nasiona marihuany

[AF][2x35W CFL][pcbox] White Dwarf pierwsza próba

Wyszukiwarka Forumowa:

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Zacznę od tego, że jest to mój pierwszy post na forum i pierwsza przygoda z ogrodnictwem w życiu, tak więc witam wszystkich. Traktuję tę przygodę tylko i wyłącznie jako naukę i nie oczekuję jakiś spektakularnych plonów, bo pewnie gdzieś jakieś błędy popełnię.

Roślina: White Dwarf Auto feminizowana jedna sztuka
Box: Prawilny PcBoxik o wymiarach 40x15x40 [cm]
Medium: Donica o wymiarach: Ziema: "Podłoże najwyższej jakości uniwersalne Compo Sana"
Oświetlenie: CFL 2x35W łącznie 4570lm - Tutaj myślę że będę musiał coś dodać, oraz pobawić się w dodatkowe odbłyśniki.
Wentylacja: 3 wentylatory komputerowe 12x12, wyciągający, mieszający i wprowadzający.
Nawozy: Aktualnie posiadam tylko Biopon, do pierwszego nawożenia pewnie jeszcze z dwa tygodnie, więc pewnie coś jeszcze wpadnie.
Warunki: Planuję świecić 18/6, mam programator także będzie to dość precyzyjne. Temperatura przy słoneczku 23-30 stopni, bez w granicach 22/21.
Trening: Z racji, że jest to automat tylko LST planuję.
Założenia: Tak jak pisałem wyżej jest to moje pierwsze podejście, więc tratuje to tylko i wyłącznie jako naukę, uznam za sukces jeżeli uda mi się cokolwiek zebrać. Oczywiście liczę na wasze rady i krytykę.

Poniżej zdjęcie wykiełkowanej roślinki, najpierw była w wodzie 24h potem poszła bezpośrednio do doniczki docelowej. Wyjście z ziemi zajęło jej kolejne 60h.


Następna aktualizacja jak roślinka lekko się rozwinie, przy okazji pokaże swoje boxa. Pozdro
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Dawno nie było pcboxa :D Czemu nie użyleś lamp ledowych? Zawsze było by to na +. Pokaż osprzęt i ogólny rzut na boxa. Postaraj się dodawać większe zdjęcia to będzie przejrzyściej. Buszek na zachęte i bede tu wpadał. Pozdro
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Mały UP.
Mamy Dzień 3, wczoraj pojawiły się pierwsze listki, poza tym nic ciekawego się nie dzieje. Ostatnio także zdecydowałem, że nie będę kupował żadnych dodatkowych nawozów, jedynie sam zrobię na fazę kwitnienia nawóz ze skórek z bananów, myślę że to wystarczy. Jeśli się mylę proszę oczywiście mnie poprawić.


Postanowiłem pokazać też swojego boxa, podczas przeróbek okazało się, że nie jest dobrą bazą, ale jakoś sobie poradziłem. Jest to moja pierwsza przygoda z takimi "pracami" stąd też może to wszystko wyglądać dość prymitywnie. Z plusów to nauczyłem się lutować :dance:
Wczoraj dodałem jedną żarówkę led(5,3W), czyli dodatkowe 430 lumenów, akurat taką miałem pod reką. W sumię mam równe 5000 lumenów. :kot:
Ścianki są obite matą na szybę samochodową, muszę teraz się zabrać za zrobienie jakiś odbłyśników na żarówki. Jeżeli uważacie, że coś trzeba zmienić dajcie znać, aktualnie mam troszkę ograniczone możliwości bo jestem na stancji i nie mam za bardzo dostępu do narzędzi.

Pozdrowienia i do następnego :wok:
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Czesc,
Widze jeden problem. Zarowki sa za nisko. W miare wzrostu roslnina bedzie szla w gore. Dobrze by bylo dac je pod sufit w poziomie. Wiatraki wlasciwie mozesz dac na zewnatrz budy, zawsze troche miejsca odzyskasz.
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Czesc,
Widze jeden problem. Zarowki sa za nisko. W miare wzrostu roslnina bedzie szla w gore. Dobrze by bylo dac je pod sufit w poziomie. Wiatraki wlasciwie mozesz dac na zewnatrz budy, zawsze troche miejsca odzyskasz.

Jakieś pomysły jak to zrobić jakimiś taśmami/trytkami/klejami? Tak jak wspomniałem nie mam tu gdzie mieszkam żadnych narzędzi, a jeżdżenie z boxem raczej nie wchodzi w grę. Myslalem żeby spróbować z blaszka do pieczenia, ale to raczej by zajęło za dużo miejsca.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Jedynie się przewiercić od boku i oprawki w obudowe zamontować, ja tak zrobiłem. Szczyt u mnie już prawie sięga lampy, będę musiał lekko jeszcze ją podgiąć.
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 10
Witam wszystkich, na dzisiaj mały update ;) Roślinka ładnie rośnie, myślę że jej nic nie dolega, podlewana tylko przefiltrowaną odstaną wodą, do obniżania ph używam soku z cytyny/pomarańczy :odlot: Jeżeli wszystko pójdzie z planem to zmieni swój domek w ciągu dwóch tygodni, chciałbym zrobić coś większego bo tu faktycznie będzie ciężko się zmieścić.
Jutro planuję się zająć pierwszym treningiem LST.


Uznałem tez, że nie ma sensu bawić się w filtr węglowy bo box jest mało szczelny i kupiłem taki neutralizator powietrza. Stosował ktoś i jest w stanie wypowiedzieć się czy da radę?

Pozdro i do następnego.
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 15

Witajcie! W odniesieniu do poprzedniego posta neutralizator zapachu bardzo dobrze sobie radzi, nie czuję żadnych innych zapachów. Po dodaniu poprzedniego posta lekko ją zglebiłem, dzisiaj starałem się trochę to poprawić, ciekawe jak mi wyszło :oczy:
Na rantach liści zauważyłem lekkie przebrawienia, myślę że może to być spowodawe brakiem jakichkolwiek nawozów. Zaraz po zrobienu zdjęć pannica dostała 3/4 dawki biohumusa uniwersalnego :kuch:
Nadal szukam dla niej nowego domku, ale myślę że zaraz coś wymyślę. Teraz kilka fotek, liczę na jakieś opinie/z***ki.
Pozdrawiam i do następnego.









 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Nawet nie myśl o nawozach, czarna jest jak nie wiem co. Przebarwienia to raczej od nadmiaru jedzonka z gleby albo z***anego pH. :p
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 24

Witam wszystkich i niosę złe wieści. Zgodnie z sugestią Zulisco nie dałem więcej nawozów, przelałem ją dużą ilością wody o PH 6,5 żeby przepłukać ziemię z nadmiaru dobroci. Niestety Panna się nie chce wziąć w garść. Ktoś ma jakieś sugestię co dalej robić? Po zrobieniu zdjęć pozbyłem się uschniętych liści.



 
Z

z\G/esio

Guest
Z autopsji i nie tylko wiem, że ziemie Composany niezbyt nadają się do uprawy konopii. Większość z nich jest zbyt bogatą mieszanką i nie nadaje się na weg. Ja na Twoim miejscu przesadził bym ją do taniej, zwykłej ziemi marketowej, póki nie kwitnie. Jeśli nie zdecydujesz się na taki krok to podlewaj samą wodą cały czas.
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 33
Heloł, co do roślinki to według mnie ma się coraz lepiej, niestety nie byłem odpowiednio czujny i nie znam daty kiedy weszła na flo. Coraz mniej widać uschniętych liści, nadal jest z tym problem, ale nie wiem już co robić.
Co do sugesti z\G/esia bałem się trochę ją przesadzać więc dosypałem do doniczki zwykłej ziemii uniwersalnej z Dino. Dużym problemem w moim przypadku była chyba zbyt mała ilość ziemii w doniczce, lekko ją ubiłem i mogłem dodać jeszcze sporą ilość, zaraz widać różnicę w ilości przyjmowanej wody. Mam gotowy nawóz ze skórki banana tylko narazie go nie stosuję bo nie chce znowu przenawozić jej.
Próbuję ją teraz trochę naginać, ale już jest trochę późno, najbardziej optymalny moment odpuściłem bo chciałem zredukować jej stres w najgorszych momentach.
Box uległ przemeblowaniu i powiesiłem żarówki poziomo przez co zaoszczędziłem sporo miejsca.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię/uwagi to piszcie, chętnie się czegoś nauczę :troll:






 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 38
Siemaszko. Aktualizację właściwię robię tylko dlatego, że już nie mam właściwie co robić w domu. W tym tygodniu zdecydowałem się dać roślince 100ml mojego nawozu z banana, żadnych zmian nie zauważyłem po tym, może trochę urosła ale to normalne. Odpuściłem jej także prawie wszystkie wiązania i odchylić główny szczyt. Końcówki liści cały czas mi żółkną tak jak pisali poprzednicy prawdopodobnie za dużo azotu w glebie. Ze spraw technicznych nasmarowałem wiatraczki i znowu są cicho.:key:
Chciałem o coś zapytać, ale pisząc relacje zapomniałem. Może kiedyś się przypomni :zjarany:
Teraz kilka fotek i do następnego :dela:





Dopiero co skończyła siię jej ciemnia, dlatego jest taka przyklapnięta na zdjęciach.
 

spozie

Active member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
27
Buchów
0
Dzień 49
Witam Państwa :eek:gl:
Moja panica dostała długo wyczekiwany nowy dom o rozmiarach 50x50x30 [cm] Myślę, że będzie dużo lepiej się tu czuła przez swoje ostatnie tygodnie. Box zrobiony ze starej szafki, 3 wentylatory 12x12 [cm] i jeden 8x8 [cm]. Oświetlenie zostało 2xCFL 35W i dodadłem do tego jakąś żarówkę led troszkę ponad 1k lumenów.
Niestety pokazały się nowe braki(?) na liściach. Myślę że to może być przypalenie od żarówek z poprzedniego boksa, bo od strony gdzie tego światła było mniej nic takiego nie widać. Myślałem też o niedoborze potasu(?) Dlatego proszę was o ocene i pomoc, chodzi o te brązowe plamki na żółknących listkach. Jeżeli są potrzebne inne/lepsze fotki postaram się ogarnąć.






 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Fajny box skleciłeś, jednak możesz jeszcze lepiej:
- zamiast tego ledzika dodaj 2-3 cfl
- odbłyśniki lub jeden duży odbłyśnik nad żarówami
- żarówki niżej, zależy od wentylacji i czy wiatraki owiewają żarówki, 5-10 cm

Nie myśl nawet o niedoborach tutaj, poczytaj lepiej o blokadach. Widac wyraźnie, że ona ma za dużo nawozów.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół