nasiona marihuany

Studzienka na spocie

Wyszukiwarka Forumowa:

raise

New member
Rejestracja
Lut 15, 2020
Postów
4
Buchów
0
Powitał

Koledzy sadownicy właśnie przygotowuje spota na sezon i zastanawiam się czy to co planuje ma sens. Chce wykopać na miejscu mini studzienkę żeby nie dymać z butelkami, z reszta mam zamiar wysadzić w tym roku ok 15-20 sezonów wiec taka opcja odpada. Miejscówka znajduje się blisko drzewek iglastych wiec ciekawi mnie czy woda która będzie się zbierać w dole nie będzie miała zbyt kwaśnego pH. Nie uśmiecha mi się zapie****ac ze szpadlem tylko po to żeby się okazało ze wszystko na nic :p

Odległość od drzewek to jakies 3 metry, a w miejscu w którym chce kopać rośnie wysoka trawa. Co o tym myślicie ?
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Śmiało możesz kopać, na oucie możesz lać wodę z kranu, bagna czy też rzeki i nie powinno być problemów
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Dokop się do wody, zmierz ph i będziesz wiedział, jak głęboko jest woda i czy się nadaje. Na outdoor z 15-20 sezonami wykopanie studni to podstawa, nie wyobrażam sobie dymać z butlami przez chaszcze, żeby to wszystko podlać. Studnia to za***isty pomysł. Ja mam u siebie i polecam. wodę mam trochę kwaśną, ale co roku sypię do studni parę kilo dolomitu i jest git. Jak z wierzchu dobrze zakamuflujesz (jakimiś gałęziami), to wewnątrz można ukryć butle, wiadro itp.
 

raise

New member
Rejestracja
Lut 15, 2020
Postów
4
Buchów
0
No i tyle właśnie chciałem wiedzieć ;)

Dzięki chłopaki
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Pierw wykop i zobacz czy wogole woda podchodzi,jak nie podchodzi sama z siebie, to nie licz ze sie bedzie tam zbierala z opadow.

Na bagnach w lipcu/sierpniu ciezko o wode ktora w czerwcu podchodzi pod krawedz studni,a Ty mowisz o jakims miejscu blisko drzewek iglastych to juz te miejsce dyskwalfikuje.
 
P

PolnaMiedza

Guest
Jeśli nie będzie podchodzić, wykop głęboką jak się tylko da, wyłoż ją folią w środku oraz zrób taki ala lej dokoła z foli. Wszystko dokładnie zamaskuj i powinna zbierać wodę opoadową.
 

raise

New member
Rejestracja
Lut 15, 2020
Postów
4
Buchów
0
Pokombinuję, jak nie ta miejscówka to wrócę kolejny raz na bagna ;)

ps. jeśli ktoś ma za dużo pestek i nie wie co z nimi zrobić to chętnie coś przygarnę :p
 

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
A jaki masz tam poziom wód gruntowych Panie? Bo jeśli nie ma w pobliżu żadnych terenów podmokłych to będziesz kopał 10m studnie i będzie malo xD.
 

raise

New member
Rejestracja
Lut 15, 2020
Postów
4
Buchów
0
Parę lat wstecz nawet bym się nad tym nie zastanawiał, ale po kolejnym roku takiej suszy to ciężko mi powiedzieć co tam zastanę.
Pozostaje wziąć w ręce szpadel i jechana :p
 

Potentat

Member
Rejestracja
Mar 12, 2017
Postów
14
Buchów
0
Witam ja wlasnie planuje wykopać studnie i wyłożyć ja folią gdyż potrzebuje ponad 1000L na cały sezon. Na wiosne wody jest bardzo duzo dookola jak to na bagnach ale po maju jest totalna susza. Wiec na poczatku w zeszlym sezonie brałem wode z pobliskiej rzeczki (około 10m od spota) lecz jak przychodzi susza musze dymac z plecakiem trekingowym do rzeki (około 400m od spota) a w nim baniaki 2x10L i tak pare razy. Wiec w tym roku kupiłem uzdatniacze do wody deszczowej i planuje wykopac dół jak pisałem i wyłożyć go jakos folią i jakos przyslonic. Ktoś robił już cos takiego bo nie wiem czy zda egzamin?
Wole raz sie u***ac z łopatą niz co tydzień chodzić tsk daleko tracic czas ktory mozna poswiecic na trening plewienie itd.
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Ja tak zrobiłem,dość szeroka sadzawka wyłożona folią i nawet ogrodzone ale u mnie to się nie sprawdziło bo zawsze jak się napełniła wodą to ogrodzenie rozerwane a folia poniszczona,domyślam się że zwierzyna robiła sobie jacuzzi a po za tym pełno kretów i innych martwych myszoskoczków pływało.
Tym się nie sugeruj,że mi nie wychodziło,miałem dużą sadzawkę i w otwartym terenie.
 

H3X3N

Member
Rejestracja
Maj 11, 2019
Postów
18
Buchów
1
Mój kuzyn ma takie właściwości że wziął patyk w kształcie procy i mu za***iście mocno ciągło w dół aż mu ręce prawie wykręcało. W tym miejscu była mocna żyła wodna. Spróbuj, może akurat masz to samo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół