nasiona marihuany

[Vertical, hempy bucket, cocos][HPS 250+150W][0,53m2][4 sztuki feminizowane]- "Piętnastak"

Wyszukiwarka Forumowa:

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Witam.

DANE:

1. Buda- zabudowana wnęka po szafie o wymiarach 0,62cm x 0,85cm suma prawie wynosi 0,53m2,
wczesny weg. namiot 0,16m2
2. Światło- HPS 250W
3. Wiatraki- do chłodzenia lampy będzie Wentylator Cornwall Electronics 35W, wyciągający ten co zawsze prima klima 220/360cm3, i może mieszający na klipsie.
4. Nawozy- Plagron a+b, pk13-14, call mag
5. System- Hempy bucket na dnie keramzyt, a reszta to cocos wymieszany z perlitem- doniczki o pojemności 5l.
6.Nasiona- wszystko moje składaki:

Blue wolf f2
Indigo berry kush x blue wolf
(g13xblack widow f5)x sour kush
orient express x sour kush


Z tych podstawowych danych to chyba wszystko.
"Piętnastak" dlatego, że to moja piętnasta fotorelacja w dziale indor.
Uprawa będzie wertykalna z lampą zawieszoną pionowo. Na tą chwilę rośliny są w małym namiocie i są oświetlane żarówkami ledowymi LUMIDO 15W 6500k pięć sztuk. Dopóki rośliny nie podrosną będą oświetlane horyzontalnie, czyli myślę, że gdy trafią do docelowego miejsca będą miały już żarówkę pionowo.
Doniczek jest cztery sztuki i do każdej będzie przymocowana siatka od strony ścian boksa.

Fotorelację zakładam teraz, bo później może dopaść mnie leń.
Tak to się zaczęło:​

IMG_7161.JPG


IMG_7163.JPG


Tu jest pierwszy dzień wegetacji- 1.02.2020r​

IMG_7167.JPG


IMG_7168.JPG


IMG_7169.JPG


Tu już 14 dzień wegetacji (14.02.2020) i wyciąłem stożki wzrostu​

IMG_7218.JPG


IMG_7220.JPG


IMG_7221.JPG


IMG_7222.JPG


IMG_7225.JPG


Tu mamy mój k***idołek- szafa rozmontowana namiot został złożony, a wnęka zabudowana. Ściana i drzwi od strony mieszkania będą oklejone jakąś tapetą żeby to jakoś estetycznie wyglądało, a w środku ściany będą obite folią białą. Myślę, że do dwóch dni i wszystko będzie już zrobione na cacy.​

IMG_7228.JPG


IMG_7231.JPG


IMG_7280.JPG


IMG_7282.JPG


No i rośliny z dzisiaj czyli 16 dzień weg.​

IMG_7283.JPG


IMG_7286.JPG


Następny up dam gdy małe trafią do docelowego miejsca.
Pozdrawiam.​
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Siema majsterkowicz :) Fajnie to się zapowiada, verticale Izaka zawsze mi się podobały, czekam na Twoje ;)
 

NAF

Well-known member
Rejestracja
Sty 31, 2020
Postów
52
Buchów
21
ja też kibicuję.,mało vertykalnych projektów na forum i jestem ciekaw jak to będzie szło.,na pewno będą piękne szyszki;)pozdro
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Cześć Wszystkim.

Wybił 20 dzień wegetacji. Rośliny zostały przesadzone do docelowych doniczek 5litrów w systemie hempy bucket. Po trafieniu do donic zostały podlane wodą z call magiem na 1l H2O/1,5ml callmag. Zrobiłem także oprysk gdzie na litr wody dałem 0,5ml agrecol żel do roślin zielonych ( zostało mi, więc będę go wykańczał)

Cocos miałem w kostkach od plagronu- lubię go, bo można przechowywać sporo, a mało co zajmuje miejsca.
Tu do wiadra dałem 2 kostki i zalałem coś koło 7 litrów wody, a po pół godziny wziąłem się za odsączanie.​

IMG_7303.JPG


No i już po wymieszaniu z perlitem sypanym na oko​

IMG_7306.JPG


Następnie przygotowałem docelowe doniczki do przyjęcia sadzonek- do dużej donicy włożyłem kwiatka z doniczką i obsypywałem cocosem, a później wyjąłem mniejszą doniczkę z niej roślinę i włożyłem do dziury:p

IMG_7314.JPG


Korzenie Blue wolf f2

IMG_7316.JPG


IMG_7318.JPG


Moje pudełko nawozów- agrecole żel (bardzo polecam) i plagrony
IMG_7319.JPG


Tu pod sufitem w mym k***idołku​

IMG_7320.JPG


IMG_7321.JPG


Doniczki będą podwyższeniem dla roślin, żebym nie musiał ich co chwila wyciągać z boksa- gdy będę podlewał to pod dziurę od "rezerwuaru" będę podstawiał wyciętą butelkę, by wycieki do niej wypływały.​

IMG_7323.JPG


IMG_7324.JPG


IMG_7327.JPG


IMG_7331.JPG


Siatek na razie nie ma potrzeby montować- dam je jak rośliny trochę podskoczą do góry i wtedy będzie co mocować.​

Pozdrawiam i do następnego.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
JA to zamiast buteleczek do tych spływów, to bym jakiś baniaczek pod to dał 5L połączył wężykami i byś nie musiał latać tyle razy xD Ale to moje takie zdanie. Sama metoda wertykalna ciekawa jest sama w sobie, zatem powodzonka! Niech na ścianach rośnie
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Fajna miejscówka będzie z tego...fajnie jakby na obrotowej tacy stały.Łatwiej trenować.Trenujesz jedna i obracasz o 90 stopni.Potem druga itd.Dobry patent przy vertykalnej.
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Cześć Ludziska.

Wieści z mojego kąta.
Dziś jest 32 dzień wegetacji. Z 4 sztuk zostało 3, a i tak najprawdopodobniej wyleci jeszcze jedna roślina która zamula w chuchu... i nie chce współpracować.
Jakiś czas temu wyleciała niestety (g13xblack widow f5)x sour kush- nie rosła w ogóle, cocos nic nie przesychał i miałem wrażenie, że korzenie najzwyczajniej się "podusiły" co dziwne, bo to przecież cocos. Druga nieszczęsna to orient express x sour kush- tu jednak postanowiłem ją przesuszyć i na razie nawozy dawać dolistnie, a potem podlać delikatnie mieszanką- trochę tak jakby odżyła, bo wyglądała naprawdę gorzej. Gdy nabierze trochę masy zielonej i zobaczę większą poprawę to dopiero wtedy będę ja traktował jak w "systemie hempy bucket", a tak póki co to opryski i delikatne podlewanie- jak będzie dale beż zmian to poleci do kosza.​

Od lewej- INDIGO BERRY KUSH x BLUE WOLF, BLUE WOLF f2, ORIENT EXPRESS x SOUR KUSH

IMG_7362.JPG


indygo berry kush x blue wolf- i mocowania gałęzi do bambusów
[/I

IMG_7365.JPG


IMG_7368.JPG


IMG_7369.JPG


IMG_7370.JPG


IMG_7375.JPG


Blue wolf f2

IMG_7377.JPG


IMG_7378.JPG


IMG_7379.JPG


IMG_7381.JPG


Mizernotka orient express x sour kush

IMG_7382.JPG


IMG_7383.JPG


IMG_7384.JPG


IMG_7385.JPG


I już w kącie

IMG_7389.JPG


IMG_7390.JPG


IMG_7392.JPG


IMG_7395.JPG


IMG_7398.JPG


IMG_7403.JPG


To tyle- mam nadzieję, że uda mi się postawić na nogi tą mizernotę, ale jak dalej będzie tak jak jest to bez wahania poleci na śmietnik i będą dwie sztuki.
Pozdrawiam.​
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Witam.

Dziś jest szósty dzień od ostatniej aktualizacji czyli 38 dzień wegetacji.
W planie mam, żeby w sobotę przełączyć fotoperiod na 12/12- i zacznie się indukcja.
Rośliną leję mieszankę plagron ab w ilości 0.8ml\l wody czyli jakoś połowa dawki, ale następne podlania już odrobinę zwiększę porcje. Do każdego podlewania daję także call mag maxymalnie 1ml/l wody i też co drugi dzień dostają opryski.

INDIGO BERRY KUSH x BLUE WOLF-ta sztuka jest najbardziej żarłoczna​

IMG_7409.JPG


IMG_7408.JPG


IMG_7407.JPG


IMG_7410.JPG


IMG_7412.JPG


BLUE WOLF f2- ta najładniej gęstnieje taka kulka się robi- podczas indukcji będzie co wiązać do płotka​

IMG_7413.JPG


IMG_7414.JPG


IMG_7416.JPG


IMG_7415.JPG


IMG_7417.JPG


IMG_7418.JPG


ORIENT EXPRESS x SOUR KUSH- mizerna maruda, ale coś zaczyna się podnosić z kolan- niech sobie będzie- miejsce na razie jest.​

IMG_7423.JPG


IMG_7419.JPG


IMG_7425.JPG


No i jeszcze grupowo​

IMG_7427.JPG


IMG_7428.JPG


IMG_7429.JPG


IMG_7430.JPG


IMG_7431.JPG


IMG_7433.JPG


IMG_7434.JPG


IMG_7435.JPG


IMG_7437.JPG


Pozdrawiam.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Bardzo ładnie to wygląda. Naprawdę! Pytanie mi się nasuwa tylko, czy lampa w takiej metodzie nie powinna być może trochę wyżej? Czy ona tak musi być na wysokości roślin?
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Lepiej jest jak lampa wisi mniej więcej na wysokości roślin, bo więcej światła bezpośredniego wtedy jest- jak bym dał lampę nad rośliny to więcej było by strat na świetle i spowodował bym "wyciąganie" się roślin czyli były by duże przerwy między więźlami, a tego nie chcę :)
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Tak tez pomyślałem później, ale wolałem zapytać :D No tak, wszystko ładnie równomiernie od góry do dołu doświetlone. By badyle byle w sumie nie krzaki :oczy:
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ten box jest przeza***isty, super pomysł, jak ja żałuje, że ze mnie lipny manualista :jprd:

Roślinki fajnie rosną, chociaż szkoda tej jednej, dziwne okoliczności też się zdarzają, może mniej kumate nasionko było na starcie, motyw z bambusami też fajny, akurat na tyle pozwolą mi moje zdolności, póki co mam dwie siaty elastyczne spróbuje na nich podziałać, jakieś klamerki i kolanka do formowania łodyg. Jak się nie sprawdzi postawie też na taki bambusowy stelaż.

Mam też pytanko odnośnie tego PK13-14, jak będziesz je ładował w fazie kwitnienia to odpuszczasz A+B? Producent niby zaleca te A+B cały czas tankować, ale wole się dowiedzieć jak to jest w praktyce. Jeśli podmieniasz A+B na PK13-14, to też sobie je kupię, a jeżeli nie podmieniasz i lejesz równolegle to czy wystarczy Green Sensation je zastąpić? Ja ogólnie z nawozów Plagrona jestem bardzo zadowolony, wszystkie outy na nich leciałem i nie zawiodły, nazwa kojarzy się z ciężką chemią, ale tak nie jest.

Ciekawi mnie też ta lampa tak nisko, celowo ograniczasz ich wzrost. Ja wiem, że na oko to chłop umarł, ale przy boxie 130cm chciałbym mieć je tak na 90cm finalnie podczas kwitnienia i teraz mnie zastanawia, lepiej je wypuścić na starcie wysoko, a później ograniczać, czy odwrotnie? Chodzi mi głównie czy ograniczenie ich na starcie, dostarczenie im tego światła więcej sprawi, że będą silniejsze w kolejnych okresach uprawy, czy chodzi o ich rozrost bardziej na boki?
 
Ostatnia edycja:

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Ten box jest przeza***isty, super pomysł
Dzięki [MENTION=93830]WeedBaron[/MENTION]
Mam też pytanko odnośnie tego PK13-14, jak będziesz je ładował w fazie kwitnienia to odpuszczasz A+B? Producent niby zaleca te A+B cały czas tankować, ale wole się dowiedzieć jak to jest w praktyce. Jeśli podmieniasz A+B na PK13-14, to też sobie je kupię, a jeżeli nie podmieniasz i lejesz równolegle to czy wystarczy Green Sensation je zastąpić?
Ogólnie wolę lać osobno pk13-14- nie używam ec metru i jak rozdzielam dawkowanie tych nawozów to mam większą pewność, że nie przesadzę z ec i przyswajalność pierwiastków będzie dobra :) PK 13-14 za to łącze z call mag- jest w nim odrobina azotu i tez magnez oraz wapń, więc mamy praktycznie wszystko co nam trzeba.
Tak to wygląda w praktyce:
Jedno podlanie plagron a+b i może call mag, a następne podlanie pk13-14 i callmag.

Ciekawi mnie też ta lampa tak nisko, celowo ograniczasz ich wzrost.

Lampę mam na takiej wysokości:

IMG_7444.JPG


Czyli nie, aż tak nisko- moim celem jest by puściła jak najwięcej odrostów w kierunku światła aby później było co mocować do bambusów- i oczywiście wraz ze wzrostem sukcesywnie podnoszę lampę i wtedy też siłą rzeczy roślina pnie się w górę. Chcę jak najwięcej "łapać " światła do roślin, a najlepiej jest gdy cała roślina jest na całej długości lampy (wiadomo +-)

2_wertykalna.jpg


źródło zdjęcia: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?56823-Uprawa-Wertykalna-Vertical

boxie 130cm chciałbym mieć je tak na 90cm finalnie podczas kwitnienia i teraz mnie zastanawia, lepiej je wypuścić na starcie wysoko, a później ograniczać, czy odwrotnie?
Po prostu trzymaj rośliny na całą wysokość lampy i rozprowadzaj rozgałęzienia rośliny na boki.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Dzięki [MENTION=93830]WeedBaron[/MENTION]

Ogólnie wolę lać osobno pk13-14- nie używam ec metru i jak rozdzielam dawkowanie tych nawozów to mam większą pewność, że nie przesadzę z ec i przyswajalność pierwiastków będzie dobra :) PK 13-14 za to łącze z call mag- jest w nim odrobina azotu i tez magnez oraz wapń, więc mamy praktycznie wszystko co nam trzeba.
Tak to wygląda w praktyce:
Jedno podlanie plagron a+b i może call mag, a następne podlanie pk13-14 i callmag.



Lampę mam na takiej wysokości:



Czyli nie, aż tak nisko- moim celem jest by puściła jak najwięcej odrostów w kierunku światła aby później było co mocować do bambusów- i oczywiście wraz ze wzrostem sukcesywnie podnoszę lampę i wtedy też siłą rzeczy roślina pnie się w górę. Chcę jak najwięcej "łapać " światła do roślin, a najlepiej jest gdy cała roślina jest na całej długości lampy (wiadomo +-)


źródło zdjęcia:


Po prostu trzymaj rośliny na całą wysokość lampy i rozprowadzaj rozgałęzienia rośliny na boki.
Co do odżywek na kwitnienie, myślę zrobić jedno podlanie A+B, Green Sensation i te PK13-14 - Ale w bardzo delikatnej ilości.
Lampę będę miał LED 120 stopni także też powinno dać radę ją jakoś potrzymać tak, żeby rozrosły się porządnie na boki, tym bardziej, że wsadzam tylko dwie na 60x60.

Dzięki za informacje i pomoc, zdjęcie super, fajnie panienki rosną, a ten growbox to serio arcydzieło, bardzo klimatyczny.

edit by rzul: dobrym zwyczajem wg netykiety jest cytowanie wypowiedzi bez pierdyliarda zdjęć :lum:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół