nasiona marihuany

Przebarwienia na lisciach, niedobor?

Wyszukiwarka Forumowa:

pillowman

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
59
Buchów
40
Siema, ostatnio na lisciach zauwazylem zolte plamki, rosliny maja 18dni, czy przy tym wieku moga juz wystepowac jakies niedobory? Czy to raczej kwestia ph? Podalem juz 2 razy Bio grow 1ml/l i raz lekko spryskalem humusem (przy wylaczonej lampie) i wydaje mi sie ze te objawy pojawily sie wlasnie po oprysku z biohumusu. Medium jakiego uzywam to BioBizz Light mix, podlewam kranowa, odstana woda ph kolo 6,5.
Zdjecia:









Aha, i jeszcze jedno, rosliny maja jakies 13cm i zaczynaja dopiero budowac 5 pietro, trenowac je teraz na wuja bena czy poczekac jeszcze troche?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Może sprawdź pH roztworu po dodaniu nawozu, bywa, że zrzucają. Sam się raz tak załatwiłem. I w ogóle chyba za szybko i za dużo nawozu im dałeś. Light Mix nie starcza na jakoś dwa tygodnie?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Wydaje mi się że może to być niedobór wapnia, także jakiś calmag/dolomit bym podał. Jakie słońce LED? Osobiście nie przesadzał bym z opryskami i już bym trenował.
 

MorpheuS

Member
Rejestracja
Sie 16, 2012
Postów
11
Buchów
1
Kolega 2 posty wyżej ma podobny problem, więc moim zdaniem to ph za wysokie.
Nawiasem mówiąc masz b dobrą wodę jeśli po odstaniu ma ph 6.5, zazwyczaj w wodociągach jest conajmniej 7, u mnie jest 7.5-7.8.
Miałem podobne problemy przy nawozach biobizz i wyszedł problem z ph :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół