytaniu) :D
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Cześć,

No to bogaty spadek, bo lampa sporo warta - lampa albo marka :D

Ja posiadam podobną lampę tyle, że moja jest budowana na zamówienie i ma 340W, lecz jest na bazie produktów SpectroLight. Używam jej na metrażach do 1.44m2 tyle, że moja lampa jest wyposażona w potencjometr, którym reguluję sobie moc 0-100%.

Mimo, że jest to led to przy 100% mocy na małych powierzchniach możesz mieć problemy z utrzymaniem optymalnych temperatur. Jeżeli zaś nie chcesz wykorzystywać jej na większych powierzchniach tak jak koledzy wyżej napisali to możesz zastanowić się nad zamontowaniem potencjometru (o ile w tym przypadku jest to możliwe - tego nie wiem), który będzie Ci regulował moc lampy jak w przypadku regulatorów obrotu łopat wentylatorów. Taki sprzęty nie są stosunkowo drogie, a skoro dostałeś w prezencie lampę wartą 3k złotych to na taki regulator raczej nie powinno być ci szkoda stówki czy dwóch.

A jak nie, to nie kombinuj tylko otwieraj większy projekt 90x90 i niech dusza hula póki żywa :D

Pozdrawiam
A. IV :)
 

cyganik

New member
Rejestracja
Gru 1, 2018
Postów
3
Buchów
0
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

BIGBLACKBUD napisał:
"mala uprawa" to jaka powierzchnia boxa i jaka wysokosc dla Ciebie?

Myślałem o boksie 50x50 na jednego krzaka... ew. dwa w czymś nieco większym.


BIGBLACKBUD napisał:
Dokladnie tak. Ale 80x80 i 4 krzaki to beda krzaczory, nie krzaki, nie wiem czy to sie kwalifikuje pod mala uprawe dla nowicjusza (wnioskuje staz po pytaniu) :D

Tak, to ma być moja pierwsza samodzielna uprawa. Do tej pory miałem okazję tylko obserwować innych rolników w akcji :D

Amenophis IV napisał:
moja lampa jest wyposażona w potencjometr, którym reguluję sobie moc 0-100%.

Na zasilaczu mam napisane "Dimming range 10-100%" - czyli potencjometr podpinam do zasilacza?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół