nasiona marihuany

HPS 150W|0.25m2 Orange Sherbert & Peyote Critical na Biotabsie

Wyszukiwarka Forumowa:

golypastuch

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2018
Postów
116
Buchów
1
Witam grono ogrodnicze w mojej pierwszej fotorelacji jak również w pierwszej uprawie.

Na początku Mega Wielkie podziękowania dla Kanabiska za pomoc w ogarnieciu wszystkiego oraz na bieżąco udzielanej pomocy merytorycznej.

Rosliny:
Orange Sherbert FEM- Barney`s Farm
Peyote Critical FEM- Barney`s Farm
2x Saint OG od Holly Seed Bank (na początku nie wiedziałem co to za nasionka dostane w gratisie)

Box:
50x50x140 mylar od Herbgarden idealnie się miesci w szafie.

Oświetlenie:
HPS 150W GIB-Flower Spectrum PRO, zasilacz cyfrowy LUMATEK 250W

Medium:

Ziemia od Biobizz Light mix

Wentylacja:

Wentylator wyciagajacy kanalowy 150/190m3/h
Filtr węglowy 100mm K2600-mini 120/180m3/100mm

Nawozy:

BioTabs Starterkit

Warunki:
Temperatura 29*C z właczoną lampa, 22.5*C nocą. Wilgotność 40%.

Trening:
Topping oraz LST

Dodatkowy sprzet:
Wentylator mieszający przerobiony 120mm od kompa.

I czas na zdjecia:

Obecnie 3 dzień wegetacji

Box:





Orange Sherbert:



Peyote Critical:


 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
o i elegancko, niech ładnie rosną na ziemi Wikingów :)

proszę tutaj o dobre rady dla kolegi i wyrozumiałość przy tym dziewiczym podejściu :mal:
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Czym się kierowałeś żeby w ten sposób umieścić wentylator kanałowy oraz rure skierować na sam dół??.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Czym się kierowałeś żeby w ten sposób umieścić wentylator kanałowy oraz rure skierować na sam dół??.

a co za różnica jak wsi? jak zamontował tak jest :] z tym wentylatorem to wgl ciekawa historia.. bo miał być td silent 160/100 ale się zjarał niestety

a jeżeli chodzi o rurę to mu tak zasugerowałem, żeby była tak na początku i odbierała jak najwięcej ciepłego powietrza z HSP ale jeżeli uważasz, że to źle to śmiało pisz, tylko jakieś argumenty proszę
 

golypastuch

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2018
Postów
116
Buchów
1
[MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] Box siedzi w szafie, nie jest zbyt duży, HPS daje swoja temperature, odciag zabiera gorace powietrze z okolic lampy. A na razie taka pozycja wentylatora jest dla mnie najwygodniejsza. Pewnie z czasem bedzie wędrował w zależności od wielkosci roslin.

---------- Post Zaktualizowany 23:30 ---------- Data pierwszego postu 23:26 ----------

a co za różnica jak wsi? jak zamontował tak jest :] z tym wentylatorem to wgl ciekawa historia.. bo miał być td silent 160/100 ale się zjarał niestety

a jeżeli chodzi o rurę to mu tak zasugerowałem, żeby była tak na początku i odbierała jak najwięcej ciepłego powietrza z HSP ale jeżeli uważasz, że to źle to śmiało pisz, tylko jakieś argumenty proszę

Dokladnie za rada [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] tak umieściłem rurę, bez tego miałbym pewnie 40stopni lub wiecej.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,722
Buchów
3,639
Odznaki
6
Już ktoś miał tak zamontowany went i rurę w fotorelacji. Nikt nie pisał, że jest źle. Tylko im dalej w las, tym x2 takie mieszające lub wincyj ?
pozdro i aby do przodu ??
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Bardzo kibicuję wszystkim uprawom na takiej powierzchni, bo sam planuję 40x40, lub 50x50, więc będę obserwował Twoje poczynania :) Ja mam pytanie nie o wyciąg, a o wlot powietrza - gdzie on jest? Okienko na dole masz zamknięte, a szafa przylega na styk do namiotu. Masz jakiś otwór w tej zewnętrznej szafie? Filtr węglowy jest na zewnątrz? Czy to robi różnicę w wyciąganiu ciepłego powietrza gdyby filtr był w namiocie, a wentyl poza? Czy tak po prostu było Ci wygodniej z jakiegoś powodu? Jeśli masz jakieś dodatkowe otwory w szafie, to mógłbyś dać jakąś fotkę jak to wygląda z zewnątrz?
 

golypastuch

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2018
Postów
116
Buchów
1
Już ktoś miał tak zamontowany went i rurę w fotorelacji. Nikt nie pisał, że jest źle. Tylko im dalej w las, tym x2 takie mieszające lub wincyj
pozdro i aby do przodu

Tak myśle nad zrobieniem jakiejs sprytnej konstrukcji drewnianej, aby nie stał ten jeden i pewnie jeszcze 3 tak prowizorycznie.

Bardzo kibicuję wszystkim uprawom na takiej powierzchni, bo sam planuję 40x40, lub 50x50, więc będę obserwował Twoje poczynania :) Ja mam pytanie nie o wyciąg, a o wlot powietrza - gdzie on jest? Okienko na dole masz zamknięte, a szafa przylega na styk do namiotu. Masz jakiś otwór w tej zewnętrznej szafie? Filtr węglowy jest na zewnątrz? Czy to robi różnicę w wyciąganiu ciepłego powietrza gdyby filtr był w namiocie, a wentyl poza? Czy tak po prostu było Ci wygodniej z jakiegoś powodu? Jeśli masz jakieś dodatkowe otwory w szafie, to mógłbyś dać jakąś fotkę jak to wygląda z zewnątrz?

Dzięki [MENTION=93997]Serfer[/MENTION] oby uprawa poszła już bez większych problemów. Na razie była jedna mała wpadka, ze przez niedopatrzenie spaliłem wentylator. Możliwe, że bede sie starał go naprawić. Niestety w porównaniu do tego co znalazłem na forum, to moj ma nowszą konstrukcje i jest ciężko rozbierały.
1. Wlot jest przez mała szpare przy zamku, pewnie jakbym otwierał bardziej to bym miał niższa temperature w namiocie. W moim przypadku, box musi siedzieć w szafie. Wiadomo nie jest to korzystna sytuacja, bo jest wiekszy problem własnie z filtracja powietrza. Mam 5cm wolnego miejsca od strony dolnego otworu z siatka, który też jest otwarty na zdjeciu tego nie widać. Mimo 1cm szpar to szafa jest otwarta, dla lepszej wymiany powietrza. Hałas wentylatora wg mi przeszkadza w spaniu.
2. Filt weglowy będzie w środku, na razie nie ma potrzeby jego montowania. Dopiero jak krzaki zaczna wydzielac zapach to bede montował filtr. Z tego powodu raczej nie bedzie miejsca na wszyskie wykiełkowane rośliny. Mały box niestety. I tak się mogę cieszyć, bo oglądajac fotorelacje widziałem sporo dużo mniejszych, a w coś wielkosci pcboxa nie chciałbym się bawić.
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Witamy,
miło żeś się uaktywnił. Na początek zgodzę się, że kanabisek to dobry i pomocny chłop i użytkownik, a także znakomity moderator :snoop:
Co do zawieszenia wentylatora - jak temperatura ok i ew wilgotność jeśli mierzysz to niech będzie. W niczym to nie przeszkadza.

Kiedyś naczytałem się sporo jaka konfiguracja podłączenia wentylacji i filtra jest naj no i w większości źródeł podawane jest, że powietrze ma być zasysane przez filtr... no ale niektórzy z powodzeniem wtłaczają powietrze do filtra (warto wewnątrz przewodu umieścić jakiś "filtr" - czyli np to białe co jest zakładane na filtr węglowy). Co więcej - przy takim małym namiocie nawet warto rozważyć czy nie postawić sobie obok niego filtra i zaraz przed nim nie dać wenta. Jeśli to rozwiązanie będzie dawać radę, czyli zapach nie będzie wyczuwalny to nie trzeba gimnastykować się z upychaniem czegokolwiek w namiocie. Mogą się przydać gumowe kołki-nóżki, które wytłumią drgania. Filtr blisko wenta to też swojego rodzaju tłumik. Warto posprawdzać różne opcje.

Co do mieszania powietrza- myślę, że warto byłoby szarpnąć się jeszcze na 1-2 wenty mieszające ale na te na klipsie. Majątek nie kosztują a faktycznie te komputerowe nijak sie do nich mają.

Powodzenia.
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Ciepło unosi się do góry, wentylator mieszający wystarczy skierować w stronę żarówki hps a tą rurę zaraz nad odbłyśnik i automatycznie będziesz mógł rozłożyć skrzydła odbłyśnika(widzę, że je masz swężone) co napewno przyda się w późniejszym etapie.
No właśnie dobrze przedmówca pisze, filtr jest zaprojektowany tak aby zasysać powietrze, wstępnie przez tą białą tkaninę, później przez filtr właściwy czyli węgiel.
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Ciepło unosi się do góry, wentylator mieszający wystarczy skierować w stronę żarówki hps a tą rurę zaraz nad odbłyśnik i automatycznie będziesz mógł rozłożyć skrzydła odbłyśnika(widzę, że je masz swężone) co napewno przyda się w późniejszym etapie.

jasne, w teorii tak, a testowałeś jak to wychodzi w praktyce, bo mi się sprawdziło kiedyś lepiej jak rura była na dole, temperatura była niższa, zwłasza gdy nie ma jeszcze porządnych mieszających.. a odbłyśnik to sobie rozłoży jak będzie taka potrzeba.

No właśnie dobrze przedmówca pisze, filtr jest zaprojektowany tak aby zasysać powietrze, wstępnie przez tą białą tkaninę, później przez filtr właściwy czyli węgiel.

Może i jest tak zaprojektowany, co nie znaczy, że nie można odwrotnie tego zmontować. To drugie rozwiązanie też bardzo dobrze się sprawdza i wiele ludzi z niego korzysta, często braku innej możliwości

To wszystko ma tak na prawdę marginalne znaczenie, i tak mu tak samo wyśmienicie wyrośnie, bo parametry w boksie są ok ...
ale wiadomo, teoretyków pełno.

:spam:
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Swoje racje napisałeś, ja swoje więc odpuść, bo każdego zdania się czepiasz i nie wiem czy dyskusja z przemądrzałym i zaczepnym moderatorem jest tutaj konieczna.
Dobra przejdźmy jeszcze raz do rzeczy.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby tutaj zamontowanie jak już wspomniałem wentylatora mieszającego i uwierz mi obyło by się bez (tej rury,zbijania temp) póki go nie masz jest wporządku zostaw tak.
Chciałbym dodać, że wzmocnisz roślinę, unikniesz pleśni w późniejszym etapie, lampę zdecydowanie niżej możesz obniżyć to tak tylko na marginesie.
No to co z fartem do końca będę zaglądał.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
[MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] chyba miałeś na myśli lampę wyżej. To nie CFL i to są kilkudniowe siewki.
Możesz mi wytłumaczyć jak mieszający ma wzmocnić rośliny, skoro według Twojego pomysłu ma on wiać na od dołu na żarówkę?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Swoje racje napisałeś, ja swoje więc odpuść, bo każdego zdania się czepiasz i nie wiem czy dyskusja z przemądrzałym i zaczepnym moderatorem jest tutaj konieczna.
Dobra przejdźmy jeszcze raz do rzeczy.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby tutaj zamontowanie jak już wspomniałem wentylatora mieszającego i uwierz mi obyło by się bez (tej rury,zbijania temp) póki go nie masz jest wporządku zostaw tak.
Chciałbym dodać, że wzmocnisz roślinę, unikniesz pleśni w późniejszym etapie, lampę zdecydowanie niżej możesz obniżyć to tak tylko na marginesie.
No to co z fartem do końca będę zaglądał.

Ale głupoty gadasz, któryś grow z rzędu lecę weg bez jakiejkolwiek wentylacji i rosną. Fakt faktem pod ledem, a nie lampą wysokoprężną. Liści i łodygi pleśń nie bierze za cholerę.
Pokaż na jakiej wysokości Ty trzymasz lampę, bo tylko gadasz, żeby gadać, nic o konopiach. :)
 

golypastuch

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2018
Postów
116
Buchów
1
Swoje racje napisałeś, ja swoje więc odpuść, bo każdego zdania się czepiasz i nie wiem czy dyskusja z przemądrzałym i zaczepnym moderatorem jest tutaj konieczna.
Dobra przejdźmy jeszcze raz do rzeczy.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby tutaj zamontowanie jak już wspomniałem wentylatora mieszającego i uwierz mi obyło by się bez (tej rury,zbijania temp) póki go nie masz jest wporządku zostaw tak.
Chciałbym dodać, że wzmocnisz roślinę, unikniesz pleśni w późniejszym etapie, lampę zdecydowanie niżej możesz obniżyć to tak tylko na marginesie.
No to co z fartem do końca będę zaglądał.

Ale głupoty gadasz, któryś grow z rzędu lecę weg bez jakiejkolwiek wentylacji i rosną. Fakt faktem pod ledem, a nie lampą wysokoprężną. Liści i łodygi pleśń nie bierze za cholerę.
Pokaż na jakiej wysokości Ty trzymasz lampę, bo tylko gadasz, żeby gadać, nic o konopiach. :)

Napiszę tak roslinki rosna ładnie. Nie ma sensu wstawiac jeszcze foty bo dużo sie nie zmieniło moze za pare dni dam jakieś. Co do wentylatora, to po konsultacjach to jeśli się uda znaleźć to za mieszajacy bedzie robilł wentylator kolumnowy/wieżowy ustawiony poziomo. Problem jest taki ze mam tylko 50cm w poziomie z racji rozmiaru boxa. Wszystko co znajduje na necie to jest w +70cm. Może coś uda mi się znaleźć. Mam pomysł jak zrobić samemu. Inna opcja to zestaw wentylatorów komputerowych na odpowiednim stelażu.
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] [MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] każdy ma troche inne warunki. Jakbym nie musiał trzymać boxa w szafie, pewnie sam tunelowy dawałby radę utrzymać odpowiednie warunki w boxie. Taką mam sytuacje, że box musi stać w szafie co niestety ogranicza troche przepływ powietrza (pisałem o tym wcześniej). Dzięki dwóm wiatrakom (mały mieszający od kompa przy roslinach ustawiony blisko wlotu, oraz tunelowy zaciagajacy ciepło od HPSa) na razie udaje się utrzymać odpowiednie warunki.

Odnośnie tunelowego wiszacego pionowo. [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] wspomniał o wtopie. Tak TD 160/100 Silent się spalił przez moja nieuwagę. Może jak się uda go rozebrać to go naprawię. Jak rośliny kiełkowały miałęm czas kupic inny tunelowy. Wisi też tak, z tego powodu, że jak wrociłem do domu wieczorem to znalazłem wykiełkowane wszystkie 4 rosliny (to było po 2 dniach od wsadzenia w ziemię), a spodziewałem się, iż mam jeszcze jeden dzień zanim wyjdą. Dlatego tunelowy zawisł na poczatku nawet niżej w pionie, aby zaciagac ciepło HPSa (nie mialem tunelu do następnego dnia wieczorem). Jak wrocilem z tunelem to widać miałęm zaćmę myślową, ponieważ na poczatku myslalem o tym ze tunelowy bedzie stał na namiocie mam akurat wystarczająco miejsca w szafie. I tylko filtr węglowy będzie zabierał miejsce pod sufitem. Ta zmiana nastąpi pewnie na dniach.
W razie jeśli (oby nie, albo jak najmniej) pojawią się jakieś problemy będe prosił o radę Was bardziej doświadczonych forumowiczów.

Edit:
Jednak pokaże roslinki 8 dzien weg:

Orange Sherbert:



Peyote Critical:



Saint OG od Holy Seed Bank:
Z racji, że to moja pierwsza uprawa to podjąłem decyzje, pobawienia sie tymi dwoma roślinami do czasu mieszczenia się w boxie. Nie bedzie mi szkoda jeśli się zniszcza podczaś trenowania. I jednak zostaną ale w mniejszych doniczkach i z mniejsza ilościa szczytów.


 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół