nasiona marihuany

PORADNIK: Jak przerobić pralkę turystyczną na "Bubble Machine"?

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak przerobić tanią pralkę turystyczną na wydajną Bubble Machine do robienia bubble haszu? Pewnie wielu z was spotkało się gdzieś, np. w internecie, growshopie lub na jakiś targach konopnych z pralkami do robienia bubble haszu tzw. Bubble Machine. Pewnie niektórzy zastanawiali się również czy między Bubble Machine a pralką turystyczną/pralką wirnikową ze sklepu z AGD jest jakaś różnica. Odpowiedź brzmi - NIE MA ŻADNEJ.
Możesz kupić pralkę turystyczną na alledrogo za 150zł i spełni ona taką samą funkcję co magiczna "Bubble Machine" za 500 albo i więcej złotych.
Co więcej, żeby pracować jak najbardziej wydajnie Bubble Machine jak i zwykła pralka turystyczna potrzebują małej przeróbki która znacznie poprawi nam nie tylko wygodę podczas robienia naszego haszu ale i usprawni ten proces.

mini-pralka-turystyczna-przenosna-wirnikowa-3-lodz-521907050.jpg


Przeróbka ta dotyczy wymiany węża odprowadzającego wodę. Oryginalnie wąż ten jest prążkowany przez co istnieje duże prawdopodobieństwo iż będzie zbierał część trichomów wewnątrz siebie. Ponadto mogą one pleśnieć wewnątrz zanieczyszczając nasz haszysz podczas następnych cykli.

Oryginalny wąż:
IMG_2973.JPG

Druga wada powiązana jest z grawitacyjnym spustem wody. Wąż połączony jest bezpośrednio ze zbiornikiem, brak tu jakiegokolwiek zaworu. Przed wylewaniem wody chroni nas jego końcówka przymocowana do górnej części pralki co widać na załączonym obrazku. Ogranicza to jednak ilość wody jaką możemy użyć podczas naszego prania, a to z kolei zmniejsza efektywność i wydajność naszej pralki.
W celu "optymalizacji działania" musimy wymienić oryginalny wąż na zwykły gumowy szlauf i dodać na jego końcu zawór zamykający odpływ wody.

maxresdefault.jpg


A więc, udajemy się do najbliższego sklepu z rzeczami dla majsterkowiczów i kupujemy opaskę zaciskową metalową, tzw. cybant, 1m(lub więcej w zależności od potrzeb) gumowego szlaufa(średnica wewnętrzna 2cm) i prosty zawór pasujący do niego.

Otwieramy dół naszej pralki, nożem pozbywamy się starego węża i zastępujemy go nowym. Aby mieć pewność iż nie odpadnie podczas spuszczania wody zabezpieczamy go cybantem tak jak na zdjęciach poniżej.

1. Pralka po otwarciu i usunięciu starego węża:

IMG_2974.JPG


2. Nowy szlauf nakładamy na wylot i zabezpieczamy cybantem:

IMG_2975.JPG


IMG_2976.JPG


Teraz możemy zamknąć i skręcić na nowo naszą pralkę.

IMG_2978.JPG


Na koniec montujemy zawór do spuszczania wody, bardzo przydatna sprawa ;)

IMG_2977.JPG


Źródło które skłoniło mnie do zrobienia tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=D5O1Q_BHWcw

Nie długo fotorelacja z robienia bubble haszu za pomocą naszej przerobionej pralki.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Props Smieszek pewnie skorzystam z twoich rad. Od dluzszego czasu zastanawiam sie co robic z trymem. Masla mam juz dosc, nie umiem wymierzyć i zawsze jest za mocno ladnie piszac. Myslalem o prymitywnym sposobie jakim jest umieszczenie bubblebagsow do wiadra i mieszac mieszadlem + wiertarka. Twoj sposob z pewnoscia będzie lepszy i uzyska wiecej materialu w latwiejszy sposob. Czekam na zdjecia wyników pracy tego dziela :brawo:

Dodam ze juz nawet mam zamrozony trym z ostatnich auto.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Zobaczymy za jakiś miesiąc, na pewno zrobię fotorelkę z procesu.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
W ogóle dziś dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak pralka turystyczna :D Super patent, mega prosty, oszczędny i praktyczny.
Widziałem, filmiki, że wsypują materiał luzem a na wylocie są bubble bags, jednak większość wrzuca materiał w zamykanym worku. Którą metodę będziesz stosował i jak znaleźć do kupienia taki zamykany worek?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Raczej wrzucę luzem, ale to jeszcze nie przesądzone. Dyskutuję nad tą kwestią z kilkoma osobami i może mnie ktoś przekona żeby zrobić w worku. Ogólnie mam obawy że używając trymu będzie zatykał się odpływ i woda nie będzie tak dobrze spływała. Worek jest spoko pod tym względem, ale podobno zmniejsza return, bo trichomy się na nim osadzają(po każdym praniu jest lepiący).
W Polsce nie widziałem tych worków, ale wdziałem w Hiszpańskim growshopie i nie są jakieś super drogie 12-13 Euro kosztują. Mam jeszcze chwilę na przemyślenie co i jak będę robił dalej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół