nasiona marihuany

Mars Hydro 48 | 0,36m2 | Mój pierwszy raz... z sezonówkami

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Cześć po przerwie!

Zdecydowanie za długo zajęło mi zrobienie tego wątku, ale w końcu jest :D

Na początek zestaw, jedyną zmianą jest wentylacja, o czym więcej później:
1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160
2. Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro
3. Went: Ventis Mix-FLO 125mm 220-280 / rura 125 izolowana (prawie 4m)/ Prima Klima 160/240
4. Monkey Fan 16W – Secret Jardin
5. Royal Mix + Alga Bloom i Green Sensation na flow + CalMag (Advance Nutrients) do okresowego pryskania.

Nasiona:
1. 1x San Fernando Lemon Kush od Sweet Seeds (największa)
2. 1x So Mango Widow od Advance Seeds (mniejsza)
3. 1x White Widow od Advance Seeds (mikrusek)

----------------
1.Dlaczego tylko trzy sztuki? A bo z kiełkowaniem były jakieś cyrki, połowa nie wyszła, nie wiem dlaczego, bo zrobiłem tak samo, jak z automatami wcześniej. No nic, W następnym podejściu sprawdzę metodę z mokrymi ręcznikami i dopiero "wyklute" wsadzę do propagatora.
2. Dlaczego takie małe? A bo się naczytałem o przerastaniu boksa i trzymałem je 2 tyg na 18/6. Od następnej uprawy będzie 3-4 tyg. Mikrusek jest mikruskiem, ponieważ ma prawie 2 tygodnie opóźnienia i załapała się możne na 3 dni dłuższego światła.
3. Dlaczego już jest jesień? Niedobry azotu, innych problemów nie ma (może potas czy fosfor, nie pamiętam, co wskazują czerwone łodygi). Po mikrusku widać, że wyżarła azot z ziemi i to samo było z większymi. Niby jestem już na etapie nawozów, ale przy tym, ile wody wchodzi na raz, nie jestem w stanie dać większej dawki Alga Bloom, żeby nie zaburzyć pH. Wchodzi na to, że ta nawożona ziemna lepiej idzie w parze z automatami, ewentualnie krótki weg dał taki efekt. Tak czy inaczej, jeszcze przed jesienią postanowiłem, że od następnej uprawy przejdę na tabsy, bo ile tej ziemi można kupować xD
4. Co z zapachem? Filtr Prima Klima założyłem wczoraj i jest bardzo dobrze. Coś tam delikatnie czuć, ale jest duża różnica między tym a Canfiltrem.
---------------
Zdjęcia są z przedwczoraj, wtedy większe panny miały 53 dni/21 dzień flo. Przewidywany czas zakończenia uprawy wszystkich trzech, sam koniec marca.





-------------
Skoro już sie zebrałem i założyłem wątek, to przy następnej aktualce dodam zdjęcia pojedynczych panien. Dzisiaj podlewanie, zobaczę, jak to dalej będzie z tym azotem. Ale jeśli macie jakieś propozycje, jak go uzupełnic jako dodatek do Alga Bloom, to śmiało podwajcie :)

Swoją drogą, jedna z moich kotek złapała niezłą fazę na boksa. Dwa razy dziennie trzeba jej otworzyć i pokazać, i najlepiej przy tym dać kawałek liścia do zjedzenia xD





W sumie miałem dać ten kawałek do watku z nimi, ale tu też dobrze pasuje :D

 
Ostatnia edycja:

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
byleby do końca i następnym razem wyjdzie lepiej :mar:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Dzięki, to lecę z aktualką :D

Dzień 61/29 flo dla większych.
Sytuacja z azotem się unormowała, coś tam żółkną na mango, ale już wolniej. Co chwilę też ubijam jakieś tyci brązowe gąsienice oO No ale szkód zbytnio nie robią, od kwiatów trzymają się z dala, więc zostanę przy ubijaniu na bieżąco.

Topy zauważalnie napuchły, a jeszcze jakieś 4-5 tygodni. Ciekawie się to obserwuje, a automaty takiej szansy nie dały :D

Dzisiaj dam zdjęcia pojedynczych roślin:

Somango Widow


San Fernando Lemon Kusch


White Widow - musiałem ją trochę przystrzyc dzisiaj. Na głównej łodydze było przy sobie za dużo małych kwiatostanów. Odgiąłem też te, które się dało, żeby dać im więcej miejsca na rozrost. Z dwa dni temu bardziej z tym ruszyła, więc może trochę z niej będzie. Zdjęcie z boksa, bo mam kiepskie świtało w miejscu z boksem.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Tydzień później mamy dzień 69/37 flo dla większych.

Jest stabilnie. Na zmianę duże podlewam alga bloomem i wodą z green sensation, wszystko w zalecanych dawkach. Co jakiś czas prysnę bardziej rozcieńczonym calmagiem. W międzyczasie zrobiłem lekkie strzyżenie, żeby dać więcej światła kwiatom i podziałało. Przez dwa tygodnie raczej już nic takiego nie ponowię, a na ostatni tydzień pójdą wiatraki.

Swoją drogą, nowy zestaw filtracyjny działa jak marzenie :D Dopiero po otwarciu namiotu nieźle czuć, co się odbywa, a tak to spokój.
Zrobiłem też tłumik na wylot powietrza. Wnętrze sporego kartonu wykleiłem wytłaczankami do jajek i różnica jest na tyle zauważalna, że obecnie bardziej wentylator słyszę... Pewnie wkrótce będę wyklejał wnętrze szafy xD

Dzisiaj na szybko zdjęcia grupowe pod ledem i z fleszem.




 

Rokell

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2017
Postów
58
Buchów
0
Takim sposobem na szybko moze byc styropian/gabka pod namiot. Fakt ze nie dziala to jak szczelna komora, ale cos daje np. przy mojej pompce od akwarium :bounce:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
@Rockell planuję zrobić to tak samo, czyli wytłaczankami do jajek. Gdy budowałem szafę, już rozważałem taką opcję. Nie spieszy mi się z tym, któregoś dnia się zabiorę :)

Pora na aktualizację - dzień 81/49flo dla większych.

Puchną, choć już wolniej. Szron już głównie sypie się tylko na małej - może nie obrodzi, ale powinna mieć dobrą moc. Na każdej w trichomach jest już jakiś bursztyn, ale znaczna przewaga jest mlecznych i dążących do mleczności.
Brak niedoborów, pH też stabilne. Dzisiaj była woda z Green Sensation. Planuję ścinkę 29 marca, a że podlewam co trzy dni, to jeszcze pójdzie po razie alga i GS, a potem dwa razy woda.

Teraz też dam zdjęcia ogólne. Przed ścinką cyknę każdą pannę z osobna.



 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Nie myślałeś, żeby kiełkować i wegować już następne nasiona? Na to szkoda byłoby mi prądu już. :(
Odpuściłbym już lanie jakichkolwiek nawozów skoro za dwa tygodnie ścinka, niech sobie wyjedzą liście, bo widzę, że zielone.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION], hmm, w sumie nie, bo mi się nie spieszyło, choć poprzedni plon skończy się za jakieś pięć dni xD
Okej, zobaczę je w sobotę pod mikroskopem i może chlasnę tydzień wcześniej. W takim razie zgodnie z sugestią będzie już sama woda.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Ziomusiu jak Twój kitusz chce podjadać liście to wysiej mu kocią trawe - owies.
Twoja szylkretowa kotka potrzebuje kwasu foliowego :)
Właduj do boxa tacke z wermikulit z nasionami i sprawa załatwiona :) I wilk syty i owca cała :) A kitajec zadowolony i zdrowy bedzie chodzić :)
Koszt - grosze :)
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
[MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION] przez 10 lat przerobiłem już różne podejścia do trawy i owsa. Zawsze jest natychmiastowa sieczka, nawet gdy ledwo co wyrośnie xD Zamiast tego podjadała różną inną zieleninę, jak sałatę lodową czy liście rzodkiewki.
Sprawdziłem temat, bez problemu może wsuwać wiatraki. Także psy lubią wcinać te liście.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
[MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION] przez 10 lat przerobiłem już różne podejścia do trawy i owsa. Zawsze jest natychmiastowa sieczka, nawet gdy ledwo co wyrośnie xD
Mam to samo ;) niestety pastwisko wyglada zawsze jak po przejsciu tornada. Ale wole to podac jako zamiennik zamiast odganiac mojego futerkowca od MJ ktorej tak łaknie ;)
Ps. Dodaj to zdjecie z kotem do swojej fr jesli startujesz z nim w konkursie photo.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
[MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION], dzięki, przegapiłem :)
Z odciąganiem jakiegoś problemu nie ma, szczególnie gdy dostanie kawałek liścia. Poza tym czasem wystarczy jej spojrzeć, czy wszystko idzie dobrze. Najbardziej lubi zaraz po tym, jak wstanę i od razu po powrocie xD
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Schlastane w 89 dniu życia dużych.

Trym poszedł o wiele szybciej niż przy automatach, duże topy robią swoje. Mam wrażenie, że suchego może wyjść podobna ilość, co z w poprzedniej uprawie. Kwiotki są o wiele bardziej zbite i część była jeszcze w stanie rozrostu. Teraz posiedzą w namiocie minimum 7 dni. Poprzedni plon wsadziłem do słoików po trzech dniach i musiałem go potem wystawić na kolejne dwa dni suszenia xD Obecnie w boksie jest ok 50% wilgotności i jakieś 23 stopnie.

Jakość zdjęć kijowa, bo światło mam kijowe w tym miejscu. Nie ważyłem mokrego, po wysuszeniu i odcięciu łodyg podam, ile wyszło z każdej. Gdzieś w połowie następnego tygodnia zacznę kiełkowanie nowego rzutu.

San Fernando - ścięty w ósmym tygodniu flo z sugerowanych dziewięciu:




So Mango Widow - ścięta w ósmym tygodniu z 8-9 sugerowanych:




Early Widow - tej tydzień-dwa brakowało do sugerowanego czasu.




I rozkład w boksie. U góry po lewej So Mango, po prawej Fernando, na dole wdowa. Oskrobków wyszły dwie takie tacki, jak ta widoczna. Wentylator później odwróciłem i powiewa w górę.

 
Z

z\G/esio

Guest
Skromny zbiór, ale najważniejsze, że będziesz miał coś swojego na ząb. Gdybyś nie napisał, że to sezony to byłbym przekonany, że to AF-y :) Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół