nasiona marihuany

[0.12m2] [250W CFL DUAL] [Critical Mass CBD]

Wyszukiwarka Forumowa:

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Witam wszystkich na forum, jest to moja pierwsza hodowla MJ. Spędziłem wiele godzin przeglądając relacje na forum i chyba teraz nadszedł czas na mnie :)

No to jedziemy:

Box:
35x35x57, przerobiona stara szafka. Jest dość mały, zwłaszcza na taką dość dużą lampę ale po pierwszej hodowli planuje zbudować coś większego.
Nasionko: Critical Mass CBD Fem od Seedsman
Światło: 250W CFL Dual + odbłyśnik z blachy aluminium
Wentylacja: Dwa wentylatory komputerowe 140mm 72.8 CFM / 123.76 mÂł/h (@1 700 RPM)
Klimat: 24-29C, Wilgotność 40-50%. Dużo zależy od temperatury na zewnątrz.
Doniczka: Około 7l, zrobiona z pudełka na jedzenie. Zajmuje prawie całą powierzchnie boxa i jest niska co pozwala mi zaoszczędzić troche miejsca bo box troszke niskawy :p
Ziemia: Doniczkowy mix z perlitem i seramisem
Nawóz: do ogarnięcia.
Filtr węglowy: do ogarnięcia.
Trening: LST

Nasionko poszło do wody na około 3h a potem na chusteczkę. Wykiełkowało w mniej niz 24h.

Dzień pierwszy:




Roślinka rosła sobie w kubeczku przez 7 dni a potem przesadziłem ją do docelowej donicy.
Obecnie ma 9 dni od wyjścia z ziemi

Dzień 9:



Te cztery kubki w boxie to papryczki ale one pójdą na parapet za jakiś czas :chili:


 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Nie jest źle, jednak mam drobną uwagę- Dobrze by było gdybyś wysypał na wierzch tej ziemi trochę keramzytu z dwóch powodów:
1- ziemia wolniej będzie Ci przesychać, Co przy obecnym formacie podłoża jest na minus dla Ciebie.
2- korzenie rozrosną się w większym obszarze podłoża, jeśli nie będą dostawać światła. To także jest wymuszone tym że masz tej ziemi cienko, A szeroko.
Powodzenia!
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Dzięki, Talib.

1. Właśnie nie chciałbym dawać keramzytu bo jak mi paruje to mam fajną wilgotność w boxie zamiast 30% a po trzech dniach ziemia nadal była wilgotna więc jestem zadowolony.
2. Tu racja, będę sprawdzał jak się rozrasta i potem zdecyduje czy kupić keramzyt.
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Nie patrz na wilgotność, Bo w tym wypadku jest zdecydowanie najmniej istotna w porównaniu z podłożem. Ponadto jak roślina będzie większa i zacznie już konktetnie pić, To jeszcze zmienisz zdanie odnośnie przesychania ziemi ;)
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Witam, mały update:

Tak wyglądała roślinka w dniu 14:




Dziś mamy dzień 16, zrobiłem pierwszy raz LST oraz, przy podlewaniu, dodałem małą dawkę nawozu NPK 10.6-4.4-1.7



Martwi mnie jedna rzecz. Jak widzicie, niektóre liśćie zwijają się w takie łódeczki. Przeczytałem gdzieś, że to stres cieplny albo od światła więc wczoraj odsunąłem ją trochę od lampy. Mam nadzieję, że to coś da.

Kilka dni temu roślinka zaczęła pachnieć. W sumie nie spodziewałem się, że na vegu będzie aż tak k***ić :D
Zrobiłem na szybko filtr z trzech warstw maty węglowej, coś tam to dało ale całkowicie nie wyeliminowało zapachu(a filtr jest szczelny). Przystawiając nos do filtra czuć jak zapach się przebija. Więc albo ja mam jakąś chujową matę albo te filtry z maty są gówno warte.
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Cześć, dziś dzień 24:








Mam małe pytanie: teraz po tym lst roślina będzie miała od szczytów do lampy jakieś 25 cm. Czy powinienem już przełączyć na kwitnienie? Nie chce żeby przerosła boxa :/
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Daj jej się ogarnąć i przełączaj. Zawsze lepiej zbyt mała, niż się męczyć.
Nie odpuszczaj dalszego doginania, bo to potem się zemści.
Jak będzie zbyt ciasno to wytnij od dołu największe wiatraki.
Pozdro!
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Lejesz jej jakieś nawozy? Liście wydają się bardzo ciemne
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Daj jej się ogarnąć i przełączaj. Zawsze lepiej zbyt mała, niż się męczyć.
Nie odpuszczaj dalszego doginania, bo to potem się zemści.
Jak będzie zbyt ciasno to wytnij od dołu największe wiatraki.
Pozdro!

Dzięki, tak zrobie. A mogę już obciąć kilka wiatraków czy poczekać aż zacznie kwitnąć?

Lejesz jej jakieś nawozy? Liście wydają się bardzo ciemne

Raz dałem naprawdę mikro dawkę i tyle. Może to oświetlenie, na żywo nie wydają sie tak ciemne.
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Siema, w sumie nic ciekawego się nie dzieje ale nuda na izolacji to porobiłem parę zdjęć. 4 dni temu przełączyłęm na FLO, uciąłem też kilka zasłaniających wiatraków.
Dziś po kolejnym naginaniu:









I w growboxie:








 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Za***iście, lecimy podobnie. Będę zaglądał :D
 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
DZIEŃ 45/2FLO

Roślina wczoraj pokazała pierwsze białe włoski po około 17 dniach od flipa :zab:





W międzyczasie zrobiłem nowego boxa. Miałem się z tym wstrzymać do następnej uprawy ale i tak nie mam nic do roboty a roślina już nie miała miejsca. Box zrobiony ze plastikowej skrzynki na narzędzia (52x45x94), koszt 15 GBP.




Ze dwa tygodnie temu opierdzieliłem ją z dużej ilości liści, głownie na dole ale już zdążyło wszystko odrosnąć:




Reszta fotek:








Jutro powinien dojść Biobizz Bloom więc zacznę ją w końcu karmić. Elo, do następnego.

 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Dzień 57/14FLO

W sumie nic ciekawego się nie dzieje, kwitnie sobie powoli a podlewając pomyślałem sobie, że cyknę kilka zdjęć.
:mar::mar::mar:















 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
F38​

Ostatnio bardzo dużo liści zaczęło żółknąć i usychać, głównie na dole rośliny.
Czy to niedobór potasu? Podlewam Biobizz Biobloom. Czasem pełną dawkę, czasem połowę.

Dwa dni temu wreszcie sprawiłem sobie miernik ph i wyszło, że podlewam ok 6,5 więc w pytkę. Niestety w postawce wyszło 5.2 więc zrobiłem flusha ale to tylko podniosło ph o 0.3. Więc nie wiem w sumie co dalej robić :/

 

gaps89

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
14
Buchów
0
Uprawa zakończona, nie wyszło tego dużo ale cieszę się, że w ogóle coś jest :D Swoje błędy znam i jest nowe światło ( QB Spider Farmer SF-1000) więc następna uprawa powinna być lepsza.





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół