nasiona marihuany

Opinia

Wyszukiwarka Forumowa:

Pirates88

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
6
Buchów
0
Siema ,mam problem z moja sadzonka od kiedy wykiełkowała dwa prawdziwe liście były już zielono blade teraz po mału przechodzą w żółte.Roślinka po przesadzeniu do dużej doniczki staneła ,to rozumiem system korzeniowy sie rozrasta albo jest w szoku.Podlewałem od początku woda ph 8.2 jak sie okazało i to może być przyczyna ,chyba że jeszcze przelanie wchodzi do tego w gre.Prosze o wasze opinie i rade

---------- Post Zaktualizowany 17:31 ---------- Data pierwszego postu 17:21 ----------

Jeszcze fotka
20200224_171207.jpg


---------- Post Zaktualizowany 17:41 ---------- Data pierwszego postu 17:31 ----------

Zbyt duży poziom ph gleby przez podlewania złą woda roślinka nie może przyswajać ,żelazo nie może przyswajać roślinka ,takie jest moje zdanie.

---------- Post Zaktualizowany 18:20 ---------- Data pierwszego postu 17:41 ----------

Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy czy tak kolor może być spowodowany używaniem od początku wegu CLF barwa 2100k na kwitnienie ,i chlorofil sie nie wytwarza u roślinki ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś na pytanie odnośnie PH. Przelanie też może wejść w grę. Dlatego jeśli widzisz że ziemia jest wilgotna to odpuść sobie narazie podlewanie a jedynie spryskaj ją od czasu do czasu.
 

Pirates88

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
6
Buchów
0
Najprawdopodobniej chodzi o Ph bo dziewczyna wykiełkowała odrazu z takimi liściami ząbkowatymi.Nurtuje mnie tylko jedna myśl bo od samego początku kiełka w ziemi dawałem 20 cm od gruntu 200 wat CLF i czy światło nie miało też wpływu.No ale ,to tylko taka moja dygresja.Stawiam na PH i przelanie.
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
A jaką to ziemie masz ? daj opis
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Ja raczej bym obstawiał przelanie i korzenie z braku tlenu się duszą, lub też mocna ubita ziemia.
 

Pirates88

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
6
Buchów
0
Postanowiłem jeszcze dla pewności jednego CLF wyłaczyć a drugiego podnieść na około 80 cm od sadzonki podobno rośliny jak chorują potrzebują mniej intensywne światło dla regeneracj, zastanwiam sie nad skróceniem oświetlenia z 18,5 na 17 godzinn.Temp.27,8 wilgotność 48%, pełna wentylacja.

---------- Post Zaktualizowany 20:52 ---------- Data pierwszego postu 20:45 ----------

Ja raczej bym obstawiał przelanie i korzenie z braku tlenu się duszą, lub też mocna ubita ziemia.

W sobote było 1,5 litra ph.8.2 wody na 11 litrowa donice ,w niedziele 250 ml woda ph 6,6 z dodatkiem Take Root ,Multi Total i Orginal Grow Soil wiem że nie trzeba ale chciałem dla pewnośći zapodać już minerały z dobrym PH ,od tamtej pory susze w środę dam 0,5-1 litr czystej wowdy o dobrym ph i następny w niedziele z Take Root
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
W tej ziemi już masz nawozy na 8-9 tygodni (jak dobrze widziałem) i nie potrzebnie zarzuciłeś jeszcze nawozów- taka mała roślinka nie potrzebuje tak częstego podlewania( sobota i niedziela) w takich ilościach, wystarczyło przelać donice, aż zacznie wypływać z drenażu i już dać spokojnie rosnąć roślinie- ewentualnie jak wierzchnia warstwa gleby szybko przesycha to można zraszać i tyle.
 

Pirates88

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
6
Buchów
0
W tej ziemi już masz nawozy na 8-9 tygodni (jak dobrze widziałem) i nie potrzebnie zarzuciłeś jeszcze nawozów- taka mała roślinka nie potrzebuje tak częstego podlewania( sobota i niedziela) w takich ilościach, wystarczyło przelać donice, aż zacznie wypływać z drenażu i już dać spokojnie rosnąć roślinie- ewentualnie jak wierzchnia warstwa gleby szybko przesycha to można zraszać i tyle.

Masz racje w sobote przelałem tak jak opisałeś dokładnie 1,5 litra wody starczyło a w niedziele sprawdziłem ph i dla pewności dałem 250 ml z witaminami o dobrym ph teraz susze
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
W sobote było 1,5 litra ph.8.2 wody na 11 litrowa donice ,w niedziele 250 ml woda ph 6,6.. w środę dam 0,5-1 litr czystej wowdy ...

za dużo wody na taką małą rośline..i 0,5l.było by dużo..ziemia ma być tylko wilgotna

mała roślinka nie jest wrażliwa tak mocno na ph..żółta bo przelana

tak mniemam :ako:
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Przy młodych siewkach nie ma co tak skakać wokoło nich. Jak masz pulchną glebę z jakąś tam pożywką ( tylko też nie za mocną) to wystarczy podlać wodą i czekać, aż donica zrobi się lekka i znów zalać- im więcej na tym etapie będzie kombinowania tym więcej się problemów wytworzy.
 

Pirates88

Member
Rejestracja
Lut 8, 2020
Postów
6
Buchów
0
Mam rozumieć że jeśli to przelanie oznaką powrotu do zdrowia będzie nabieranie spowrotem przez liście zielonego koloru ?
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Mam rozumieć że jeśli to przelanie oznaką powrotu do zdrowia będzie nabieranie spowrotem przez liście zielonego koloru ?

To jest zrozumiałe. Jeśli doszliśmy do wniosku że to przelanie polecam rozważyć częste spryskiwanie roślin niż podlewanie. Podlewasz tylko wtedy gdy ziemia jest naprawdę sucha i tylko żeby delikatnie zwilżyć ziemię. Ja tak robię i jak narazie nigdy nie przelałem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół