nasiona marihuany

Lampa Power LED 50W fullspectrum

Wyszukiwarka Forumowa:

Papryka20

Member
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
8
Buchów
0
Witam.
Jestem w trakcie tworzenia lampy na diodach Power LED 3W FullSpectrum.

Diody ze znanego serwisu aukcyjnego. Cena za sztukę około 2 zł + radiatorki (sam lutowalem diody do radiatora).

Dioda Power led 3W Full Spectrum
2.6- 3.7V
prąd 700mA
Spectrum 400nm-840nm
Żywotność 50000 godzin do temperatury 60 stopni
240-260 lumen

Zasilacz stałoprądowy LED Driver
18-30 x 3W 600 mA
Moc: 60W
Napięcie prądu wyjściowego: DC 54-105V

Przetestowałem diody i wychodzi na to że przy prądzie 0.6A napięcie wynosi 3.43V. Więc teoretycznie jedna dioda to jakieś 2W.
Diod użyłem 25 sztuk, wszystkie przyklejone klejem termoprzewodzacym do kawałka aluminiowej płyty (30cm x 30cm ogrubości 4mm ). Połączone w jeden szereg.

Po 30 minutach pracy bez żadnego chłodzenia temperature mierzyłem jak narazie jedynie ręką. Rękę trzymać mogę na pograniczu wytrzymałości więc tragedii myślę nie ma.
Dołożyłem wentylator komputerowy na 12V ustawiłem go jakieś 5 cm na plecami lampy i po jakimś czasie temperatura spada. Całość jest dosłownie chłodna. Po odpięciu od zasilania dotykałem diody i nie są nawet zabardzo ciepłe.

Tył lampy planuje obudować cieńsza aluminiowa blacha i w górnej części zamontować na stałe ten wentylator i w środku zasilacze i jedynie wypuścić na zewnątrz przewód zasilający. Przypuszczam że po zabudowie temperatura trochę wzrośnie ale myślę że nie będzie to duzo.
Wiadomo na obudowie jakieś haczyki do powieszenia, w przyszłości jak bedzie ładnie działa i nie będzie problemów to diody zakryje jakaś przezroczysta pleksa z otworami na diody. A to na koniec.
No i ewentualnie obudowę od boku można ładnie ponawiercać w celu lepszej wentylacji.

Projekt powstaje bardziej w celu sprawdzenia czy dam radę zrobić taką lampę a jak już się uda to pewnie ja wykorzystam.

I stąd właśnie mam pytanie.
Co myślicie o takiej lampie, w kwestii budowy, wyboru diod i ilości. Lampa w teorii ma jakieś 50W .
Jak się sprawdzi w jakimś niedużym growbox, nie chodzi o konopie (choć nie mówię nie ), ale np ostra papryka , albo jakieś warzywka.


Zdjęcia :

Diody przyklejone przed połączeniem między sobą.


Chyba pierwsze uruchomienie.


Z wentylatorem 12V.


Dioda przylutowana do radiatora z pastą termoprzewodzaca pomiędzy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół