nasiona marihuany

Problem z AutoPot - woda w namiocie

Wyszukiwarka Forumowa:

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Witam, mam nadzieję że jest to odpowiednie miejsce na taki wątek.
Nie wiedzieć dlaczego po podłączeniu zbiornika wypiło trochę wody i wypełniło korytka(te w których umieszczone są doniczki) wodą, fajnie bo w zbiorniku zostało wody która już 'stała' w miejscu i nie spływała. jakim zdziwieniem okazało się otwarcie namiotu na następny dzień i stwierdzeniu że podłoga namiotu jest wypełniona wodą a zbiornik pusty.
i teraz nie wiem czy źle połączyłem czy coś z tymi korytkami jest nie tak... ?
Od samego początku, już przy rozpakowywaniu donic zauważyłem, że te plastikowe zamknięcia zaworów aquavalve, te w doniczkach które przytrzymują cały ten plastikowy system mi się nie zapinają i są ruchome, nie da się ich zapiąć na sztywny ścisk bo one jakby już fabrycznie do siebie nie pasowały. może to tego wina bo może dzięki temu niezapięte zawory aquavalve wpuszczają więcej wody niż powinny ?
nie mam pomysłu a boję się zalać ponownie zbiornik

mój zestaw składa się z 4 donic i 3 podstawek: 2x pojedyńcza i jedna podwójna taca, wszystkie donice mają 8L
widziałem że użytkownik [MENTION=73516]JOS[/MENTION] (przepraszam za wywołanie do tablicy!) również leci na autopotach i może tutaj uda mu się rozwiązać mój problem, jak nie to sorka że zawróciłem głowę ale potrzebuję z tym pomocy bo niewiele rzeczy przychodzi mi do głowy oprócz tych pokryw aquavalve


powiedzcie mi jeszcze czy taki zbiornik trzeba bublować ? w sensie napowietrzać jakimś kamieniem akwarystycznym czy jakimś innym sposobem ?
no i zamierzam usiąść do BioTabs bo wyczytałem że to zaoszczędza czas i pozwoli spokojnie zapomnieć na jakiś czas o uprawie.
jest tam herbatka algowa (chyba) compost tea
czy wywar z niej można wlać do zbiornika żeby sobie roślinki samoistnie pobierały ?

i jeśli jest to zły pomysł to, odrzucając pomysł z biotabsami:
jak nawozić rośliny ?
normalnie zakraplać odpowiednio zmniejszoną ilość nawozów do zbiornika czy dawkować je bezpośrednio w doniczki ?

Moje wężyki mają 6mm, czy istnieje szansa na to że się pozapychają ? w zbiorniku jest normalnie wpuszczony filtr, taki mały wciskany w uszczelkę ze swojego rodzaju gąbeczką wewnątrz plastiku, czy on zatrzyma ewentualne nawozy lub herbatkę compotea ?

sorka za nadmiar pytań mam nadzieję że ktoś się ustosunkuje chociażby do pytania głównego czyli dlaczego ta woda stoi w namiocie
 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
posiluj sie a na pewno wepniesz w kortyka aquavalve nie ma opcji ze cos nie gra byku musisz to po prostu w odpowiedni sposob zrobic najprostszym sposobem zeby zobaczyc gdzie przecieka ci system jest po prostu zalanie do niego wody ponowne uruchomienie i obserwacja z ktorego miejsca wycieka woda..... nie polecam ci nic wlewac do zbiornika zadnych odzywek tymbardziej organicznych (ponoc moga one zapychac system), mam caly zestaw biotabs i inne organiczne specyfiki zawsze z dzien dwa przed podaniem odzywki zakrecam zbiornik i podlewam z reki donice
 

Tyx

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
128
Buchów
88
Obejrzyj YouTube jak to wszystko jest podlaczone. filmik od producenta najlepiej. sprawdz czy sa wszystkie uszczelki na zaworkach. a z nawozami jak kolega radzi
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
posiluj sie a na pewno wepniesz w kortyka aquavalve nie ma opcji ze cos nie gra byku musisz to po prostu w odpowiedni sposob zrobic najprostszym sposobem zeby zobaczyc gdzie przecieka ci system jest po prostu zalanie do niego wody ponowne uruchomienie i obserwacja z ktorego miejsca wycieka woda..... nie polecam ci nic wlewac do zbiornika zadnych odzywek tymbardziej organicznych (ponoc moga one zapychac system), mam caly zestaw biotabs i inne organiczne specyfiki zawsze z dzien dwa przed podaniem odzywki zakrecam zbiornik i podlewam z reki donice

połączenia na bank są szczelne bo sprawdzałem wszystko przed podłączeniem i grało a potem już w boksie filowałem czy nigdzie nie kapie, podłożyłem papierowe ręczniki pod łączenia węży z rozgałęźnikami i wszędzie było sucho.
z odżywkami spoko, planuję zminimalizować troszkę robotę przy tym więc najprawdopodobniej wjeżdża biotabs cały zestaw a herbatkę najwyżej po zaparzeniu uzupełnię gdy woda w zbiorniku już będzie na spodzie, wtedy zamknę kranik i podleję z ręki.

co do korytek:
systemy aquavalve weszły w te 'półksiężyce' które są w donicach ale mnie chodzi o te zamknięcia, te plastikowe duże klapki które wciska się już na sam koniec podłączania i tutaj mam dylemat bo jeśli to nie pasuje to zawór ciągle unosi się w górę przelewając. tylko że u mnie to za cholerę nie chce się wcisnąć ani na siłę ani sposobem więc pozostaje tylko jakiś klej lub taśma klejąca.
na razie niby wszystko fajnie ale dziwne że żadna z tych zaślepek nie chce się wcisnąć

Obejrzyj YouTube jak to wszystko jest podlaczone. filmik od producenta najlepiej. sprawdz czy sa wszystkie uszczelki na zaworkach. a z nawozami jak kolega radzi

zanim tutaj założyłem temat to szukałem informacji co zrobiłem źle i widziałem już chyba wszystkie możliwe filmiki na youtube związane z tym systemem, problem jest ewidentnie po mojej stronie więc należy to sklasyfikować jako indywidualny a co za tym idzie - nie ma w sieci informacji na ten temat.
zastanawia mnie tylko dlaczego to cholerstwo nie chce 'zaskoczyć' w te otworki... ?
żadna z 3 klapek zamykających systemy nie chce się wcisnąć i wszystkie odskakują..


EDIT

żeby było konkretniej, klapki o których mowa zaznaczyłem na czerwono i zamykają one zaworki aquavalve

mam dwie takie donice





i jedną taką podłużną

 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
aha, te "klapki" tez mi sie nie domykaja wszystkie tak na sztywno wiec sie nie przejmuj tym to na bank nie tego wina edit: odnosnie tej wody to problem ewidentnie lezy po twojej stronie cos zle uszczelniles polaczyles czy cos w tym rodzaju
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Te przykrywki nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie. Po jakimś czasie się ułożą trochę lepiej ale nie jest to dobrze spasowane.
Sprawdzanie rozpocząłbym od sprawdzenia czy wszystkie te małe, okrągłe gumeczki są na swoim miejscu - czyli w górnej części z pływakami i w tej dolnej.
Rozumiem, że wszystkie elementy mechaniczne są git i poruszają się? Też miałem raz podobną sytuację, przejrzałem wszystko, przeczyściłem dla pewności i w sumie nie wiem do dziś jaki był powód... Warto mieć podwójną podłogę w namiocie a jeśli można narobić szkód to jakieś dodatkowe zabezpieczenie jak czujnik zalania.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Sprawdź czy pod nakrętkami od zaworów wszystko gra. Ja po pierwszym odpaleniu autopotow siedziałem cały dzień i patrzyłem czy nie cieknie bo jakby 50 litrów poszło do sąsiada w czasie mojej nieobecności to lipa w ch*j. [MENTION=75024]delavega[/MENTION]
Co do czujnika zalania to rozkminiłem jak go zrobić. Elektrozawór 6mm, najlepiej taki który jest zamknięty bez napięcia(np od pralki) i do tego wyłącznik przelewowy z zamkniętym stykiem w dolnej pozycji, polaczenie szeregowe przy każdej donicy. Jak poziom wody zbyt się podniesie w którejś z podstawek to odcina zasilanie, zamyka zawór i problem z głowy.
 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
Ja juz mialem dwa razy zalania :jprd: , podwojna podloga w namiocie robi robote. Powodem zalania byla wadliwa szczelnosc systemu oczywiscie z mojej winy i niedopatrzenia (jak zawsze wszystko na szybko)
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Jestem przekonany, że problem tkwi w tych małych gumeczkach. Już to przerabiałem...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół