nasiona marihuany

Nawozy na FLO od przełączenia na 12/12?

Wyszukiwarka Forumowa:

flatron26

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2015
Postów
199
Buchów
0
Witam,

Korzystam z serio nawozów BioBizz (Grow, Bloom, Top-Max).
Zwykle nawozy przeznaczone na FLO leje dopiero od pojawienia się pierwszych pre flowerów, ale zastanawiam się czy są jakieś wskazania do podlewania nawozami na FLO już od pierwszego dnia po przełączenia światła na 12/12?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Hej,

Flo liczy się od zawiązania przeflowerów i właśnie od wtedy powinno używac się nawozów na flo.
Przy indukcji wskazany jest nawet mały flush, ale to już zależnie od tego jak bardzo "naazotowane" masz planty :)
Poczekaj z Bio Bloomem i Top-Maxem to zawiązania się pierwszych kwiatów :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Im szybciej będziesz podlewał nawozami na flo tym większe szanse że przedwcześnie zaczną pokazywać niedobory azotu.

---------- Post Zaktualizowany 14:22 ---------- Data pierwszego postu 14:21 ----------

Przy indukcji wskazany jest nawet mały flush, ale to już zależnie od tego jak bardzo "naazotowane" masz planty

Bardzo bym się z tym nie zgodził.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Lejąc Bio-Grow według wskazań producenta, ziemia jest strasznie nabita melasą.

Zauważyłem pozytywne efeky, kiedy w trakcie indukcji podlałem planty porządnie czystą wodą -
pomimo tego że producent zaleca używać specyfików do każdego podlania.

Nie kwestionuję jednak, bo wiem, że daleko mi do Twojego poziomu Śmieszku :)
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Im szybciej będziesz podlewał nawozami na flo tym większe szanse że przedwcześnie zaczną pokazywać niedobory azotu. ---------- Post Zaktualizowany 14:22 ---------- Data pierwszego postu 14:21 ---------- Bardzo bym się z tym nie zgodził.
Ja tam generalnie uważam, że przy przeskoku na flo taki lekki niedobór jest wskazany, ale są różne style więc zależy wszystko jak kto lubi. Wiadomo, ze pizgając azot można zakłucić przejście w flo tzn opóźnić. Sumując czemu nie miałby nawet rozpocząć nawożenia na flo na tydzień przed przełączeniem, z pewnością zmniejszające się ilości N pomogą indukcji a resztę można przecież wyregulować jak się będą topy wiązać.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja tam generalnie uważam, że przy przeskoku na flo taki lekki niedobór jest wskazany, ale są różne style więc zależy wszystko jak kto lubi. Wiadomo, ze pizgając azot można zakłucić przejście w flo tzn opóźnić.

Mit i bzdura. Konopie podczas indukcji i na samym początku flo największe zapotrzebowanie mają właśnie na azot, bo wzrost wegetatywny jest wtedy najintensywniejszy.
Grow w grow mam krzaki nakoksowane azotem do oporu i jakoś tego mitycznego zakłócenia/opóźnienia przejścia na flo nigdy nie zaobserwowałem. Za to od krzaków żółtych w połowie flo na forum aż kipi.
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Mit i bzdura. Konopie podczas indukcji i na samym początku flo największe zapotrzebowanie mają właśnie na azot, bo wzrost wegetatywny jest wtedy najintensywniejszy.
No właśnie dlatego mówię, że każdy ma swój styl i preferencje. Ja jestem zdania takiego, że jeśli cały weg "inwestujemy" w biomasę tzn mocno dokarmiamy krzaki i mamy eleganckie dobrze jest ostatnie nawożenie w planowanym wegu wykonać czymś o znacznej przewadze PK. Takie sprzęgło, rozpędzasz krzaka w wegu, wrzucasz PK ograniczając N i przechodzisz na flo. Na outcie to się sprawdza.
Grow w grow mam krzaki nakoksowane azotem do oporu i jakoś tego mitycznego zakłócenia/opóźnienia przejścia na flo nigdy nie zaobserwowałem. Za to od krzaków żółtych w połowie flo na forum aż kipi.
I teraz kwestia tych żółtych z forum - o ile w inie można kontrolować sytuację więc to zjawisko jest dziwne z praktycznego punktu widzenia: o tyle w oucie stosując swoją metodę mogę powiedzieć, że może i mit może i nie jednak robiąc taki myk można spokojnie dalej nawozić jak mamy sytuację ogarniętą tzn znowu wrzucić krzaki "na bombe" gdy spadnie poziom azotu. Na pewno spokojniej się funkcjonuje sypiąc jakieś foski w dużych ilościach bo wiemy, że fosfor z potasem będzie na bieżąco zużywany natomiast poziom azotu, który chwilowo był zaniżony na pewno nie doprowadzi do spalenia ( no chyba, że faktycznie ktoś przekombinuje i ilością) do następnej wizyty. Problem tylko z wywróżeniem kiedy zakwitnie nie, ale to już trzeba wszystko wykalkulować na podstawie doświadczeń z odmianą z relacji ludzi z poprzednich sezonów. Tyle moich spostrzeżeń, a że to dział dla początkujących indorowców chyba lepiej jak gość przed flo da chwile krzakom odpocząć od N właśnie ze względu na
bo wzrost wegetatywny jest wtedy najintensywniejszy.
na to, żeby się zmieścił w growboksie ;)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
straszydło "ziomeczku" ale Ty jesteś teoretyk... tak bełkotać mało kto potrafi. Weź no pokaż te swoje efekty z indoora i z outa.
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
straszydło "ziomeczku" ale Ty jesteś teoretyk... tak bełkotać mało kto potrafi. Weź no pokaż te swoje efekty z indoora i z outa.
A skąd Ci przyjacielu przyszło do głowy, że mam jakiekolwiek dowody na poparcie swoich "teorii" :) ? Na szczęście chociaż zbytnio nie znam się na fotografii artystycznej mam kilka fotek. Tu np 2 sztuki, top na pierwszym planie jest tej rośliny po prawo A tu były 3 o ile pamiętam. Inów fotografii nie mam bo u siebie nigdy nie robiłem co najwyżej ze wspólnikiem więc głupa z siebie nie robiłem fotografując komuś wszystko co miał w mieszkaniu w kadrze - chyba rozumiesz.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie za wiele na tych fotkach widać także nie jestem przekonany co do sprzęgła z PK nadal ;)
Żeby zrobić fotki roślin to nie trzeba od razu fotografować wszystkiego w mieszkaniu.
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Nie za wiele na tych fotkach widać także nie jestem przekonany co do sprzęgła z PK nadal ;) Żeby zrobić fotki roślin to nie trzeba od razu fotografować wszystkiego w mieszkaniu.
He he musisz uwierzyć na słowo w takim razie albo sprawdzić patent ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół