nasiona marihuany

Liście wyginają sie do góry

Wyszukiwarka Forumowa:
L

LSINTER

Guest
[/COLOR]Witam
Jestem początkującym to moja pierwsza uprawa i proszę o wyrozumiałość xD
Mój box ma wymiary 42x42x120 cały wyklejony folią refleksyjna.
3 wentylatory komputerowe 8x8 wyciąg nawiew i mieszający.
Doniczka 11 l ziemia uniwersalna zmieszana z perlitem.
Temperatura w nocy 22 w dzień 26-28.
Lampa cfl 200 wat dual.
Dziś roślina ma 28 dni.
Od tygodnia dostaje biobizz bio grow 2ml na 1 litr. Prędzej był biohumus.
Podlewam woda o ph 6 - 6,5 przelana przez filtr.
Nawilżacz powietrza chodzi od tygodnia dopiero ale tylko w pomieszczeniu gdzie stoi box bo w środku się nie mieści.
Dwa dni temu zauważyłem że z liśćmi dzieje się coś takiego co to może być ?
Proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam








dodam jeszcze że nowe liście które wypuszczają mają żółte końcówki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Jeśli nie masz nawilżacza powietrze to czy spryskujesz roślinkę jakimś zraszaczem ? Sprawdzałeś wilgotność w boxie?
 
L

LSINTER

Guest
Mam nawilżacz powietrza ale nie mieści się w boxie. Stoi obok przy wlocie powietrza do boxa. Nie mam czym niestety sprawdzić wilgotności... w środku mam namoczone chusteczki dodatkowo. Zaglądając do rośliny i odginajac kilka liści które były nałożone na siebie były widoczne kropelki wody.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Według mnie idzie wszystko w najlepszym porządku, normalne ze jak puszcza nowe liście to wywija do góry, reszta co widzę jest normalna i nic się nie dzieje. Ja jako ja, nie przejmował bym się tymi przebarwieniami na końcówkach liści nowych. Poczekaj, zobacz jak sytuacja się rozwinie. Podlewaj, obserwuj. Sam mam takie przebarwieni na nowych liściach i sobie i póki co nie przejmuje się tym. Powodzenia z fartem
 
L

LSINTER

Guest
Według mnie idzie wszystko w najlepszym porządku, normalne ze jak puszcza nowe liście to wywija do góry, reszta co widzę jest normalna i nic się nie dzieje. Ja jako ja, nie przejmował bym się tymi przebarwieniami na końcówkach liści nowych. Poczekaj, zobacz jak sytuacja się rozwinie. Podlewaj, obserwuj. Sam mam takie przebarwieni na nowych liściach i sobie i póki co nie przejmuje się tym. Powodzenia z fartem

Dzięki za odpowiedź i wszystkie rady :) dziś na wszelki wypadek dałem lampę wyżej i podlałem zwykla woda 1 litr aż wyleciało troche dołem doniczki. Ogólnie podlewam co 3-4 dni. Co radzicie jeszcze robić jakieś cięcie i kiedy ? Treningu nie robiłem bo to moja pierwsza uprawa i bałem się żeby czegoś nie popsuć.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Jak to twoja pierwsza panna, to raczej cięcia sobie daruj(no chyba ze chcesz) Niepotrzebnego stresu sobie i jej narobisz :p Pytanie, to automat czy fotoperiodyczna odmiana? W następnych swoich wzmaganiach uprawowych pokombinuj z treningami, lst, film no jest w czym wybierać :D A póki co obserwuj jak rośnie, czytaj forum, edukuj się a później już ci tylko lepiej pójdzie
 
L

LSINTER

Guest
Jak to twoja pierwsza panna, to raczej cięcia sobie daruj(no chyba ze chcesz) Niepotrzebnego stresu sobie i jej narobisz :p Pytanie, to automat czy fotoperiodyczna odmiana? W następnych swoich wzmaganiach uprawowych pokombinuj z treningami, lst, film no jest w czym wybierać :D A póki co obserwuj jak rośnie, czytaj forum, edukuj się a później już ci tylko lepiej pójdzie


Automat ak482. Później będzie jskis

---------- Post Zaktualizowany 18:26 ---------- Data pierwszego postu 18:23 ----------

Później będzie jakiś grubszy out. Ale robię gafy na tym forum... przeskoczyło jakoś dziwnie i poszedł poprzedni post niedokończony... może to przez mój telefon... sorry pozdr.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Możliwe ;). Automatów się nie tnie, teoretycznie. Są osoby które robią toping na auto i nawet z niezłymi rezultatami. Ja póki co jestem zwolennikiem LST przy auto bądź w ogóle nie trenuję tylko rośnie tak jak ma. Afy mają to do siebie, że jak je zestresujesz fest to mogą dochodzić nawet w taki sam czas jak przy fotoperiodycznych(choć nie jest to do końca powiedziane) Wszystko zależy od warunków, treningów.
Wszystko przed tobą kolego :)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11



ładna,zdrowa roślina

nie cią bym już .. działaj jak do tej pory i dawaj znać
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Możliwe ;). Automatów się nie tnie, teoretycznie. Są osoby które robią toping na auto i nawet z niezłymi rezultatami. Ja póki co jestem zwolennikiem LST przy auto bądź w ogóle nie trenuję tylko rośnie tak jak ma. Afy mają to do siebie, że jak je zestresujesz fest to mogą dochodzić nawet w taki sam czas jak przy fotoperiodycznych(choć nie jest to do końca powiedziane) Wszystko zależy od warunków, treningów.
Wszystko przed tobą kolego :)

Sugerujesz że af będzie rosnął 6-9 miesięcy? Jakoś mnie to nie przekonuje ale narazie mało z af pracowałem.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Emmm nie sugeruje nic? Żeby tu zaraz jakaś gowno burza nie powstała... Wnioskuje z tego co wyczytałem przez cały okres który jestem na forum. Wiadome jest ze 6-9 miesięcy afy nie będą rosły :> max 4? Jak było w moim przypadku nie raz. Co w tym czasie wydaje mi się ,ogarnął bym się z fotoperiodycznymi, w zależności ile dni wegu i indukcji no i flo.
 
L

LSINTER

Guest
Witam ponownie odświeżam temat :)

Pojawiło się dużo takich białych włosków:





Mam nawozy Biobizz, top max , bloom i grow, podlewam tylko grow, kiedy zacząc lać bloom i top max ? i w jakich ilościach ? Nie zależy mi na tym żeby zebrać z rośliny nie wiadomo ile... Zależy mi głównie na tym żeby roślina zdrowo dotrwała do końca i żeby mieć trochę palenia dla siebie :)
Nie będzie mnie teraz 2 tygodnie w domu i moją roślinka będzie opiekować się moja partnerka i muszę udzielić jej dokładnych informacji co gdzie i jak :) bo znając kobiety są czasami nadopiekuńcze i to mnie martwi :p
pozdr
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
dziewczyna zaczyna kwitnąć i formować topy. jest ładna i zielona, azotu jej nie brakuje, już możesz przestawić się na bio bloom i top max. zacznij od połowy dawki.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
z biobizami jest tak że warto podawać ten bio grow razem z resztą do powiedzmy połowy flo..zresztą sami tak podają w swoich ulotkach
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół