nasiona marihuany

Psilocybe Cubensis [Escondido] żytni monotub

  • Autor wątku Usunięty 11382
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 11382

Guest
Siemaneczko ! :gan:

Podziele sie z wami moją kolejną uprawą odmiany Escondido. :p

Printy miałem swoje, z poprzedniej uprawy, z której byłem bardzo zadowolony. Kosmici dali 8 rzutów z monotuba.
Użyłem żyta, które moczyłem 12h w wodzie, następnie gotowałem ok 40 min do pęknięcia pierwszych ziarenek, potem do słoików i sterylizacja w szybkowarze 1h 20 min.
Słoiki zaszczepiłem 3 dni temu i wsadziłem do inkubatora. Tym razem jedynie 5 sztuk, bo tyle zostało mi żyta z poprzedniej uprawy.
Inkubator w moim wykonaniu to po prostu plastikowy pojemnik zalany wodą, w której leży grzałka akwariowa i podgrzewa wode do 28 stopni, dając idealną temperature do kolonizacji.
Po pełnej kolonizacji robię okrywę z coco + wermikulit + dolomit i robie ze wszystkich słoików monotuba.

Inkubator




A tu juz powoli zaczyna sie coś dziać ;)





Pozdro i do następnego :gand:

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz... dobry patent na inkubator... Powodzonka :tiphat:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Coś dział grzybiarzy się rozruszał :) no i prawidłowo! Będę oglądał.
Powodzenia
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jestem za, ale to obecnie nie do zrobienia.... może za jakiś czas się uda bo też pojawiło się parę innych pomysłów, więc fajnie byłoby je wprowadzić w życie.
 
U

Usunięty 11382

Guest
Siemaneczko, po tygodniu leżanek w inkubatorze wygląda to tak :






Bardzo szybko zarastają, odkąd zacząłem używać inkubatora tak by miały idealna temperature, wcześniej bez niego trwało to 3-3,5 tyg, ostatnio zajeło mi to 11 dni i teraz też wyjdzie coś koło tego, polecam każdemu nawet takie proste rozwiązanie z grzałka akwariową :p
Daje im jeszcze jakis tydzien, robie okrywe i przeprowadzka do monotuba, pozdro 5 ;)
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
No ja przy mojej pierwszej próbie grzybowej postaram się wykorzystać ten patent z grzałką :)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz... fajnie gęsto obrasta... od razu poznałem się na tym inkubatorze <joint>
 
U

Usunięty 11382

Guest
Siema !

Jako, że słoiki już były ładnie obrośnięte, zrobiłem im przeprowadzke, chciałęm zrobić ze wszystkich słoików jednego monotuba, i poprostu wrzucić wszystko do pojemnika który pełni tez funkcje inkubatora, ale niestety nie starczyło mi żyta, także ostatecznie beda 3 mniejsze pojemniki. Wczoraj od rana wysterylizowałem okrywę z coco+wermikulit+dolomt i pod wieczór wysypałem wiekszą cześć na tacki, wieczorkiem zrobie ostatnią tacke.
Ogólnie troche eksperymentuje sobie z tym projektem, wcześniej nie miałem potrzeby dalszego dogrzewania podczas owocnikowania bo miałem dość ciepło w pokoju, niestety teraz mam dość chłodno i dziewczyną przyda sie lekkie ogrzewanko, wiec wykminiłem dalszy patent z grzałka akwariową, włożyłem ją do dość małego pojemnika zalanego wodą i tak sobie grzeje, podnosząć jednocześnie wilgotność powietrza, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Niestety nie mam fot z wczoraj z przeprowadzki na tacki, ale postaram sie zrobić coś dzisiaj jeszcze, sprawy mają sie tak :





Grzybnia juz powoli wychodzi na powierzchnie, daje im jeszcze pare dni w ciemni na ogarke, potem zdejmuje narzutke i czekam na owocnikowanie :p Pozdro !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
Jeśli kolonizacja przy takich idealnych warunkach trwa 11dni to nasówa się pytanie czy warto bawić się w sterylizacje itp. Przy tak intensywnym rozroście nic innego chyba się tam zalęgnąć nie powinno.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Jeśli kolonizacja przy takich idealnych warunkach trwa 11dni to nasówa się pytanie czy warto bawić się w sterylizacje itp. Przy tak intensywnym rozroście nic innego chyba się tam zalęgnąć nie powinno.

Z tego co piszesz wynika że chyba źle interpretujesz istotę sterylizacji... chodzi właśnie o te idealne warunki... bo działa to w obie strony... co idealne dla grzybów jest również idealne dla wielu bakterii itd.
Otacza nas ostro grający mikrokosmos i musimy się z tym liczyć... Pozdrawiam

:tiphat:
 
U

Usunięty 11382

Guest
Jeśli kolonizacja przy takich idealnych warunkach trwa 11dni to nasówa się pytanie czy warto bawić się w sterylizacje itp. Przy tak intensywnym rozroście nic innego chyba się tam zalęgnąć nie powinno.

Tak jak mówi [MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION] sterylizacja ma na celu wyelminowanie wszelkich innych form zycia, które również mają idealne warunki, jest to bardzo ważny proces i bez tego ani rusz.
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
Tak jak mówi [MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION] sterylizacja ma na celu wyelminowanie wszelkich innych form zycia, które również mają idealne warunki, jest to bardzo ważny proces i bez tego ani rusz.
a czy robiłeś sterylizacje swojej okrywy ? tzn coco + wermikulit + dolomit i ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół