nasiona marihuany

Suszenie piwnica

  • Autor wątku Usunięty 78332
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 78332

Guest
Sucha piwnica z tego co wiem bez wentylacji w bloku czy jak będę suszyć zioło wilgotność się zwiększy? Wiem że nie ma tam wilgoci bo uda rury ciepłownicze i kartony leżą tam kilka lat i są suche, ale pytanie pojowia sie kiedy wprowadze tam temat wilogtosc sie zwiekszy jakoś mega? No i pozostaje smród czy będzie to czuć w całym bloku ? Jakoś może uszczelnić ta piwnice kartkami obłożyć ściany ktoś coś jakieś konkretne rady bym prosił A może odpuścić sobie przypał( na pewno jeden sąsiad jest dość często w piwnicy co do reszty ludzi to są tam bardzo bardzo rzadko) i znaleźć jakaś inna miejscówk
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Bardzo zły pomysł...
 

Edekzkredek

Member
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
15
Buchów
0
Ja tam w garażu suszyłem ale na prywatnej posesji. A w bloku to lipa bo będzie pachnieć.
 
U

Usunięty 78332

Guest
Ja tam w garażu suszyłem ale na prywatnej posesji. A w bloku to lipa bo będzie pachnieć.
może wynajmę garaż na miesiąc pod pretekstem kupna auta A później powiem że plany się zmieniły i rezygnuje, znasz jakieś inne sposoby ?
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Piwnicę odpuść. W końcu ktoś by wywęszył. Najlepiej prywatna posesja,możesz zagadać z zaufanym ziomkiem,że u niego wysuszysz i dostanie jakiś % . Niektórzy kombinują też suszenie na spotach ale to już w ekstremalnych sytuacjach.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Klitka piwnicowa w bloku = Wzrost wilgotności po daniu tam tematu i smród bez problemu do wyczucia.

Opcje dobre według mnie:
1. Wysusz sobie to w mieszkaniu na parapecie - Mi raz zdarzyło się suszyć w uchylonej półce, w której trzymałem zazwyczaj skarpety, ale dużo tego nie było.
2. Dogadaj się z kimś kto ma fajny strych lub garaż pod względem wilgoci i przewiewu, no i daj gościowi jakiś tam % za wysuszenie, to tylko parę dni.

Wynajęcie garażu to przesada, ocieplony jest drogi, a blaszak za 200 zł dostarczy wilgoć, równie dobrze możesz odszukać pustostan i gdzieś pod sufitem zawieść worek taki jak do ziemniaków, może nikt nie zauważy :troll:
 
U

Usunięty 78332

Guest
Klitka piwnicowa w bloku = Wzrost wilgotności po daniu tam tematu i smród bez problemu do wyczucia.

Opcje dobre według mnie:
1. Wysusz sobie to w mieszkaniu na parapecie - Mi raz zdarzyło się suszyć w uchylonej półce, w której trzymałem zazwyczaj skarpety, ale dużo tego nie było.
2. Dogadaj się z kimś kto ma fajny strych lub garaż pod względem wilgoci i przewiewu, no i daj gościowi jakiś tam % za wysuszenie, to tylko parę dni.

Wynajęcie garażu to przesada, ocieplony jest drogi, a blaszak za 200 zł dostarczy wilgoć, równie dobrze możesz odszukać pustostan i gdzieś pod sufitem zawieść worek taki jak do ziemniaków, może nikt nie zauważy :troll:
Fajnie dzięki za rady, mam kilka opuszczonych domów które będę obserwować do zbiorów, Nie chce się zbytnio z kimś układać bo wiadomo jak to teraz ludźmi A przyjaciół to tu nie mam żeby móc się dogadać także w tym roku startuje zupełnie sam
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Fajnie dzięki za rady, mam kilka opuszczonych domów które będę obserwować do zbiorów, Nie chce się zbytnio z kimś układać bo wiadomo jak to teraz ludźmi A przyjaciół to tu nie mam żeby móc się dogadać także w tym roku startuje zupełnie sam
No z tym pustostanem to taki żarcik bardziej, tam też będzie wilgoć.

Musisz sam pomyśleć o swoich możliwościach, potrzebujesz miejsca z minimalnymi wymaganiami - poziom wilgoci nie przekraczający powiedzmy tych 50%, temperatura nie mniejsza niż 20 stopni i nie większa od 25 stopni. Takie dodatkowe "luksusy" to fajnie jakby było to przewiewne miejsce i w miarę ciemne.

Może piekarnik w domu z termoobiegiem :lol3:
Musisz się sam rozejrzeć za tym, my nie wiemy jakie Ty masz możliwości w swojej okolicy, czego potrzebujesz to już wiesz (W sensie warunków).
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Piekarnikiem to już totalnie z***ie sobie sort. Lepszym pomysłem jest suszarka do grzybów ale sie nie wypowiem bo nigdy nie stosowalem.
[MENTION=93830]WeedBaron[/MENTION] co post to lepsze mądrości widze wymyślasz. po ch*j mu suszyc na parapecie skoro światło ma negatywny wpływ na szusz?

wrzucę cytay z postow o szuarce do grzybów
Siema.
Osobiście posiadam suszarkę do grzybów z Carrefoura. Dałem coś koło stówki.
Z tego co pamiętam ma 5 pięter. Na raz do suszenia wkładałem około 100g. Najszybciej suszyło się najniższe piętro! Wszystko ustawione na najniższe obroty. Wydzielał się potężny zapach. Trzeba uważać, żeby nie przesuszyć! Mi 4-5h wystarczyło. Jest to bardzo szybki i dobry sposób na suszenie. Nieporównywalny do mikrofalówek, piekarników itp.!
Uważam, że się opłaca i jest to dobry sposób. Nie będę mówił jaki jest po tym stuff, bo to zależy od odmiany.

EDIT: Zapomniałem dodać, że wszystko potem zamknąłem do toreb strunowych i przez ponad miesiąc bez otwierania nie było i dalej nie ma żadnych oznak pleśni itp.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
[MENTION=88082]Królik Baks[/MENTION]
Można wyczuć, że propozycja piekarnika to żart :jprd:
Co do światła to wiem, że ma negatywny wpływ na susz, ale na pewno mniejszy niż aktualna wilgoć na dworze i 0 - 10 stopni.

Parapet wbrew pozorom dobre miejsce:
1. Mierzysz parapet, przycinasz deskę na długość całego parapetu, przycinasz deskę dwa na długość np. 15 cm, kolejno przybijasz pionowo gwoździami do tej długiej deski no i masz daszek z dwoma nóżkami chroniący przed światłem |______________| < Taki tylko sobie to odwróć.
2. Rozwieszasz siateczkę z worka po kartoflach w tej konstrukcji z drewna w taki sposób, żeby siateczka była delikatnie nad parapetem po postawieniu na nim konstrukcji, oczywiście rozwieszasz ją na całej długości konstrukcji, zawiązujesz na tych nóżkach lub przyklejasz szkotem do nich.
3. robisz mikro szczelinę w oknie.
4. Ustawiasz odpowiednią temperaturę na grzejniku.
5. Stawiasz wentylator stojący lub nie stojący na prowizorycznym stojaku pod kątem tak, żeby objął całe okno, odpalasz jedyneczkę, dobierasz odległość, żeby nie zwiewał suszu z siatki.
6. W sezonie grzewczym wilgoć w normalnym domu / mieszkaniu nie powinna przekraczać 50%, jak przekracza to ktoś ma smaczne grzyby na ścianach, wtedy trzeba zainwestować w pochłaniacze wilgoci i postawić je np. na daszku tej konstrukcji.

Ot suszarnia na parapecie gotowa, mam nadzieje, że wyczerpałem temat logiki suszenia na parapecie wystarczająco.
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Swego czasu suszyłem bakę w zawilgotniałych pustostanach, wilgoć nie jest jakims mocnym problemem ważne aby powiesić towar na samej górze przy kalenicy w ciemnym miejscu gdzie jest największy przewiew. Ja obawiałem się że nie mi to nie wyschnie bo już jesień i zimno w nocy, jednak wiatr i słonko w dzień zrobiły robotę :wed:
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Ja właśnie suszę na strychu. Pod dachówkami przy dobrej pogodzie 2 dni i nadaje się do waporyzacji.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Ja właśnie suszę na strychu. Pod dachówkami przy dobrej pogodzie 2 dni i nadaje się do waporyzacji.

Jeżeli zioło po 2 dniach suszenia nadaje się twoim zdaniem do waporyzacji to zdecydowanie musisz się jeszcze doedukować.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Jeżeli zioło po 2 dniach suszenia nadaje się twoim zdaniem do waporyzacji to zdecydowanie musisz się jeszcze doedukować.
Samo kruszy się w palcach na miał przyjacielu. Także do waporyzator sie nadaje. Wiadomo z resztą robię curring ale nie będę brał od dilca jak mam swoje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół