nasiona marihuany

Podmokły spot

Wyszukiwarka Forumowa:

Jefe

Member
Rejestracja
Wrz 8, 2019
Postów
7
Buchów
0
Witam.
Korzystając z pogody wyruszyłem dzisiaj przygotować miejscówkę. Wykopałem doły na jakieś 50cm głębokości. Po godzinie podeszło wody do połowy dołków. Gleba jest ciężka i gliniasta. Będę dawał kupną. I teraz pytanie
- Sypać ziemi do tych dołów i się nie przejmować wodą.
- Czekać aż woda opadnie (max mogę jeszcze 2 tygodnie)
- Czy może wyłożyć tam jakaś folię i nasypać na dno kamyków dla drenażu.
Dodam że obok spota jest podmokła łąka ale sam spot jest na lekkim wzniesieniu i na powierzchni jest sucho. Jakieś 5 metrów obok płynie "strumyk".
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
moze byc roznie - proponuje uzyc donic.
 

Jefe

Member
Rejestracja
Wrz 8, 2019
Postów
7
Buchów
0
Przy moich tegorocznych planach (mała ilość a konkretnie) musiałbym użyć raczej kalfas budowlanych zamiast donic . Jeśli już to bym właśnie tą folią wykładał.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
też miałem taką sytuacje, wody było miejscami po łydki. przyniosłem euro palete na nią pierw wszystko w donicach postawiłem. jak woda opadła przesadziłem rośliny na miejsce docelowe. zaletą takiego manewru było to że mogły rosnąć w donicach i stały w miejscu bardzo nasłonecznionym. Kiedy zrobiło się sucho, zbliżało się grzybobranie; wtedy przeniosłem je w bardziej zacienione miejsce ale i dyskretniejsze. Miały dobry start dzięki temu.

tu masz fotorelacje
https://www.forum.haszysz.com/showt...e-dary-ggs-panpestka-deuter-choci-ganjafarmer
 
Ostatnia edycja:

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Możesz poczekać 2 tygodnie, to poczekaj może woda opadnie. Jak nic się nie zmieni to doniczki lub worki.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Miejsce trzeba poznac - juz kilka razy nacialem sie w taki sposob, ze wiosna teren byl tylko podmokly a w pazdzierniku zalany na glebokosc polowy lydki... i nawet donice byly zalane.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Możesz poczekać 2 tygodnie, to poczekaj może woda opadnie. Jak nic się nie zmieni to doniczki lub worki.

Podepne się pod temat.
Donice na kopcach czy wkopywać ileś w grunt?
W donicach jakiś drenaż?Donice 10L do automatów ok?
 

Jefe

Member
Rejestracja
Wrz 8, 2019
Postów
7
Buchów
0
Świetny pomysł jaki i fotorelacja. U mnie nie jest aż tak źle z tą wodą. Startowałeś w czerwcu; podejrzewam, że u mnie wtedy będzie już całkiem sucho. A jak wyglądała u Ciebie sytuacja z poziomem wody we wrześniu?

---------- Post Zaktualizowany 11:07 ---------- Data pierwszego postu 11:01 ----------

Wygląda to tak, dół na zdjęciu 120cmx70cmx50cm pod 2szt paf. Woda stoi do połowy.

Podmokly_spot.jpg


---------- Post Zaktualizowany 11:21 ---------- Data pierwszego postu 11:07 ----------

Podepne się pod temat.
Donice na kopcach czy wkopywać ileś w grunt?
W donicach jakiś drenaż?Donice 10L do automatów ok?

Jeśli woda nie stoi jak to mówią po łokieć to wkop w grunt zawsze mniej się rzuca w oczy. Jeśli chodzi o drenaż na dno donicy możesz nasypać keramzyt. 10L będzie w miarę ok ale ja bym dał 20L.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Jeśli woda nie stoi jak to mówią po łokieć to wkop w grunt zawsze mniej się rzuca w oczy. Jeśli chodzi o drenaż na dno donicy możesz nasypać keramzyt. 10L będzie w miarę ok ale ja bym dał 20L.

Dzięki piękne za wskazówki,tak też zrobie:tiphat:
 

Marc

Hate being sober
Rejestracja
Lut 25, 2020
Postów
177
Buchów
174
Witam.
Korzystając z pogody wyruszyłem dzisiaj przygotować miejscówkę. Wykopałem doły na jakieś 50cm głębokości. Po godzinie podeszło wody do połowy dołków. Gleba jest ciężka i gliniasta. Będę dawał kupną. I teraz pytanie
- Sypać ziemi do tych dołów i się nie przejmować wodą.
- Czekać aż woda opadnie (max mogę jeszcze 2 tygodnie)
- Czy może wyłożyć tam jakaś folię i nasypać na dno kamyków dla drenażu.
Dodam że obok spota jest podmokła łąka ale sam spot jest na lekkim wzniesieniu i na powierzchni jest sucho. Jakieś 5 metrów obok płynie "strumyk".

A nie myślałeś o zrobienia kopców? Też mam podmokły teren i polecono zrobić mi kopce
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół