nasiona marihuany

Uparte nasionko

Wyszukiwarka Forumowa:

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Hejka ;)

Czy ktoś ma jakiś dobry sposób jak pomóc nasionku się otworzyć, ale tak, żeby go nie uszkodzić?

Ta odmiana chyba ma jakąś grubszą skorupkę, bo ostatnio też długo zajęło zanim nasionko wypuściło kiełek.

Było już w ziemi, na chusteczkach, obecnie w wodzie i nic...
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Teraz najwazniejsze pytanie ile nasionko juz jest w wodzie ?
Jak od wczoraj to poczekaj .... :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Nadgorliwość grosza od faszyzmu :D Do wody na 24h najlepiej nie ruszać, potem chusteczki dzień dwa i napewno kiełek wyjdzie potem do ziemi i czekać cierpliwie.. <joint>
 

pillowman

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
59
Buchów
40
Najlepiej scisnac nasiono w palcach az uslyszysz taki delikatny trzask, ja tak zrobilem bo po 12h dalej unosilo sie na powierzchni wody a cala reszta juz opadla, a chcialem zeby wszystkie mniej wiecej rowno wystartowaly.
Tutaj pomocny film:

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Czemu kiełkujesz od tyłu ? :]

Haha xD

Nie no bo generalnie zawsze startuje z ziemi po prostu a że to nasionko nie chce się otworzyć to zaczęłam próbować z czym innym ;p

---------- Post Zaktualizowany 22:04 ---------- Data pierwszego postu 21:58 ----------

Najlepiej scisnac nasiono w palcach az uslyszysz taki delikatny trzask, ja tak zrobilem bo po 12h dalej unosilo sie na powierzchni wody a cala reszta juz opadla, a chcialem zeby wszystkie mniej wiecej rowno wystartowaly.
Tutaj pomocny film: https://youtu.be/bw7s588rDxk?t=267

Sęk w tym, że jak je wrzucę do wody to ono od razu opada na dno, ale dalej nic...
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Sam zostawiałem w szklance na 2 dni nasiona i nic sie z nimi złego nie działo. Nawet jak opadały na dno.
Trzymałem też na chusteczkach mokrych w samarze i po 2 dniach zazwyczaj wszystkie nasiona kiełki puszczały.
Zawsze wszystkie kiełkowały i nigdy nie miałem z tym problemu.
Ważnym czynnikiem też jest temperatura. Jak trzymasz je gdzieś gdzie pizga to wiedz, że będą długo wychodzić.
Im cieplej tym szybciej kiełki wychodzą. Rok temu właśnie nasiona kiełkowane w chłodnej piwnicy nie chciały wyjść w przeciwieństwie do tych, które były w temp. pokojowej.
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Sam zostawiałem w szklance na 2 dni nasiona i nic sie z nimi złego nie działo. Nawet jak opadały na dno.
Trzymałem też na chusteczkach mokrych w samarze i po 2 dniach zazwyczaj wszystkie nasiona kiełki puszczały.
Zawsze wszystkie kiełkowały i nigdy nie miałem z tym problemu.
Ważnym czynnikiem też jest temperatura. Jak trzymasz je gdzieś gdzie pizga to wiedz, że będą długo wychodzić.
Im cieplej tym szybciej kiełki wychodzą. Rok temu właśnie nasiona kiełkowane w chłodnej piwnicy nie chciały wyjść w przeciwieństwie do tych, które były w temp. pokojowej.

Zdusiłam i pękłam to nasionko, zobaczymy albo ruszy albo popsułam i pójdzie na straty ;P
Akurat mam ciepło w pokoju ok 25st, inne które zasadziłam w tym samym czasie mają już liście także no ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół