nasiona marihuany

Szybkie pytanie związane z azotanem srebra

Wyszukiwarka Forumowa:

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Siema, ogarnąłem sobie azotan srebra.
niestety za prędko nie doczekam się tiosiarczanu sodu więc pytanie na szybko:
czy sam azotan mi wystarczy ?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Wystarczy, dodajesz azotanu tak z 0,5/0,6 g na litr wody destylowanej, przegotowanej lub deszczowej.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
no to teraz pytanie bo mam rozkminę:
skoro 1cm3 (1cm3 = 1ml) azotanu ma 4,35g to ile mam dodać tego do litra wody ?

0,87ml na 1 L ?
zakładając że nie mam aż tak dokładnych narzędzi pomiarowych i dam 1 ml to czy to będzie odpowiednia dawka ?
bo staram się to wyliczyć i już mi takie ułamki wychodzą że nie potrafię sobie z tym poradzić, ech ku**a. było się uczyć :(
aż trochę wstyd przyznać hehe
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Jak nie masz wagi , to podziel 4,35g : 7 = 0,6 g .
 

Arystokeles

Banned
Rejestracja
Mar 3, 2020
Postów
32
Buchów
2
Czytałem tu na forum że najczęściej używają proporcji 0,5g azotanu na 1l wody destylowanej, i tym smarować rośline 3 dni z rzędu. - Jak długo taki roztwór można przechowywać, jak mi zostanie tego roztworu to moge go zostawić na później, czy do kolejnego smarowania będe musiał nowy świeży roztwór przygotować? i jeśli można przechowywać to w jakiej temperaturze, pokojowej czy w lodówce?
Podobno nie można używać metalowych narzedzi do tego rozrworu bo wchodzi w reakcje z metalami czy coś... Ja myślałem żeby spryskiwaczem spryskać, ale mój spryskiwacz ma końcówke metalową. Myślałem o pędzelku do farb ale on też ma jakiś metal... Czym jak to zrobić?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Ja spryskuje spryskiwaczem do mycia szyb, nie musisz co oprysk robić nowego.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Pokaż ten azotan - etykietę...
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Pokaż ten azotan - etykietę...
mogę zrobić tylko zdjęcie małej, szklanej buteleczki.
nie mam etykiety, będę musiał sprawdzić dokładniej jak tylko będę ponownie mieć dostęp.
jest to azotan laboratoryjny. dowiedziałem się że w pracy mają to poprosiłem o kapkę
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
To na początek zapytaj w pracy co za roztwór tak dokładnie Ci dali. Ile % jest tam azotanu srebra, na początku założyłeś, że 100% chyba ;)
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
To na początek zapytaj w pracy co za roztwór tak dokładnie Ci dali. Ile % jest tam azotanu srebra, na początku założyłeś, że 100% chyba ;)

szczerze mówiąc to tak właśnie założyłem :/
trochę wstyd przyznać bo wziąłem 'coś' z pracy i pomyślałem sobie "yeah, za***iście. mam potrzebny składnik" i podekscytowany tym faktem kompletnie nie myślałem o niczym haha :D
z chemią nigdy nie byłem za pan brat a moje szkolenie w tej dziedzinie zakończyło się w liceum czyli...
naprawdę kupę lat temu.

niebawem postaram się zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji związanych z tym odczynnikiem, wtedy odświeżę posta
 

Arystokeles

Banned
Rejestracja
Mar 3, 2020
Postów
32
Buchów
2
Znalazłem informacje żeby przedewszystkim przechowywać azotan w ciemnym miejscu, a ccy ktoś wie w jakiej temperaturze? Może być w pokojoewej czy w lodówce? Albo w ciepłym?
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Ja przetrzymuje w lodówce w ciemnej plastikowej buteleczce już ładnych ileś tam lat i wszystko gra.
 

Arystokeles

Banned
Rejestracja
Mar 3, 2020
Postów
32
Buchów
2
Dziękuję za odpowiedzi.
A jeszcze mam takie pytanie; czytałem że dodają do tego roztworu przed smarowaniem płynu do naczyń - czy to konieczne?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jakim smarowaniem? Najlepiej zrobić oprysk po prost. Płyn do naczyń nie jest konieczny.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół