nasiona marihuany

[COB 100W] [0,4] Speedy Chile RQS x3

Wyszukiwarka Forumowa:

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam,

To moja pierwsza fotorelacja, należę do początkujących hodowców.

- rośliny - Speedy Chile od RQS feminizowane
- box - 0,8x0.6, powierzchnia użytkowa mniejsza ze wzg na dodatkowy sprzęt, box to samoróbka z drewna i sklejki.
- oświetlenie - LED COB od spectrolight, moc lampy (100 wat)
- medium - donice 1,4L na początek docelowe 11L, na początek ziemia light mix, później przesiadka do allmix
- wentylacja - wentylator komputerowy na wylocie ok 13x13cm (180m3/h), filtr prima klima eco line 100mm, wentylator mieszający Honeywell TURBO HT900E
- nawozy - zestaw od Canna Terra
- warunki - temperatura dzień 26 / noc 23, wilgotność dzień 40% / noc 50%
- trening - nie planuję, chcę zobaczyć co panny pokażą
- Założenia - 3 tyg wegetacji, woda odstana 24+, do regulacji ph używam kwasu cytrynowego.

Nasiona wysiane prosto do eazyplug (nasiąkniętego wodą destylowaną), wyszły w 4 dni, stały w małym propagatorze na parapecie (ok 23 stopnie C), 13.02 pokazały się liścienie, 16.02 zostały przesadzone do lightmix do donic 1,4L i wstawione do boxa z lampą COB na wysokości 50 cm od szczytu roślin.
Pierwszy raz będę hodować rośliny z nasion z zaufanego źródła, wcześniej szły jakieś noname z Maroka... dawały radę. Naszła mnie taka myśl, żeby zobaczyć co w ofercie mają seedshopy i padło akurat na RQS - przypadek. Nie jestem jakimś wytwornym palaczem, plantacja zdarza mi się raz na 2-3 lata, rośliny są do użytku własnego, czy może np. na jakieś party z ludźmi, kulturalnie.
Mam w domu też inne rośliny, głównie parapetowe, gdzie był mały problem z ziemiórkami, ale sytuacja została opanowana poprzez podlewanie wodą z nicieniami plus żółte lepy do wspomagania.
Mam nadzieję, że wszystko będzie szło dobrze, liczę, że będzie się Wam miło oglądało.

PS.
Zapraszam również do komentowania i pytań. Proszę wybaczyć mi, ale jeśli będą jakieś niedociągnięcia, to zwracajcie mi uwagę.

Pozdrawiam.

Fota z dzisiaj liczę od przesadzenia czyli 7 dzień weg:

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No się cieszę,że mam okazję być pierwszy...witaj kolego...pierwszy post od 2019 i od razu fotorelacja.
Bardzo mi miło pogratulować.Popatrzymy na Twoje poczynania.
 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam,
Mały update:
Wczoraj podlane po 150ml na głowę z rhizotonic (2ml na 0,5l odstanej wody - bez regulacji ph)
Lampa został podniesiona lekko do góry i jest teraz nadal 50 cm od szczytów roślin.
Rośliny w mojej ocenie wyglądają ok.
Pozdrawiam
Fotki:



 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Dzień 14 weg

Witam,
Update:
Dzisiaj jest 14 dzień wegetacji.
Rośliny podlewane co 2 dni po 150 ml, co drugie podlanie daje rhizotonic 2ml na 0,5L wody odstanej z wyregulowanym ph 6,2, światło 18/6, mieszak chodzi tylko w dzień, temp dzień 26, noc 23, wilgotność ok 45%.
Dziwi mnie ta jedna w środku, gdyż odbiega wysokością i kształtem liści, nasiona z jednego blistra.
Zobaczymy jak będzie dalej, jeszcze 7 dni i przełączam na 12/12.
Pozdrawiam.
Fotki:




 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Dzień 20 weg

Witam!
Dzisiaj mamy 20 dzień wega.
Rośliny zostały przesadzone do 11L donic docelowych w czwartek (2 dni temu) i podlane wodą odstaną o ph 6,1 po 2L na każdą, każda dostała ok 5g mikoryzy (great white 1) do dołka. Donice na spodzie mają po ok 1L keramzytu, ziemia docelowa biobizz all mix.
Jak widać przyjęły się dobrze, w poniedziałek rozpoczynam indukcję i przełączam światło na 12/12.
Pozdrawiam.

Zdjęcia:



 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam,
Od środy rośliny zaczęły pokazywać płeć dzisiaj już wszystkie wypuściły preflowery i są pistile.
Fotoperiod zmieniony na 12/12 w 21 dniu życia.
Liczę od dzisiaj 28 dzień życia / 1 dzień flo
Jak na razie podlewane kranówą odstaną z wyregulowanym ph 6,2 po ok 1 L na donice co 3 dni
Temp dzień 25 noc 22, wilgotność dzień50% noc 60%. Wiatrak mieszający działa tylko w dzień.
Rośliny zaczynają się wyciągać, ale spoko mam box wys 2m, liści na szczycie przybywa powoli.
Wszystko wygląda w mojej ocenie dobrze.
Foty:








Pozdro.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
czemu wyłączasz mieszaka na noc? niech nak***ia nonstop, po za tym ładne zdrowe krzaki, nic im nie brakuje
 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Update

Witam,
Dzisiaj mamy 35 dzień życia i 7 dzień flo
Mocno są nierówne od siebie co było już widać od początku, ale w tym momencie najwyższama 110cm od ziemi a najmniejsza 65cm.
W związku z tym ta najmniejsza stoi na 2 kartonach żeby szczyty były w miarę na jednej wysokości z pozostałymi.
Pytanie mam:
Czy jakoś coś przycinać od spodu?
Czy w ogóle coś przycinać i kiedy najlepiej?
Zdjęcia z dzisiejszej sesji:








Pozdrawiam.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Jak już są na flo to wycinaj najsłabsze odrosty bo nie ma sensu ich trzymać.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Pomaluj boxa białą farbą, albo obij mylarem. :p
 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Pomaluj boxa białą farbą, albo obij mylarem. :p

Może to dziwne pytanie, ale w jakim stopniu to zmieni sytuację? np 10% mniej wyciągania, czy 10% większe rozrastanie się na boki?
Drewno naturalne jest w miarę jasne, mogę rozważyć malowanie na biało, tylko pytam w jakim stopniu i w czym to konkretnie potencjalnie pomoże?
Pzdr
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Może to dziwne pytanie, ale w jakim stopniu to zmieni sytuację? np 10% mniej wyciągania, czy 10% większe rozrastanie się na boki?
Drewno naturalne jest w miarę jasne, mogę rozważyć malowanie na biało, tylko pytam w jakim stopniu i w czym to konkretnie potencjalnie pomoże?
Pzdr

Biała farba lepiej odbija światło. Planty dostaną więcej światła, ile % to Ci nie powiem, ale myślę, że warto. Taka rada, bo ten led to trochę mało na taki metraż. :p
 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Biała farba lepiej odbija światło. Planty dostaną więcej światła, ile % to Ci nie powiem, ale myślę, że warto. Taka rada, bo ten led to trochę mało na taki metraż. :p

OK rozważę malowanie, ale raczej się z tym nie zmierzę, bo kolor drewna i tak jest jasny.
Jeśli chodzi o lampę jest idealna do pow 60x60 czyli 0,36m2 u mnie jest to 0,4m2 ale jak popatrzysz na rośliny vs box to jest jeszcze miejsce na moje pomidory może nawet na paprykę. Producent mówi nawet o metrażu 80x80cm.
popatrz:
https://maxgrowshop.com/product-pol-1511-Spectrolight-Starter-100W.html
wydajność >2.1umol/J
Czyli tyle co hps 250W!
Fakt że światło jest "punktowe" ale powinno wystarczyć na luzie.
Dlaczego myślisz że to za mało światła jest? Mam jeszcze hps 200w, ale nie bardzo widzę potrzebę go dodawać.
Pozdrawiam.
 

Pinky85

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam dzisiaj mamy 49 dzień życia i 22 dzień FLO
Rośliny rosną sobie, przestały się już wyciągać dziś dostały PK 5ml na 6L (3x2L) oraz co drugie podlanie leci Boost 8ml na 6L wody (pH ok 6,2).
Temp dzień 25 noc 22, wilgotność waha się od 45-65 % (górne odczyty tylko w dniu podlewania), podlewam rano, co 3-4 dni.
Producent przewiduje cza kwitnienia w granicach 6 tyg. Czyli jesteśmy w połowie flo :odlot:.
Pojawił się "szron", jest pełno nowych białych grubych pistili, kwiaty rosną.
Doły zostały pozbawione słabszych odgałęzień z kwiatami. Prawdopodobnie zostanie już tak do końca jak jest teraz.
Zapach był mocno wyczulany poza szafą, zamontowany został nowy filtr o identycznych parametrach jak poprzedni - zapachu poza szafą w obecnym momencie brak.
Foty:







Pozdrawiam i z fartem w tych ciężkich dniach!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół