nasiona marihuany

fungilitic

Wyszukiwarka Forumowa:

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
panowie mam pytanko, kupiłem w celach testowych środek o nazwie Fungilitic, zastanawia mnie czy ktoś z was miał już styczność z tym środkiem i może podzielić się spostrzeżeniami. osobiście kupiłem go w celu porównawczym z znanym już środkiem Poliversum wp. jednak ten fungilitic wydaje się bardziej wydajny i dodatkowo nawozi rośliny, działa ochronnie na system korzeniowy i wzbogaca flore bakteryjną w podłożu. wszelkie informacje mile widziane. ja ze swojej strony postaram się zdać relację z efektów stosowania tego wynalazku.
 

Bam Bam

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
15
Buchów
16
panowie mam pytanko, kupiłem w celach testowych środek o nazwie Fungilitic, zastanawia mnie czy ktoś z was miał już styczność z tym środkiem i może podzielić się spostrzeżeniami. osobiście kupiłem go w celu porównawczym z znanym już środkiem Poliversum wp. jednak ten fungilitic wydaje się bardziej wydajny i dodatkowo nawozi rośliny, działa ochronnie na system korzeniowy i wzbogaca flore bakteryjną w podłożu. wszelkie informacje mile widziane. ja ze swojej strony postaram się zdać relację z efektów stosowania tego wynalazku.
I jak efekty? Widać było jakąś różnicę? Na papryczkach działa fajnie, to może i tu :D
 

Bam Bam

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
15
Buchów
16
Sam przyglądam się Fungilitikowi pod względem działania w uprawach (co prawda chodzi o uprawy typu zboża, rzepaki, hodowle pomidorów itp), produkt jest naprawdę fajny i działa podobnie przy każdej badanej roślince, póki co niezależnie od rodzaju. Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię w temacie działania Fungilitiku (pozytywną i negatywną). Chodzi mi o zebranie doświadczeń z różnych rodzajów roślin.

Niestety trudno się dowiedzieć czegoś w temacie tej bakterii (Paenibacillus polymyxa). Artykułów naukowych na temat jej działania po polsku się nie znajdzie, ale badania prowadzone przez zagraniczne placówki (chiny, korea, kanada itp itd) są naprawdę obiecujące i pokrywają się w większości z moimi obserwacjami. Bakteria z jednej strony niszczy sporo gatunków grzybów (ja zbadałem Aspergillus i Fusarium, fungilitik hamował ich rozwój jakoś w 80-90%, na zdjęciach Fusarium kontrola (0%) i Fungilitic 1ml 5%.). Z drugiej strony pompuje roślinie azot z powietrza i fitohormony (cytokiny i auksyny), które na początku zwiększają system korzeniowy, a później kwitnienie.



Jeśli chodzi o rozwój roślinek to powiem na przykładzie papryczek habanero które w tym roku posadziłem - 40 szt kontroli i 40 z fungilitikiem do rozsady w szklarni (podobno bakteria pozwala uzyskać mocniejsze, ostrzejsze owoce, zwiększa się zawartość kapsaicyny - zobaczymy co wyjdzie). Wysiałem je jakoś w lutym, póki co roślinki są naprawdę ładne ale zaobserwowałem jedną rzecz. Roślinki po fungilitiku są niższe o 2-3 cm, ale korzeń mają dwukrotnie większy (objętościowo średnio 30-50% więcej korzeni bocznych i włośników, a masowo 2x więcej - 1g kontrola, 1,7-2g Fungilitik). Części nadziemne (łodygi, liście) są troszkę krótsze, ale masowo są praktycznie równe (kontrola i Fungilitik po 4-5g liści z łodygami), czyli jest większe zagęszczenie tkanek, rośliny są mniej łamliwe i kruche. Zobaczymy co dalej będzie się działo, ale póki co zapowiada się fajnie - jeśli teraz roślina jest bardziej zbita i ma tak duży system korzeniowy to w owocach powinien być fajny efekt (pobierze więcej składników z gleby), choć tak na prawdę, efekt końcowy będzie pod koniec lata, kiedy przyjdzie do zbiorów. Na dole papryczki, po prawo Fungilitik.

 

Bam Bam

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
15
Buchów
16
Nowe info o Fungilitiku. Zatrzymuje rozwój większości grzybów i drożdży z podłoży torfowych. Dostałem do badania cztery próbki torfu, z wiórami drzewnymi i bez wiór, po dezynfekcji (na miejscu produkcji dezynfekują termicznie - 200st. C) wszystkie próby czyste od grzybów i drożdży po dodaniu fungilitiku. Bryłki torfu z sielonym nalotem - trichodferma, biały "nalot" na szlace - drożdże. Górne szalki te same próby psiknięte 1ml 5% Fungilitiku.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół