nasiona marihuany

Jak stabilnie utrzymać wilgotność?

Wyszukiwarka Forumowa:

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Cześć.

Mam jednego pomidorka w namiocie Royal Room 50x50x140. I problem z wilgotnością. W namiocie bez wspomagania jest 20-30% wilgotności. Działa lampa LED 100W, do tego wlot pasywny i wylot przez filtr 100mm.

Kupiłem nawilżacz powietrza ultradźwiękowy. Po kilku minutach jego pracy wilgotność wzrasta do 80-90%. Więc wpiąłem go w ten włącznik czasowy, ustawiając interwał "30min pracy - 30min niepracy". I wtedy wilgotność skacze od 30% do 90%. Więc też się to nie nadaje. Nie chciałbym pakować jeszcze osuszacza, bo już przestaje mieć to sens. Co zrobić, żeby ten nawilżacz tak nie dawał? Ew czym go zastąpić? Jest skręcony na minimum. Z góry dziękuję za informacje.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
To może nie dawaj go na full tylko ustaw tak żeby było te 70-80% ( pytanie w jakim dniu pomidor?) Pewnie ma jak jakieś tam pokrętło do ustawienia podawania pary. Jak jest na wegu to wypie**** tel filtr póki co ci nie potrzebny, se go za***iesz tylko. Jaka moc wylotu?
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Ja to nie wiem czym się tak bardzo przejmujesz, ale na tym timerze lepiej by było gdybyś ustawił 15/15 mim włączany/ wyłączony, niż te 30/30min :)
Czasowo na to samo wyjdzie, A lepsza efektywność będzie.

Czekaj.. nie doczytałem części...

W każdym bądź razie ***aj ten nawilżacz i osuszacz włącznie- I tak Ci będzie rosło.
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
To może nie dawaj go na full tylko ustaw tak żeby było te 70-80% ( pytanie w jakim dniu pomidor?) Pewnie ma jak jakieś tam pokrętło do ustawienia podawania pary. Jak jest na wegu to wypie**** tel filtr póki co ci nie potrzebny, se go za***iesz tylko. Jaka moc wylotu?

1. Wspomniałem, że jest skręcony na minimum a nie maksimum :p niżej już się nie da.
2. 25 dzień
3. Filtr jest potrzebny - roślina już daje. Lekko, ale daje. Wczoraj jak przerabiałem instalację i zdemontowałem na 30 minut filtr to czułem cały czas będąc w pokoju.
4. Wentylator 100 m3/h

Ja to nie wiem czym się tak bardzo przejmujesz, ale na tym timerze lepiej by było gdybyś ustawił 15/15 mim włączany/ wyłączony, niż te 30/30min :)
Czasowo na to samo wyjdzie, A lepsza efektywność będzie.

Czekaj.. nie doczytałem części...

W każdym bądź razie ***aj ten nawilżacz i osuszacz włącznie- I tak Ci będzie rosło.

Timer akurat mam ciut inny, niż standardowy i skoki mam co 30 minut, ale bez znaczenia w sumie. Wolałbym jednak trzymać jakąś rozsądniejszą wilgotność, więc wolałbym rozwiązać aktualny problem metodą inną niż "pie**ol to" :p
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
za duży ten nawil. na tego boksa widac..kup mniejszy lub dawaj tym,na wegu może być dużo,na flo usuniesz z boksa
..bardzo się nie przejmuj bo i bez też ładnie\tak samo wyrośnie

jeszcze pomyślałem że może postaw go przy wlocie jakoś ,to nie wszystko może zaciągac do środka i będzie dobrze (?)
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi!

Może i jest zbyt wydajny, ale już nic nie zrobię - nie chcę kupować kolejnego ;) Jutro sklecę na Arduino przekaźnik z czujnikiem wilgotności i postaram się tym obejść sprawę.
Nawilżacz właśnie stoi przy wlocie :) Myślałem jeszcze o zalaniu tego kanału wylotowego, żeby na nim podnieść poziom wody, wtedy wydajność membrany spadnie, ale prawdopodobnie woda z tego kanału w końcu wyleci i sprawa wróci do normy, a też nie chodzi mi o to, żebym co chwilę doglądał sprawy ;)

Dzięki za porady! :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół