nasiona marihuany

Purple Orange CBD - Dinafem

Wyszukiwarka Forumowa:

shaman564

Member
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
22
Buchów
0
Purple Orange Cbd - Dinafem
purple_orangde_cbd.jpg

Uprawa Indoor - Ziemia - HPS
Dało się wyróżnić dwa główne fenotypy, jednak mimo starań żadne nie pokazało ciemniejszych barw. Na osiągnięcie dorosłości potrzebowały odpowiednio 64 dni przy pheno 1, oraz 55 w przypadku pheno 2.

Pheno nr 1:
Wygląd: Mocno Sativove pheno, ~100cm bez donicy przy LST i SC. Myślę, że bez SC doszłoby do 120 cm, 5 pokaźnych topów z luźna strukturą oraz licznymi foxtailami.
Zapach: atraktor truskawkowy do zanęt/sztuczna truskawka (jak np. w tanich napojach gazowanych), niezbyt intensywny cytrus i drzewo sandałowe gdzieś daleko w tle.
Smak: Sztuczna truskawka z lekkim posmakiem grejpfruta, tutti-frutti.
Działanie: Stosunkowo wysoka zawartość THC biorąc zapewnienia producenta, CBD wyczuwalne lecz nie tak intensywnie jak miało to mieć miejsce. Mimo wszystko przyjemne, łagodne wejście przechodzące w delikatne odurzenie utrzymujące się stosunkowo krótko - po 1,5h czujemy zdecydowany spadek oddziaływania, apetyt zwiększony w małym stopniu.
Plon: Od 45 do 55 gramów.

Pheno nr 2
:
Wygląd: również sativa jednak widoczne są też cechy indica, zdecydowanie niższe - 75-78cm bez donicy przy LST bez SC, 4 główne średnio-zbite topki dające całkiem miły wynik na wadze. Przy tym pheno nie pojawiały się foxtaile, a sam top miał większą ilość trichomów oraz pistili.
Zapach: Owocowy, z wyczuwalnym aromatem słodkich winogron, w tle pojawiały się nuty kwiatowe.
Smak: Winogronowy z kwiatowym tłem, co ciekawe w tym pheno ciężko było wyczuć cytrusowe nuty.
Działanie: Podobnie jak w pierwszym omawianym fenotypie tak i tutaj czujemy przewagę THC nad CBD, jednak odurzenie jest głębsze, a sama główna faza trwa dłużej o około 20-30min. W tym przypadku gdy działanie zaczyna słabnąć odczuwamy zdecydowany wzrost apetytu, Nie zaobserwujemy tu też całkowitego powrotu do trzeźwości zaraz po osłabieniu efektów, co świadczyć może o wyższym stężeniu CBD.
Plon: Od 50 do 62 gramów.

Podsumowanie:
Jest to dosyć ciekawa roślina, jeżeli ktoś szuka niezbyt mocnej odmiany o ciekawych aromatach, która będzie bardzo prosta w uprawie. Uważam jednak, że CBD powinno być na znacznie wyższym poziomie, a przynajmniej nie powinno być takiej przewagi THC gdy ktoś chcę stosować ją czysto medycznie. Rozczarowaniem dla mnie jest brak pokazania się fioletu pomimo manipulacji temperaturą oraz rozstrzał fenotypu pomiędzy osobnikami.
Moja ocena: 6,5/10 za naprawdę ciekawy zapach oraz łatwość uprawy.

Pozdrawiam. :)

{{{Szybka edycja w celu spełnienia zasad: metody przyjęcia - bongo, joint, lufka, ciastka; ilość skonsumowanego suszu - ~100 gramów; Poziom doświadczenia - nie wiem ile odmian testowałem, myślę, że w okolicach 60-80}}}
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół