nasiona marihuany

System automatycznego podlewania

Wyszukiwarka Forumowa:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Witam.
Zrobilem system automatycznego podlewania ktory jest bardzo pomocnym rozwiazaniem w razie dluzszej nieobecnosci przy uprawie roslin.
Wykorzystane elementy to:
Osaki WPS400 400W 1szt. - 23 f
Pompa wodna zanurzeniowa Osaki WPS400W
DIALL 7 DAY MINI PROGRAMMABLE DIGITAL TIMER 1szt. - 7 f
Programator elektroniczny Diall 7day
PVC Fibre Hose 1m x srednica 25mm - 3 f
Waz PVC z oplotem nylonowym 1m x srednica 25mm
PVC Fibre Hose 5m x srednica 13mm - 5 f
Waz PVC z oplotem nylonowym 5m x srednica 13mm
PVC Hose 5m x srednica 6mm - 2 f
Zwykly waz PVC do systemow irygacyjnych 5m x srednica 6mm
Hose Joiner/Fitting 1szt. 25mm/13mm - 4 f
Reduktor do wezy PVC 25mm/13mm
End Stop Plug 1szt. 13mm - 1 f
Zaslepka koncowa do wezy PVC 13mm
Reducer Tee 9szt. 13mm/6mm/13mm - 7 f
Polaczenie typu T do wezy PVC 13mm/6mm/13mm
Tee joint hoses 9szt. 6mm/6mm/6mm - 1 f
Polaczenie typu T do wezy PVC 6mm/6mm/6mm
Adjustable Micro Drip Irrigation Watering Emitter 18szt. - 3 f
Regulowane emitery do nawadniania kropelkowego
Zip tie 50szt.
Trytki - szybkie zlaczki czy jak tam jeszcze gwara bydowlana to nazywa :)
Laczny koszt to okolo 57funtow
Kilka slow o pompie:
Może pracować ciągle. Solidna, izolowana obudowa. Zabezpieczenie przeciążenia, łatwo wyjmowalne filtry do czyszczenia, łatwy dostęp do wirnika. Posiada automatyczny pływajacy wyłącznik i adaptor na węże(25mm, 32mm, 38mm), potrafi wciągnąć okruchy do maks. średnicy 5mm wiec nadaje sie rowniez do efektywnego osuszania piwnic.
Maks. wysokość wydalenia 8.5mtr. Kabel 10 mtr.
Maks. przepływ: 7500L/H.
Silnik: 400W (230V-50Hz).
Maks. wysokość /głębokość podwodna: 5m.
Kilka slow o programatorze:
Multifunkcyjny programator z mozliwoscia ustawiania wszystkich, badz wybranych, poszczegolnych dni tygodnia jak i pracy w trybie auto. Zapewniaja mozliwosc ustawienia do 24 cykli On/Off kazdej doby (minimalna dlugosc jednego cyklu: 1min.)
Uzywam takiego samego pod lampy - tryb auto - automatycznie powtarzajac jeden cykl co dobe.

Zalety systemu:
-Wrecz nieograniczona mozliwosc ustawiania programow - czasu nawadniania
-Mozliwosc modyfikacji - rozbudowy zestawu poprzez zmiane ilosci segmentow. Obstawiam ze 40 donic na lekko sobie poradzi.
-Latwy montaz
-Mozliwosc adaptacji pompy do innych zadan poprzez zdolnosc do pracy z brudna woda (budowlanych,ogrodowych,ratunkowych)









 
Ostatnia edycja:

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Dobry system :D
Testowałeś już w dłuższym użytkowaniu?
Czy przy takiej mocy pompy i jej wydajności nie pojawią się jakieś nieszczelności??
Pozdro
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Zmajstruje coś takiego, już prawie wszystko zamówiłem. ;) Używasz tego teraz ? Napisz po czasie jak się sprawuje.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No proszę...rozpędzasz się w dobrym kierunku...
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Dobry system :D
Testowałeś już w dłuższym użytkowaniu?
Czy przy takiej mocy pompy i jej wydajności nie pojawią się jakieś nieszczelności??
Pozdro
Dziekuje :) Testy trwały z godzine non stop przy wszystkich zamkniętych emiterach by sprawdzić szczelność zestawu. Nic nie cieknie bo to pompa oparta na turbinie wiatrakowej a nie na tłoku wiec nie ma mowy o rozsadzeniu systemu z powodu nadmiernego ciśnienia :)
Zmajstruje coś takiego, już prawie wszystko zamówiłem. ;) Używasz tego teraz ? Napisz po czasie jak się sprawuje.
Zamów sobie lepsze emitery bo te szczerze mówiąc cieżko jest super precyzyjnie regulować - musiałem wykonać kilka prób na 9x pustych pojemnikach zanim wszystko ustawiłem pod równy przepływ. Obecnie idą nowe emitery i to powinno załatwić sprawę
19.jpg

No proszę...rozpędzasz się w dobrym kierunku...
Dziekuje :) Jak to mówią - "potrzeba matką wynalazków" :)
Nie lubie próżnować :) Już tak mam że zawsze w coś łapy musze włożyć :)
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Patrząc na ten projekt wiem w jakim kierunku polecisz.Na dłuższą metę zrezygnujesz z tych końcówek(emiterów) na rzecz ładnie dociętego kawałka węża...niższe ciśnienie,kolanko odpowietrzające...też spędziłem nad podobnym chwilę.No może troszkę dłużej...pompka na 12 v od kampera wielkość zapałek ciśnienie do 2 metrów podnoszenia...taki duży mały sk***iel co pośle wodę pod 20 krzaków bez oporu...no i dobry timer.
Ale co by nie mówić czy pisać jest nawet nawet.Fajnie,że kombinujesz.Zawsze to świeże spojrzenie.
5!
takie tam...
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?116831-DIY-Automatyczne-podlewanie
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Bardzo przydatny wątek!
OG Gucilla potestuj jeszcze i jakbyś mógł to w pierwszym poście trochę rozwiń zasadę działania krótko, i jeszcze te potrzebne materiały byś przetłumaczył i ja ten wątek bym chętnie podkleił, żeby się wyświetlał na początku w tym dziale.
O i jeszcze o kosztach byś coś napisał bo to będzie ważne kryterium dla wielu potencjalnie zainteresowanych. Oczywiście nie musisz... ale byłoby spoko :kuch:
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Dzieki :dela:
Zedytowalem co mi tam podpowiedziales na szybkosci :)

---------- Post Zaktualizowany 12:12 ---------- Data pierwszego postu 11:51 ----------

Tym sposobem przybiles mi 666 buchow :) najs :)
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Dorzucę następnego bucha, 666 hu**wo wygląda :D

za***isty materiał, [MENTION=75024]delavega[/MENTION] może ktoś mógłby to wrzucić na nasze wiki?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Może Ty byś mógł i w końcu coś zrobił? Czy Twoja obecność tutaj polega tylko na byciu wujkiem dobra rada?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
[MENTION=75024]delavega[/MENTION], [MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION]: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=System_automatycznego_podlewania

Pozwoliłem sobie na małą edycję (treść ta sama, zredagowałem tylko).

Podpiąłem to na stronę główną do kategorii: Uprawa Indoor dla początkujących ~> Growboxy, budowa i wyposażenie ~> Inne

Do Autora: jak chcesz coś zmienić to wal na PW albo tutaj.

Pozdrawiam
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
[MENTION=75024]delavega[/MENTION], [MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION]: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=System_automatycznego_podlewania

Pozwoliłem sobie na małą edycję (treść ta sama, zredagowałem tylko).

Podpiąłem to na stronę główną do kategorii: Uprawa Indoor dla początkujących ~> Growboxy, budowa i wyposażenie ~> Inne

Do Autora: jak chcesz coś zmienić to wal na PW albo tutaj.

Pozdrawiam

Fajnie by było jakbyś przeliczył ceny w PLN, a funty najwyżej napisz w nawiasie. :D
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
[MENTION=85321]spor[/MENTION] ta wartość jest ruchoma, musiałbym wiedzieć kiedy dokładnie autor kupił wszystko i porównać z kursem walut z tego dnia.

Na oko zaokrąglij 1 funt - 5 złotych :)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
[MENTION=85321]spor[/MENTION] ta wartość jest ruchoma, musiałbym wiedzieć kiedy dokładnie autor kupił i porównać z kursem walut z tego dnia.

Na oko zaokrąglij 1 funt - 5 złotych :)

Dla mnie to nie problem, ja wszystko co potrzeba do takiego systemu dawno mam zamówione. ;) Chodzi mi o to, że to polskojęzyczne forum i jakoś mi nie pasują te funty. :D Może się czepiam, nie wiem.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Wiem, ale autor napisał cenę w funtach ;) ja to tylko przeredagowałem i wrzuciłem na nasze wiki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół