nasiona marihuany

dobór oświetlenia

Wyszukiwarka Forumowa:

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Cześć.
Mam boxa 100x60x120h.
Na oświetlenie jego załatwiłem sobie hpsa 250w, jednak wytwarza on takie ciepło że z cooltubą jest 35stopni. Tragedia, wyciąg bezpośrednio zza lampy wentylkiem 206m3/h, wtłaczane 2 wentylatorami komputerowymi.
Wentylacja boxu to duży orwór pasywny, wyciąg 2x wentylatorek komputerowy i 2 mieszające.

Zmieniałem ustawienia szyby, wyciągu, wentylatorów mieszających i już ***la dostałem. Cokolwiek nie zrobię to temperatura po chwili rośnie do 35 stopni.

Nie dołożę kolejnego wentylatora, bo prędzej wibracje i hałas rozniosą mieszkanie niż ochłodzą ten szajs :jprd:

Jak dobrać CFL lub led do tych 0/60m2? Widzę ceny niektórych paneli to troche mi szczena opada, celuję w kilka roślinek dla użytku własnego a nie produkcję hurtową.

Kilka CFL da radę? Nagrzewają się podobno tylko do 60 stopni (nie 300 jak HPS). Box większy niż mikro, więc nie wiem jak by to tu wyglądało. Może ktoś miał podobny problem z tym HPSem i znalazł alternatywne wyjscie?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,044
Odznaki
4
A gdzie wyrzucasz ciepłe powietrze?

---------- Post Zaktualizowany 22:38 ---------- Data pierwszego postu 22:38 ----------

A czekaj czekaj... na wyciągu wentylatory komputerowe?
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Pokaż jak zamontowałes cooltube bo nie wierze ze na takiej powierzchni masz 35st z 250w. Zamontowałeś wentylator przed cooltuba albo zaraz za? Jeżeli wyciąg masz z wentylow komputerowych to tego nie ogarna na pewno. Wtłaczających nie dawaj, zostaw pasywne. Jeżeli box jest szczelny to bedzie zasysało i temp musi spaść. Mieszający bezpośrednio pod cooltube żeby wiał i powinno sporo zejść.
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
do drugiego pomieszczenia. No 2, 10cm komputerówki.

---------- Post Zaktualizowany 22:42 ---------- Data pierwszego postu 22:41 ----------

wyciąg zaraz za lampą, wtłaczające kilka cm przed lampą.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,044
Odznaki
4
EEE tam, wtłaczające to możesz sobie darować... a te komputerowe zdejmij i kup wentylator z prawdziwego zdarzenia. CFL bym nie rozważał tylko zrobił wentylację jak należy. A z tego drugiego pokoju co się dzieje z powietrzem? Tylko nie mów, że idzie do kolejnego pomieszczenia... gdzie trafia finalnie?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,044
Odznaki
4
No to z pewnością niczego nie ułatwia ;) myślę, że ok 270m3 lekko ale że ma być to cooltube (i potem spięte z filtrem?) to pokusiłbym się o mocniejszy.
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Na temperaturę w domu nie mam wpływu... Mogę okno otworzyć, ale zaraz przyjdzie jeszcze wyższa temperatura i to nic nie da na dłuższa metę. Boxik jest za***isty, ale jak mam dawać kolejny wentylator to troche nie wiem czy serio nie opłaca się te 4 CFL powiesić i mieć spokój. Chyba że faktycznie w szafce zacznę uprawiać, na niej położę 3 szyby a dopiero potem hps, bo inaczej tego nie zbiję...
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Ja w mniejszym boxie mam 250w z kanalakiem z leroya 270m3 za 40zl. Temperatura odpowiednia z podłączonym filtrem. Jakiś zwykły generyk z budowlanego w okolicach 250m3/h ci wystarczy.
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Tzn jako wyciągowy kanałowy dodatkowo wmontować i w końcu powinna spaść?

---------- Post Zaktualizowany 01:12 ---------- Data pierwszego postu 00:21 ----------

Jeśli drugi zwykły wyciągowy to umieścić lepiej na boku w kierunku okna(które zwykle jest uchylone) czy w kierunku pomieszczenia?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Jaki znowu dodatkowy? Jeden wypychajacy i wloty pasywne - tyle. Poogladaj fotorelacje z 250w jak ludzie ogarniaja a nie pytania zadajesz jak male dziecko
 
Ostatnia edycja:

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Już druga osoba mnie odsyła do internetu. Chyba nie do końca ogarniacie ideę forum.
Wyobraź sobie ze w oglądanych przeze mnie relacjach z 250w nie mają takich problemów, dlatego piszę tutaj.
Nie możliwe że kubatura boxa jest za mała, myślałem że wyciąg powietrza z boxa ustawiony obok lampy załatwi sprawę, ale nie dało rady. Dlatego wyżej spytałem jak ustawić ten wyciąg z całego boxa mając już cooltube. Wyciąg spod lampy gorącego powietrza mam do innego pokoju, więc wylot zwykły muszę dać gdzieś do pomieszczenia w którym stoi box, więc mam 2 możliwości wypychu powietrza z nocą - albo w stronę okna, albo na pomieszczenie.
Na przyszłość polecam dokładniej zapoznać się z problemem zamiast kogoś przyrównywać do dziecka ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Nie maja takich problemów, bo używają wentylatorów które generują wystarczające ciśnienie, aby efektywnie przeciągać powietrze przez bryłę boxa. Twoje wentylatorki komputerowe mimo że na papierze mają dużo m3/h nie wytwarzają ciśnienia potrzebnego do wystarczająco szybkiej wymiany powietrza, stad problemy z temperaturą, bo powietrze w bryle boxa tak na prawdę stoi w miejscu.
 

dlasiebie

Member
Rejestracja
Maj 16, 2019
Postów
8
Buchów
0
Proszę Pan w moim ogródku 60x60x140 świeci ta lampeczka, i nie mam takiej temperatury. Dobry zwyczaj czytaj forum. Panowie tu się wypowiadający chcą tylko pomóc. Mówią w czym jest problem ale nie może Pan załapać.
1. Otwory pasywne na dole wystarczą. (usuń wiatraki)
2. Potrzebny jest wyciąg (np. wiatraki kanałowy. (osobiście polecam TD Silent ))

Wiatraki komputerowe które Pan posiada proponuje zamontować jako wiatraki mieszające powietrze bądź ustawić jako dodatkowe chłodzenie cooltooby.

Pozdrawiam
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
I teraz rozumiem, już widzę że moje wentylki muszą iść na mieszanie, a na wyciąg zamontuje jakiś 250m2/h żeby wyciągał to ciepło.
Jeszcze jakby koledzy mogli mi doradzić w 2 kwestiach:

1. Wentylator 205m2/h przy hps - dać go na wyciąg czy na dmuchanie na lampę

2. Wyciąg z całego boxa - na pomieszczenie czy na okno lepszy wywiew?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół