nasiona marihuany

led clu058 na 0,25-0,36

Wyszukiwarka Forumowa:

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
[FONT=&quot]Witam wszystkich po raz pierwszy( po raz pierwszy oficjalnie, bo pierwsze grow 150hps aż się teraz ostro trzepie w łeb , że jakimś cudem coś wyszło, że nie było lipy,że szyba od szklarza pod lampe, że brak wyciągów tylko jakieś gówno z wiatraczków z pc na ładowarkach od kom, brak treningu.....(w ostatniej fazie musiałem nagiąć szczyty i czułem sie jakbymn je zabił. bo nie czaiłem o co chodizi (załamałem się_a potem one do góry(szok(75g i 3 white rusian af).Warunki nie dość, że przypałowe (akademik, ) to jeszcze bez filtra (ale odziwo nie było tragedii). Wiele godzin spędziłem jako bierny obserwator na forum dlatego wątpie,że ktoś bedzie chciał mi odpowiedzieć, ale rozumiem. Dużo się zmieniło i ostatnio pasja do grow we mnie się ukorzenia jak po mikoryzie. W tym roku zmieniam kwadrat a w zasadzie czekam na oddanie i wiadomo. Bardzo dużo czytałem i czytam cały czas. Na początek chce zastapić hps 150 clu058 ale sam nie dam rady a 800 za gotowva nie zapłacę(wolę się nauczyć). Postanowiłem zmontować go sam a o to co po lekturach skompletowałem, proszę o o ocenę!
[/FONT][FONT=&quot]Dioda:[/FONT]
[FONT=&quot]Dioda LED COB CITIZEN CLU058-1825C4-353M2M2-F[/FONT]
[FONT=&quot]zasilacz


[/FONT]
[FONT=&quot]HLG-150H-54B Zasilacz LED 150W 54V 2.8A[/FONT]
[FONT=&quot]i tutaj moja zieloność się otwiera. Czytalem ze zasilacz ma być stałoprądowy a ten jest impulsywny? pewnie nie powinienm zwracać na to uwagi skoro gotowce są na nim? Do tego dołąccze radiator i wentyylator oczywiście]
Proszę tylko o odpowiedź czy warto. Radiator dobiore jak trzeba tylko wiem ze sprawność diód spada przy dużej temperaturze a jak z zasilaczem ? bo wypadało by go puscić na max i czy też ucierpi tak jak diody na maxie?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Grow w akademiku bez filtra ? :D Gratuluje!

Ta dioda z tym zasilaczem będzie dobrze działać, ale musisz dać dość gruby radiator, najlepiej 55mm i wentylator 140mm.
Zasilacz będzie się dość mocno grzał. Kilka osób tutaj ma taki zestaw i zdaje to egzamin...
Poza tym do 0.36 wystarczy Ci jakieś 120W. Sam na tyle puszczam moje CXB 3590 wraz z Red boostem.
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Grow w akademiku bez filtra ? :D Gratuluje!

Ta dioda z tym zasilaczem będzie dobrze działać, ale musisz dać dość gruby radiator, najlepiej 55mm i wentylator 140mm.
Zasilacz będzie się dość mocno grzał. Kilka osób tutaj ma taki zestaw i zdaje to egzamin...
Poza tym do 0.36 wystarczy Ci jakieś 120W. Sam na tyle puszczam moje CXB 3590 wraz z Red boostem.


Było mineło i dziękować, że tylko się puknąłem w głowę po czasie. Dzięki spor za odpowiedź, zasilacze będę wyrzucał na zewnątrz. Na weg myślę dać na 90W a na flo 120W+. Myślałem o tych CXB 3590 ale musiałbym dać dwie (i chyba bardziej opłaca ($) się jedną clu).
Natomiast mam przy okazji pytania:
1.Wysokość światła,trzymać ją na ok 50cm czy jak to się prezentuje?
2. Jeżeli chodzi o soczewkę to w przypadku clu058 pełni ona tylko funkcję ochronną?(dioda ma kąt świecenia 120st.)
3. jaki użyć przewód do zasilacza diody i wenta (odzielny przewód do jednego i drugiego?) czy poprostu jakaś kostka?
z góry dzięki za pomoc
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Było mineło i dziękować, że tylko się puknąłem w głowę po czasie. Dzięki spor za odpowiedź, zasilacze będę wyrzucał na zewnątrz. Na weg myślę dać na 90W a na flo 120W+. Myślałem o tych CXB 3590 ale musiałbym dać dwie (i chyba bardziej opłaca ($) się jedną clu).
Natomiast mam przy okazji pytania:
1.Wysokość światła,trzymać ją na ok 50cm czy jak to się prezentuje?
2. Jeżeli chodzi o soczewkę to w przypadku clu058 pełni ona tylko funkcję ochronną?(dioda ma kąt świecenia 120st.)
3. jaki użyć przewód do zasilacza diody i wenta (odzielny przewód do jednego i drugiego?) czy poprostu jakaś kostka?
z góry dzięki za pomoc

Lepiej opłaca się clu058 ;).
1. Na wegu to nawet z 90 cm, na flo możesz sobie zejść na te 50 cm. Możesz też zmniejszyć moc i zejść niżej.
2. tak, soczewkę możesz odpuścić.
3. Jak wolisz, możesz kupić kabel 4 żyłowy. Ja mam dwa osobne. ;)
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Dzięki za pomoc, trzeba brać się do dzieła. Z tego co nie wiedziałem to już wiem, a to czego jeszcze nie wiem wyjdzie w praniu i ewentualnie sięgał po porady. :mot:
 

Royas

Active member
Rejestracja
Sty 22, 2008
Postów
29
Buchów
0
ile tych ledow CITIZEN CLU058-1825C4-353M2M2-F trzeba zastosowac na twoja powierzchnie 0.36 ?
 

Royas

Active member
Rejestracja
Sty 22, 2008
Postów
29
Buchów
0
szkoda tylko ze sa w sklepach nie dostepnea :l( jakas arternatgywa ?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
szkoda tylko ze sa w sklepach nie dostepnea :l( jakas arternatgywa ?

Kupisz ją na tme, ja czekałem bodajże tydzień. ;) Warto, bo cena też dobra, podobna do tej w chinach.
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
jeden/maks dwa skręcone mocno

Czemu skręcone na mocno? wiem, że w ledach nie do końca chodzi o lumeny a o strumień świetlny czy jakoś tak (nie pamiętam jaki więc nie będę tutaj zmyślał). Bo jeżeli chodzi o lumeny to 1x clu 058 puszczona na 120W z 317W czyli na ok 40% maxymalnej możliwości, przy dużym radiatorze i dobrym wentylatorze powinna mieć niezłą sprawność ? Lumenami wydaje się, że powinno wystarczyć. Czy brakuje diodzie barw? Dołączyć czerwone? czy świetlówkę? (nie ukrywam, że lubię żywicę :uff: nie pieprz)? Czy chodzi o zasilacz? ale planuję ten 150W i ponad 2800 mA czyli troszeczkę ponad.

szkoda tylko ze sa w sklepach nie dostepnea :l( jakas arternatgywa ?

są ogólno dostępne oferty gotowej lampy na tej diodzie jak i same diody z holderem. Oczywiście taniej wyjdzie złożyć niż kupić nie wiadomo czy nową.
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
Ja używam jednej 058 na 0.25 i 80W wystarczy podczas kwitnienia. Jednak na małe powierzchnię radzę stosować niższe modele. Taniej wyjdzie a rezultat ten sam.
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Czy radiator 190,5x200x50mm z wentylatorem 140mm 80m^3\h przy ustawionej mocy diody 120W schłodzi to cacko? mam na stanie jeszcze 262x200x60 ale wolałbym go wykorzystać do czegoś innego jeżeli nie jest koniecznyy aż taki. Nie chce tu żyłować bo nie o to chodzi ale nie chce też robić niepotrzebnie zapasów. Próbowałem tutaj liczyć i kalkulować lecz wolę się na tym nie opierać do końca.
Mam jeszcze pytanie o holder? niestety tak wyszło, że przyszło bez niego. Kupić i czekać? czy pasta i docisnąć wkrętami wystarczy?
Dane wenta:
5V-12 VDC/ 0,04A-0,13A/ 0,2W-1,56W
pod ładowarkę go ? czy lepiej jakiś zasilacz? (mile widziane przykłady) ja wybrałem o danych :
NAPIĘCIE WEJŚCIOWE - 110-230V
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE - 12V DC
NATĘŻENIE PRĄDU WYJ. - 415 mA
dzięki za dotychczasowe rady.

---------- Post Zaktualizowany 17:47 ---------- Data pierwszego postu 17:44 ----------

Ja używam jednej 058 na 0.25 i 80W wystarczy podczas kwitnienia. Jednak na małe powierzchnię radzę stosować niższe modele. Taniej wyjdzie a rezultat ten sam.

dzięki za radę ale nigdy nie wiadomo jak to z tymi hektarami bedzie ;D
 

Kompas

Member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
16
Buchów
1
Jeżeli kogoś interesuje dalej ten wątek, nie otrzymał chcianej/potrzebnej lub niezrozumiałej odpowiedzi to niemal 100% nurtujących odpowiedzi wraz z filmikami instruktażowymi znajdziecie pod serią 6ściu filmów.

Oto link to pierwszego (odc. 1)
:
https://www.youtube.com/watch?v=UlM5uvO7sao
pierwsze odcinki to czysta teoria, ale nie zbędna

3 odcinek jest o chłdzeniu

Odcinek 4 jest międzyy innyymi o montażu diód do radiatorów i o ich lutowaniu (z dwoma typami holderów jak i bez holdera)

ostatnie odcinki (5) to podłączenie zasilacza
natomiast odcinek 6 to montaż soczewek i podłączenie potencjonometru.

Oczywiście link do 1-go odcinka zaczerpnąłem z naszego forum więc nie wnoszę nic nowego ale jak będzie kolejny raz udostępnione to na pewno nie zaszkodzi. Miłego oglądania
ps. w wyszukiwarce yt wystarczy wpisać "DIY LED Basics: 1 (lub numer chcianego filmu). Film na przykładzie COBów CXB 3070
 

auralboy

Active member
Rejestracja
Paź 19, 2011
Postów
33
Buchów
0
Ja używam jednej 058 na 0.25 i 80W wystarczy podczas kwitnienia. Jednak na małe powierzchnię radzę stosować niższe modele. Taniej wyjdzie a rezultat ten sam.
Hej, a czy możesz polecić coś gotowego do 0,16m2?
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
LAMPA LED NAKED COB 60W, LED CREE X-TE 3000K, PHYTOLITE flora i fauna ma w ofercie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół