nasiona marihuany

zwyjłe LEDy z żyrandola.

Wyszukiwarka Forumowa:

Lumiel

Member
Rejestracja
Mar 8, 2020
Postów
11
Buchów
0
Cześć.

Wiem że zawszę idę pod górkę, ale no trudno, niektórzy tak mają.
Na spacerku w budowlanym zobaczyłam takie coś:
(kilka dni temu, zanim ogłoszono zagrożenie epidemią)





ich wydajność to 123lm/w (zimna barwa) i 111lm/w(ciepła barwa)
na obszar ok 30x30 cm potrzebujemy 5000 lm. Wiec na boxa na 2 rośny starczą 3 zarówki led?cenowo też o wiele taniej niż CFL wychodzi. Nie grzeją się prawie wcale. Czemu nie znalazły zastosowania w przeciwieństwie do CFL?

Co lepsze, w środku znajdziemy diody SMD, które są demonizowane przez fanów CREE COB ;)
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
1. Podana wydajność została osiągnięta na przykładzie jednej "żarówki" w testach laboratoryjnych i jest to podana wartość maksymalna.
2. Cenowo podobnie do CFL wychodzi ale dają lepsze rezultaty.
3. Grzeją się dosyć mocno więc lepiej dać w ich kierunku przepływ powietrza w celu wydłużenia żywotności.
4. Znalazły zastosowanie - jest multum fotorelacji z takim sprzętem a najpopularniejsze sa Philipsy 1521lm z chyba 13 watów.
5. Nie słyszałem od fanów CREE COB takich opinii na temat SMD ale każdy ma jakieś swoje zdanie i prawo do niego ;)



edit: do pkt 4 - w uprawie ściąga się z nich mleczne plastikowe osłony
 

Lumiel

Member
Rejestracja
Mar 8, 2020
Postów
11
Buchów
0
2. Cenowo podobnie do CFL wychodzi ale dają lepsze rezultaty.

Czyli w boxie niezdatnym do HPSa w niskim budżecie lepiej celować w ledy? CFL odeszło do lamusa czy ma jeszcze jakieś zalety górujące nad zarówkowymi ledami?

Diody smd są jako te niezdatne, ale myślę że póki nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkiego z górnej półki włącznie z chłodzeniem diod to na spokojnie wystarczają.

A co do Philipsów 1521lm - mniej się grzeją czy cenowo to wychodzi lepiej? Dwie żarówki dające ok 6000 lm są chyba wygodniejsze niż 4 :p

zawsze sciągam osłonki, myślę nad rozmontowaniem totalnie tej żarówki i zrobienia z tego panelu. na 0,6m2 potrzebuję 30 000lumenów, więc 10 takich żarówek. cena za zarówkę to ok 30zł wiec 300zł na oswietlenie -tragedii nie ma.
Tam tylko jest ta płytka z różnymi elektrycznymi rzeczami
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Na upartego dasz rade caly cykl na tym ledzie poleciec. Ewentualnie jak bys chcial cos dodac to troche wiecej czerownej barwy podczas flo.
Przy takiej barwie swiatla( 4000k ) nie beda sie tak wyciagaly.
Jedynie maja slaby kat swiecenia i jak bedzie tez wyglada sprawa temp w okolicy lampy bo takie ledy w miare nie wysoko trzeba by bylo zawiesic.
 

romrom

Member
Rejestracja
Wrz 10, 2019
Postów
19
Buchów
0
Super, właśnie myślę jak starą urobić na małego boksa na wega. tylko czy to przypadkiem nie ma zbyt dużego ***nięcia na wega? wkręciłem się w trenowanie i chciał bym trochę dłużej pociągnąć. Oczywiście jak dociągnę do mety zkittlesa. Bo jak, ku**a, nie dociągnę to muszę coś superszybkiego puścić bo lipa będzie straszna :)

już jest. jamajski sen się skończył
 
Ostatnia edycja:

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
[MENTION=94042]Lumiel[/MENTION]

CFL jest słabe. Ich zaletą był fakt że mają niezłą wydajność i prawie się nie grzeją.
Powstały wiele lat temu i zaczęły być używane w uprawach ale na obecną chwilę są najmniej opłacalne na rynku (według mnie).
Polecam te philipsy dlatego że sam robiłem na nich mikro grow i wyszło nieźle a do tego jest to firma, której parametrom ufam w przeciwieństwie do no name'ów ;)
Przy potrzebie 30k lumenów szukał bym jednak innych rozwiązań i tutaj chyba bardziej kłaniają cię COB'y
 

stary lis

Banned
Rejestracja
Mar 19, 2020
Postów
19
Buchów
0
Chinolskie GU10 z ebaya też dają radę. Połączyłem takich 10 w baterię zasila to stary kabel z wtyczką i wszystko hula.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół