nasiona marihuany

Komporst + trociny + wapno - out w gruncie i pojemnikach.

Wyszukiwarka Forumowa:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Witam,
to będzie mój pierwszy sezon uprawowy out (pierwszy też ogólnie z mj). Chciałem za wczasu przygotować spota oraz podłoże. Jako że lubię "grzebać w ziemi" i uprawiać różne inne rośliny mam jakieś tam pojęcie oraz doświadczenie w ogrodnictwie. Posiadam też własny kompostownik z rocznym przerobionym kompostem który dziś przesiałem i zmieszałem z trocinami z drzew iglastych + wapno.

clear.gif

clear.gif

clear.gif
clear.gif
[/URL][/IMG]

Ww mieszanka wylądowała w dołkach i została wymieszana z ziemią spotową. W planach mam jeszcze nawiezienie jej obornikiem granulowanym + uzupełnianie kompostem którego mam jeszcze sporo. Zastanawiam się czy nie wzbogacić struktury gleby o przekompostowaną zrębke z drzew liściastych w celu polepszenia struktury gleby.
Co sądzicie o takim przygotowaniu spota?

Sadzonki zostaną zaszczepione mikoryzą i zasilane nawozami mineralnymi w sezonie.


Czy taka mieszkanka i zda również egzamin w wiaderkach 10L ? Czy wiaderka 10L nie będą za małe?

Dzięki za wskazówki.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Te zrębki pomogą utrzymać odpowiednią wilgotność i będą pożywką dla mikloflory. Tylko nie wiem czy te mineralne są konieczne skoro masz takie zaplecze aby pokusić się o organiczny grow. :)
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Te zrębki pomogą utrzymać odpowiednią wilgotność i będą pożywką dla mikloflory. Tylko nie wiem czy te mineralne są konieczne skoro masz takie zaplecze aby pokusić się o organiczny grow. :)

Mineralki mi zostały jeszcze z poprzedniego roku z innych upraw. Na siłę nie muszę ich stosować 8) Ogólnie gleba na spocie wydaje się żyzna ale wolałbym mimo wszystko przygotować żeby mieć pewność.Mam jeszcze jedną opcję na spota gdzie teren jest podmokły i myślę żeby tam dać pojemniki wkopane tylko z 10cm w podłoże żeby uniknąć przelania.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Czy przypadkiem te trociny z iglastych nie będą zakwaszały gleby?
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Czy przypadkiem te trociny z iglastych nie będą zakwaszały gleby?

Tak mogą ją zakwasić choć chyba w niewielkim stopniu ponieważ są przekompostowane.Z drugiej strony poszło też wapno które odkwasza.
Zawsze mogę dać przekompostowaną zrębkę/trociny z liściastych która nie zakwaszą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół