nasiona marihuany

Dziwne przebarwienia na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Witam. Coś niedobrego dzieje się z moim roślinkami.
Zobaczcie sami:











Na jednym z liści wyraźne brązowe i pomarańczowe plamy. Niektóre zawijają się do środka.
Temperatura w boksie to 25 stopni, wilgotność 40%, rośliny podlewane co 5-6 dni po 750ml na roślinę, ostatnie 3 podlewania z burzą kwiatów w proporcjach jak na opakowaniu.
Woda oaza ph 6,5 od samego początku.
Lampa led diy.
Proszę o pomoc w diagnozie i ewentualne pytania.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,731
Odznaki
10
Raczej przesadziłeś z nawozem. Sprawdź też pH, bo nawozy mogą je podnosić i obniżać. Na razie lej wodę i obserwuj.
 

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Ok, już ostatnie podlanie 3 dni temu zrobiłem samą wodą także będę się dalej tego trzymał. Powiedz mi jak w najtańszy sposób sprawdzić ph?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Papierki lakmusowe ok 5zl moze mniej w akwarystycznym , pozdro
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,731
Odznaki
10
Ja bym jednak proponował zamówić miernik pH, szczególnie gdy nie planujesz przestać na tej uprawie. Na allegro jakieś 20 zł kosztują + przesyłka. Sam wziąłem, bo miałem problemy z roślinami, i było warto. Wcześniej używałem testu kropelkowego i przejechałem się na jego niedokładności.
 

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Wezmę ten z allegro skoro jest dokładniejszy. Tylko przyjdzie pewnie dopiero we wtorek :/ Mam nadzieję, że roślinki są do odratowania.

---------- Post Zaktualizowany 08:33 ---------- Data pierwszego postu 08:31 ----------

Nie ma tu możliwości edycji posta? Moglibyście wysłać mi link z allegro bo jest tam tego od groma a nie chce kupić jakiegoś syfu. Ewentualnie na priv. Pozdrawiam!

---------- Post Zaktualizowany 08:35 ---------- Data pierwszego postu 08:33 ----------

O, tak działa edycja.
 

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Nie mam możliwości zrobienia flusha. Zmierzyłem ph i wyszło 7,0. Zmniejszać czy zostawić tak jak jest? Dodam, że żółtych liści jest coraz więcej. Cały czas lece na samej wodzie. Poobcinać dolne liście czy nie ma to w ogóle znaczenia? I co to za białe dziadostwo się robi na szczytach topów? To normalne?
 

BVSH

New member
Rejestracja
Lut 26, 2020
Postów
4
Buchów
0
Zdjęcie dodaj tego dziadostwa <lol>
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,731
Odznaki
10
Zbij pH do 5,5-6. Możesz to zrobić wodą z ocetem, chyba 1ml na litr się dawało, żeby zrzucić o 1ph. Skoro masz już miernik, to opanujesz.

A to białe dziadostwo to pewnie włoski xD
 

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Kupiłem ten ph metr na allegro za 20 zł i jak dzisiaj sprawdzałem to po wbiciu w tą samą glebę raz pokazuje ph 6.0 a raz 7.0 ....
Gleba była kupowana z ph 5,5-6,5 i cały czas lałem wodę ph 6,5, czy możliwe, że ph wynosi teraz 7,0?

Co do tego białego czegoś to wygląda tak jakby już top był w pełni uformowany a nagle jeszcze coś z niego wyrasta :eek:

Poza tym listki na tym dojrzalszym kwiatku są strasznie suche w dotyku.
Wilgotność w boxie 40%, temperatura 26 stopni. Wydaje mi się, że mają za mało wody ale podlewam je co 5-ty dzień, czy to możliwe?

Roślinki mają już 10 tygodni jednak na początku przy lst złamały się łodygi u obu pań. Jak myślicie ile jeszcze trzeba czasu tej dojrzalszej?
I czy nie powinna już robić się niebieska? W końcu to blueberry ale co ja się tam znam :/

Kiedyś coś czytałem, że jak używa się ledów to powinno dosypywać się jakiś pierwiastek do gleby, nie wiem czy to nie był czasem magnez.
Wiecie coś może o tym?

---------- Post Zaktualizowany 06:00 ---------- Data pierwszego postu 05:58 ----------

Oczywiście zapomniałem o zdjęciach:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]\

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Ten phmetr to wy***aj od razu :) nawoziles czyms te damy? Jak tak to za duzo
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
powinieneś doczytać wcześniej, to nie jest choroba tylko przy uprawach LED częste zjawisko, ot taki albinizm, czyli część topa zazwyczaj szczytowa robi się całkiem biała. nie podam ci linka do wątku ale na 100 pro na tym forum temat był już poruszany. sam tak miałem pod LED. nie pamiętam czym jest to spowodowane ale jak poszukasz to znajdziesz.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
podnieś źrodlo światła, masz za nisko tego leda ... przy hpsie tez tak sie wybarwi chlorofil ..
 

redskull

Member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
11
Buchów
0
Na wegu biohumus, na flo podlałem 3 razy wodą z "Burzą kwiatów", ostatni raz 2 tygodnie temu. Teraz leci sama woda.
Co do leda to dam go wyżej tylko nie mam już za wiele miejsca :/ Co z tym białym? To tak już zostanie? Zmieni się? Mam coś z tym zrobić?
Czy podniesienie leda załatwi sprawę? Czy powinienem zrobić coś jeszcze?

---------- Post Zaktualizowany 13:55 ---------- Data pierwszego postu 13:39 ----------

A więc tak, te białe odrosty u góry to z angielskiego "hash tips", jak się to wpisze w google to znajdzie tego dość sporo także dzięki za info.
Co do tego ph metru, nie wiem co mam teraz zrobić, ile kosztuje taki amatorski ale wiarygodny ph metr? Nie chce wydawać majątku :/
Podsypać czymś w ciemno? Myślę, że w tej uprawie już nie zdołam sprawdzić jakie jest faktycznie ph. Do ledów zalecają podsypać CALMAG, co o tym myślicie?

---------- Post Zaktualizowany 13:56 ---------- Data pierwszego postu 13:55 ----------

@szermi - ty dodawałeś jakiś osobny nawóz jak hodowałeś pod ledami?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
pod ledami mi sie wydawało że mniej potrzebowały papu, ja jechałem na try paku, podłoże to mieszanka kokosu i ziemi , ale tylko na jednym topie tak było a reszta roślin normalka. a ten ph metr to ostatnio kupiłem już drugi taki 4 w 1. mierzy ph, wilgotność, siłę światła i temperaturę podłoża. pierwszy ze 4 lata mi służył i płaciłem coś 70 zł i jest całkiem wiarygodny, przynajmniej problemów nie było.

---------- Post Zaktualizowany 17:24 ---------- Data pierwszego postu 16:25 ----------

a outa jakiegoś startujesz czy szafka tylko? ja już ze 2 tyg. zapierdzielam z dołami a końca jeszcze nie widać. a pod tymi led to normalnie dolomitu dałem do doniczek, nic nie kombinowałem, ot taka zabawa na zimę bo nudno. te białe tak zostanie , nie musisz tego wycinać ot taki nietypowy topek będzie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół