nasiona marihuany

HPS 250w - za dużo ciepła czy niewydajna wentylacja?

Wyszukiwarka Forumowa:

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Cześć. Mam boxa 0.60m^2, wysoki na 120 cm.
Oświetlenie:
-HPS 250w, balast jest poza boxem(nie generuje ciepła do boxa)
-kilka żarówek led full spectrum 20w, chińszczyzna

Wentylacja:
-Wentylator wyciągowy 205m2/h na górze boxa
-Otwór pasywny 25x60cm
-2 wiatraczki komputerowe przy hpsie
-1 wiatraczek komputerowy niedaleko wlotu pasywnego.

Box obity mylarem.
Temperatura dochodzi nawet do 35 stopni, co jest za wysoko. Jednoczenie odbłyśnik nie jest gorący, a dłoń można trzymać spokojnie 15cm przy żarówce.
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Te wiatraki przestaw żeby dmuchały lekko nad roślinami, a nie w żarówkę, Bo to ciepło co powinno iść w górę i być wyrzucone przez wentylator, rozganiasz po całym boksie.
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Dwa termometry, jeden elektroniczny drugi analogowy, osłonięte od światła deską i kawałkiem mylaru. Pomiar wykonywałem przy ścianie, na środku i przy podłodze boxa, wynik był podobny. Czuć ciepło z całego boxa jak się otworzy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Kubatura boksa trochę mała jak na hps 250w. Jak by boks miał z 170-180cm wtedy ten set up dał by radę. Skąd wentylator pobiera powietrze? Masz podpiętą do niego jakąś rurę?
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Jak by boks miał z 170-180cm wtedy ten set up dał by radę. Skąd wentylator pobiera powietrze? Masz podpiętą do niego jakąś rurę?

Mogę zdjąć górę szafki, bo sam ją zrobiłem własnie z celem growingu. Tylko czy to coś pomoże?
wentylator wyciągający pobiera powietrze z okolicy żarówki, a wtłaczający z pomieszczenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Jak masz taką możliwość to zdejm górę szafki i zobaczysz co się stanie z temp.. Pisałeś że masz otwór pasywny a nie went. wtłaczający?
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
czytałem wypowiedzi że najważniejszy jest wyciąg ciepłego powietrza z góry, dlatego tam zamontowałem wyciąg. Tak, mam wlot pasywny u dołu any wpadało tam chłodne powietrze. Po przyłożeniu nawilżacza powietrza widać ładny cug i potem powietrze się dobrze miesza.

---------- Post Zaktualizowany 18:43 ---------- Data pierwszego postu 18:38 ----------

może jakoś szybą częściowo ograniczę przepływ, zrobię w komorze z hpsem wlot i wylot, a komputerowe ogarną rośliny? Jeśli tak to jaka temperatura jest bezpieczna dla hpsa?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Wlot pasywny w zupełności wystarczy. Ludzie często popełniają błąd montując wentylator wtłaczający słabszy od wyciągającego, w rezultacie czego wtłaczający de facto spowalnia przepływ powietrza. Rurę zasysającą powietrze do wentylatora trzeba ustawić jak najbliżej żarówki, najlepiej mocując ją pod odbłyśnikiem - naprzeciw gniazda żarówki, ale tak aby nie zasłaniać nią odbłyśnika (na samym brzegu).
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
A ja z innej beczki. Wentylator ma chyba 205m3 A nie m2.
 

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Za radą kolegi przerobiłem odblaskową blaszkę i dołączyłem wentylator wyciągowy blisko lampy. Teraz ciepło znad żarówki bezpośrednio jest wyciągane, a to co nie zbierze wentyl to leci po odblasku do góry i wyciąga to mały wentylatorek komputerowy(który jest już przy samym suficie boxa) Na razie nie skacze powyżej 30 trzyma 27-29, zobaczymy na noc.
Mam jeszcze 3 wiatraczki komputerowe które chwilowo zdemontowałem, w razie potrzeby dołączę je jako wpychające powietrze lub mieszające.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Grindenwald

Member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
20
Buchów
0
Niestety przez noc nagrzalo się za bardzo. Przełożyłem sam odbłyśnik kawałkami szyby, wyciąg bezpośrednio za zatoka, włączający komputerowy. Po 30 minutach nic ciepła w boxie. Chyba tak zostawię, tylko ukryje kable i ładnie wszystko umocuje już na stałe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół