nasiona marihuany

Jak nawozić Azofoska i Polifoska

Wyszukiwarka Forumowa:

Papryka20

Member
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
8
Buchów
0
Część.
Szukałem czytałem i do końca nie znalazłem wszystkiego.


20L ziemi z biedronki czy z ogrodniczego. pH najbliższe 6-7
5L Perlit
20 łyżek Dolomit
Garść Azofoska

Przygotowanie ziemi miesiąc wcześniej.

I pierwsze pytanie.
Czy mogę to wszystko zmieszać, przygotować w tym worku od ziemi, w nim wszystko wymieszać i zostawić na ten miesiąc ?

I drugie pytanie.
Jak stosować Polifoska plus.
Jak już pomidor zacznie kwitnąć to mam rozrabiać z wodą i podlewać ? Czy podsypać pod krzaka i wtedy podlewać woda ?
Zacząć od razu jak zacznie kwitnąć ? Czy chwilę wcześniej ? Czy później?
I jak często nawozić ta Polifoska plus ? Za każdym razem jak podlewam czyli co jakieś 4 dni ?

Proszę o odpowiedz.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
tej azofoski też bym nie mieszał teraz, co innego jesienią, jak się nie rozpuści a mała sadzonka trafi na taki kawałek w ziemi to szlak ją trafi, kiedyś zrobiłem ten sam błąd i 20 sadzonek do dupy. maleństwa to jakimś humuskiem podlewaj, jak podrosną trochę to wtedy sypnij na wierzch i przegarnij trochę z ziemią tak samo z polifoską jak już będzie pora to garść pod krzaka a deszcz i podlewanie zrobi swoje
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Czy mogę to wszystko zmieszać, przygotować w tym worku od ziemi, w nim wszystko wymieszać i zostawić na ten miesiąc ?
Jak najbardziej, miesiąc to optymalny czas - nie zostawiaj w zamknietym worku a zostaw juz w donicy zeby deszcze zrobily swoje. Sypka rozpusci sie szybciej, granulowana bedzie sie uwalniac dluzej.
I drugie pytanie.
Jak stosować Polifoska plus.
Jak już pomidor zacznie kwitnąć to mam rozrabiać z wodą i podlewać ? Czy podsypać pod krzaka i wtedy podlewać woda ?
Zacząć od razu jak zacznie kwitnąć ? Czy chwilę wcześniej ? Czy później?
I jak często nawozić ta Polifoska plus ? Za każdym razem jak podlewam czyli co jakieś 4 dni ?
.

nie stosuje polifoski na flow - uzywam raz- siarczan potasu i superfostat podsypuje pod rosliny jak zaczynaja kwitnac. nawozy uwalniaja sie okolo miesiaca.
 

Papryka20

Member
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
8
Buchów
0
tej azofoski też bym nie mieszał teraz, co innego jesienią, jak się nie rozpuści a mała sadzonka trafi na taki kawałek w ziemi to szlak ją trafi, kiedyś zrobiłem ten sam błąd i 20 sadzonek do dupy. maleństwa to jakimś humuskiem podlewaj, jak podrosną trochę to wtedy sypnij na wierzch i przegarnij trochę z ziemią tak samo z polifoską jak już będzie pora to garść pod krzaka a deszcz i podlewanie zrobi swoje

Maluchy będą na początku na parapecie, później jak już pogoda pozwoli to czasem na balkon. Później cały czas na balkonie. Myślę że 2-3 tyg.
A dopiero po tym czasie do tej ziemi przygotowanej.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ale azofoska to nawóz który powoli się uwalnia. sam byłem zdziwiony bo mieszałem miesiąc wcześniej i te kawałki co były głębiej nie rozłożyły się dlatego popaliło mi maluchy. lepiej syp po wierzchu jak już będą w docelowych donicach. ale jak masz je pod ręką to nie lepiej jakiś nawóz płynny? takie granulowane daje się jak rzadko do roślin się chodzi a jak pod nosem to wiadomo lepiej w płynie nawet zwykłe z ogrodniczego.
 

Papryka20

Member
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
8
Buchów
0
Kurde już mam kupione. A nie da się w wodzie granulatu rozpuścić i poprostu podlać ?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
no tak a będziesz wiedział jakie masz stężenie, to bardzo mocne nawozy, może pomyśl o jakimś oucie na partyzanta to wtedy ci się przyda. ale do doniczek nie polecam ale jak chcesz to sypnij troszkę po wierzchu i podlewaj tylko samą wodą, ale nie przesadzaj z tymi nawozami bo doniczki pewnie wielkie nie są, jeśli to automaty a dodasz garstkę gówienka albo polejesz humusem to z azofoski zrezygnuj bo nie zdążą tego zużyć. ale lepiej kup sobie coś w ogrodniczym, za 5 dych to już jakieś fajne znajdziesz.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Garść azofoski na 20l ziemi to dużo. Jak już się zdecydujesz na tą azofoskę (choć ja nie polecam) to daj (małą) garść na 50-80 l ziemi nie więcej. To mocny nawóz.
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
Garść azofoski na 20l ziemi to dużo. Jak już się zdecydujesz na tą azofoskę (choć ja nie polecam) to daj (małą) garść na 50-80 l ziemi nie więcej. To mocny nawóz.

Kilka lat pod rząd sypie 3 DUŻE garście na 60l ziemi i nic mi nie popaliło !
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ale dajesz to na out pewnie a nie do małych doniczek które stoją na balkonie, to jak ma się rozpuścić ten nawóz
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Kilka lat pod rząd sypie 3 DUŻE garście na 60l ziemi i nic mi nie popaliło !

No popatrz. A u mnie popaliło. Może mówimy o dwóch o różnych "azofoskach". Zawsze lepiej dać trochę za mało, jak za dużo, wiem to z własnego doświadczenia.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
do 40l donic daje dwie garsci azofoski sypkiej i rosliny rosna jak szalone. Nic nie popali jesli odpowiednio dawkujesz i utrzymasz okolo miesiaca czas przed wsadzeniem sadzonek do docelowej donicy.
 

Papryka20

Member
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
8
Buchów
0
No ja planuję maluchy mieć 2-3 tyg w ziemi bez tej azofoski. Później wyniose i wtedy dopiero będą w ziemi z Azofoska .

Zaryzykuję i dam jedną nie duża garść na te 20L, ale tak rozkminiam czy nie wsypać tej jednej garści wcześniej do ścierki i rozbić młotkiem granulat żeby zrobil się bardziej proszek. Wtedy mieszać z ziemią w worku. Myślę że dokładniej i łatwiej wtedy ziemia pochłonie związku z nawozu.
Co myślicie o tym. ? Próbowałem wstępnie i da się go tak rozbić.
 

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
A jak sie ma sprawa granulowanego obornika krowiego ? Tak samo moze popalic maluchy ? Czy 2 tyg przed wsadem moge zmieszac? Chyba najbezpieczniej jest te nawozy ( o ile jest sie raz czy dwa w tyg) mieszac z wodą.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ja na przykład wczoraj byłem na spocie wykopać dołki i dałem po 3 garście na dołek 20l obornika granulowanego - krowiego.
Wysadzać planuję w drugiej połowie kwietnia. Tak mi wynika z pogody długoterminowej...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół