nasiona marihuany

[LED 65W + 36W] [0,2m2] 3x GGS Cheese x Amnesia Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Cześć forumowicze!

Ostatniej fotorelacji nie dokończyłem, zabrakło mi chyba motywacji. A może po prostu zająłem się plonami i najzwyczajniej w świecie zapomniałem wrzucić foty?:confused: Tak czy owak wszystko się zakończyło pozytywnie i doszło do końca. Mam nadzieję że tym razem będę miał więcej samozaparcia i doprowadzę fotorelację do końca.

Zdjęcia będę robił co tydzień a aktualizacje w zależności od wolnego czasu.

Nasiona:
GGS Cheese x Amnesia Auto

Box:
Składak ok 0.2 m[SUP]2[/SUP]

Oświetlenie:
5 x żarówka led Philips 13W + Chińska żarówka 12 diod blue + red "36W" wydaje mi się że realnie to z 12W będzie

Wentylacja:
wlot pasywny w podłodze
3x wiatrak komputerowy w boksie
wyciągajacy komputerowy 92mm + filtr diy z maty węglowej i węgla aktywnego w suficie

Warunki:
temp.: 18-26st.C
wilgotność: 40-60%

Podłoże:
donice: 3,6l i 6l

ziemia:
50/50 Plagron light mix i sklepowa + perlit + odrobina bat guano i mikoryza

Nawozy:
Biobizz: Fishmix, Bio Bloom, Top max, Plagron: Algo Bloom, Bat Guano, calmag i coś tam jeszcze się znajdzie

Nigdy tak naprawdę nie miałem możliwości sprawdzenia genów od tak chwalonego na forum "Grzesia", także jestem podekscytowany i już nie mogę się doczekać!!!
:dancee:

dzień 7



 
Ostatnia edycja:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
dzień 11
Pierwszy raz na automatach zdecydowałem się zrobić topping. Po LST zawsze jakieś takie niskie mi wytchodziły a i roboty dużo zobaczymy jak to będzie teraz.





dzień 14






18 dnia dostały pół dawki alga bloom i calmag

21 dzień







Dziewczyny mocno zielone i da się zauważyć lekkie oznaki przenawożenia azotem. Trochę dziwne zważywszy na małą ilość użytego nawozu i to jeszcze na kwitnienie... Jedna roślina z 3,6l została przesadzona do 6l, także teraz dwie są w 6l i jedna zostaje w 3,6l. Lampę trzymam tak ok 30 cm nad roślinami, ładnie pną się do góry.
Starałem się robić oprysk rano i wieczorem ze względu na dość niska wilgotność powietrza.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
dzień 28











Przesadzana panna nie wyciągnęła się tak ładnie jak dwie pozostałe i odstaje trochę wzrostem. Ta w najmniejszej donicy zaczęła kwitnąć najszybciej. Pokazują trochę niedoborów wapnia, a może trochę za dużo/często podlewałem? (po ok. 1l co 3 dni). Dostały po 1ml/L Calmag, top max i bio bloom.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
dzień 35



















Dziewczyny dostawały nawozy zgodnie z tabelą i calmag. Lampę musiałem podnieść już praktycznie pod sam sufit. Ponaginałem trochę tą najwyższą, trochę za bardzo i złamałem jedną łodygę. Po stabilizacji ładnie się zagoiło, obyło się na stracie 1 liścia. Zauważyłem też że temperatura w boksie trochę spadła, szczególnie na dole, więc wrzuciłem mały grzejnik na timerze.

Niestety niedobory które widać na zdjęciach jeszcze bardziej się pogłębiały. W końcu kupiłem kropelkowy tester pH i okazało się że jest za wysokie (papierki lakmusowe które miałem wylądowały w koszu).

Dziś zrobiłem im flush i podlałem 1/2 dawki nawozów + minerały. Przy okazji pomierzyłem pH wody dostępnej w domu: kranówka pH ok 7,5-8 (przefiltrowana przez Brite pH 6,5), deszczówka pH 7,5 , woda z osuszacza powietrza pH 6,5 miałem jeszcze mineralną pH 5,5. Także będę musiał dawać tylko filtrowaną, albo kombinować z mieszaniem. Do tej pory nie przywiązywałem większej wagi do pH i nie miałem aż takich problemów jak tym razem, udawało mi się dojść do końca na odstanej kranówce.

U największej rośliny mocno zżółkły największe liście i tu pytanie czy jest jeszcze szansa że odzyskają kolor? Jest sens podać więcej azotu? Jakie macie doświadczenia?

Ziemia mimo ograniczenia podlewania strasznie wolno schnie na następny raz muszę dać jakąś lżejsza mieszankę. Może dorzucić koko?
Mam nadzieję że, teraz ruszą :mot: zobaczymy jak to będzie za kilka dni.
 
Ostatnia edycja:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Dzień 49













Dzień 56












Jak widać na załączonych obrazkach roślinki nie wyglądają najlepiej. Żółknięcie i wysychanie liści sobie sukcesywnie postępuje. Nie obrywam ich, jak głodne to niech wysysają substancje odżywcze do końca. W ostatnich 2 tygodniach zacząłem lać trochę więcej nawozów, gdzieś w międzyczasie dostały też podlanie z dolomitem. Najważniejsze że żyją i ładnie sobie puchną. Wg. producenta zostało 2 tygodnie, także teraz będzie ostatnie podlanie z nawozem i planuję ciąć na "raty" także przewiduję 2-3 tygodnie do końca. Trochę miejsca zostało w boksie więc wrzuciłem 2 sezony z czego póki co wykiełkował 1.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Lepiej jakby w tym etapie życia miały jeszcze trochę liści i zielonego koloru. :p

Szczędzisz im tak mocno nawozów czy po prostu systematycznie przesuszasz glebę i roślina wyjada z liści wszystko?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Hej! Chciałbym żeby wyglądały jak modelki, ale niestety:/ miałem trochę problemów z ph, niedoborami i właśnie z medium (plagron allmix + sklepowa). Podlałem do przelania to z 5 dni miały mokro i ciągle miałem wrażenie że przelanie są. Zastanawiałem się czy niedobory to od przelania czy od ph się robiły. Potem im flusha zrobiłem i starałem się tyle lać (ok. 2l na 3) żeby mniej więcej co 3 dni podlewać. Mogłem pewnie większe dawki w tym momencie podawać, ale jechałem wg. tabeli żeby nie przedobrzyć. Ogólnie motka z tą uprawą trochę była. Zadowolony jestem że żyją i coś z tego będzie. Kupiłem już inną ziem i kokos na następną uprawę.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Szybka rada na następny raz. Jeśli bierzesz Batmixa lub Allmixa z Plagronu, to nie kombinuj z mieszaniem jej z innymi rzeczami, jak inna ziemia czy dodatkowy perlit (mikoryza, bakterie spoko). Przeleciałem dwie uprawy z nimi i rośliny dobrze sobie w nich radzą już od siewki nawet (choć przy sezonach lepiej trzymać je co najmniej 3 tyg na wegu).

od pH mogłoby się zrobić, ale piszesz, że ciągle je podlewasz, więc pewnie już przelane na pewno. IMO, jeśli masz problem z określeniem wagi doniczki, to spróbuj pobawić się z mierzeniem wagi i nauczyć to wyczuwać. Od biedy kup monitor roślin xiaomi, ale sam też już go to tego nie używam nawet.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Dzięki
za rady. Miałem resztkę ziemi z poprzednich upraw, więc postanowiłem ją wykorzystać i dołożyć zwykłej ziemi. A jeśli chodzi o ważenie donicy to nie mam z tym problemu. Chodziło mi o to że jak podlewam aż zacznie się wylewać spodem to bardzo długo ziemia pozostaje mokra i następne podlanie dopiero po 5 dniach wypada. Stąd też wydawało mi się że mogą pokazywać objawy przelania. Dlatego zacząłem podlewać mniejszą ilością wody co ok 3 dni. U Ciebie ziemia przesycha szybciej?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
dzień 63

















Najmniejsza i największa całkiem ładnie sobie rosną. Średnia trochę zamula w porównaniu z nimi i ją może dłużej potrzymam. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, bo oprócz tych 4 szczytów to straszna drobnica na niej jest. Ogólnie to ok 70-80% trichomów mleczna reszta przezroczysta. Dostały ostatnie podlanie z nawozami i teraz do końca już raczej sama woda. W zeszłym tygodniu podczas podlewania wypatrzyłem małego białego robaczka w donicy, raczej nic groźnego.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
ta w 3l donicy ma niecałe 40 cm, a największa w 6l coś poniżej 50 cm.
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
troche z tego bedzie , mogles troche azotu dac jak zaczely zolknac , ale teraz to juz nie wazne , ggs dobry wybor pozdro
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Fotorelacja pomału dobiega do końca,

Ogólnie jestem zadowolony z genów od GGS-a. Roślinki bardzo żwawo rosły i gdyby nie moje błędy to pewnie można by się pokusić o rekord zbioru z tej szafeczki. Największa roślina ma porównywalną wielkość do sezonów które miałem wcześniej. Co mnie zaskoczyło to że przez całe życie rośliny bardzo słabo pachniały. Chyba najsłabiej ze wszystkich krzaków które kiedykolwiek miałem. Pierwszy raz kobieta mi nie narzeka że ziołem śmierdzi. :uff:


dziś dzień 70

Panna w 6l donicy 1 , największa









Na szczytach pojawiły się bursztyny.

Panna w 3l donicy



Szału z niej nie będzie chociaż dość wysoka urosła.



Panna w 6l donicy 2



Szkoda że nie poszła od razu do donicy 6l. Trochę przystanęła po przesadzeniu i nie dogoniła panny 1. Dolne odrosty dość słabo spuchły spróbuję dać im trochę więcej czasu.

Wrzuciłem do wody crossa WW x Amnesia od GGS która wyląduje w boksie z sezonem który już sobie rośnie.

Czekam jeszcze kilka dni żeby dolne topy trochę dojrzały i jak pojawi się więcej bursztynów to kosa :def:
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Nawet bez rekordu z szafki, zawsze to swoje palonko, zagladam z checia, lubie GGS, jak dla mnie pestki Grzesia zjadaja komercje pozdrowki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół