nasiona marihuany

GorillaZkittlez-panpestka.pl[OS][LED DIY 220W][0,35m 70X50X90]

Wyszukiwarka Forumowa:

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
09.02.2020

Hey

Zgodnie z warunkami OS'a zakładam FR z pestkami
Gorilla Zkittlez od panpestka.pl



Skoro używają do zaprawiania burak, ziemniaków oraz zbóż to ja dałem na 20mlwody/2krople tytanitu.



Organizatora zabawy przepraszam za tygodniową obsuwę, ale bynajmniej nie próżnowałem składałem i testowałem



8X clu36 3500K CRI90

Pozdr. i do następnego UP
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
13.02.2020
Hey
Dziś używałem pestki od Sponsora :wok:, po AllMixie i jakiś meszkach w namiocie powrót do canna profesional , a na posypkę Biopon mikroryza uniwersalna.Po wspomnianych meszkach namiot odkażałem za pomocą parownicy podobnie jak donice i resztę sprzętu.W normalnej sytuacji pestki poszły by do ziemi we wtorek jak tylko pękły zawsze tak robiłem, ale stwierdzam że przy użyciu mikroryzy to takie baciki to większa powierzchnia współpracy więc już tak nie będę robił.Odczucia co do użycia Tytaniutu do zaprawiania pestek bardzo pozytywne, po dobie pestki napęczniałe na dnie jedna pęknięta,talerzyk,płatki kosmetyczne, ciemna szafka, 2X odrobina wody i dziś mamy to co na fotce niżej.ten mały spadł z płatka do wody i chyba dlatego...Następnym razem zaprawę w której były kuleczki wleję na talerzyk a nie do zlewu i przypilnuje żeby nic nie spadło.


Pesteczki starałem się korzonkiem w dół między mikroryzę.







Jutro wieszam światła itd.(postaram się pamiętać o fotkach) ,i czekam aż pokażą się dziewczyny, jak tylko pokażą do boxa z nimi, no chyba że mnie znowu zaskoczą i będę jutro znowu robił na CITO.

Pozdrawiam i Dzięki za buszki:zab:
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
23.02.2020
(Wczoraj napisałem posta, ale ***aniutki znikł przy publikacji)

3:1
W przyrodzie jak to w przyrodzie jedna pesteczka nie wystartowała, ale będzie okazja spróbować uprawy w podłużnej donicy, zawsze miałem 4 kwadratowe.
Sprzęt:
-Ziemia: canna terra professional
-Dostępne nawozy: Try Pack,Biohumus Activ Papka, PK,Bloombastic,Cal-Mag, Tytanit, Pierwsza Pomoc Target,Root Stimulator Bcuzz.
-stacja pogody
-Domek Lighthouse 70X50X90



-Światełko 8X CLU036-1208C1-353H6+ ELG-240-C700A+potencjometr
Zasilacz(regulacja 350mA-700mA) według obliczeń miał działać tak:
MIN 34V X 0,35A=11.9W X 8=95,2W
MAX 35,5V X 0,7A=24.85W X 8=198,8W
A wyszło:
MIN ciemno 0W
MAX 270,5W!!! jak??? (zasilacz 240,5W)
Po testach panela temp/moc zakres mocy użytecznej ustalam na:
MIN 90W
MAX 220W



-Pestki: Gorilla Zkittlez od panpestka.pl
Puściłem na 90W i duża wysokość



Rośliny mają 6-4 dni, podniosłem o jakieś 20cm i zostało 90W



Dziś te większe już mają dwa pięterka :)
Dołożyłem nawilżacz



To chyba tyle.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
29.02.2020 Dzień 11
Przeprowadzka

Hey
We wtorek wyłączyłem nawilżacz i panel podkręciłem na 120W, ziemia nie przesychała i dziewczyny pokazały objawy przelania...jeszcze nie umiem wyczuć podlewania maleństw na razie 3 uprawy trzy przelania :thumbs-down-hand-sm , w docelowych już sobie radzę.
Dziś postanowiłem przesadzić, używałem: Canna Proffesionl , Mikroryza Uniwersalna Biopon,Target Pierwsza Pomoc+woda (0,8ml\400ml),woda, dziewczyny.
Po akcji, dziewczyny dostały oprysk Target+woda oraz delikatnie podlane odstaną kranówą 6,5 PH dookoła aby świeża ziemia się "ułożyła" po starej bryle korzeniowej starałem się nie lać.
A było to tak :

Przed





W trakcie











Po





To tyle się działo w moim ogródku, myślę że w przyszły weekend powtórka dzisiejszej akcji do donic docelowych, a jak okrzepną kilka dni po zabiegu będę zastanawiał się nad przełączeniem na 12/12.

Pozdrawiam Odwiedzających.
Edit:
Lekko obniżyłem poziom roślin i podkręciłem na 140W
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja tam sie na ledach nie znam, ale moim zdaniem przesadzasz ze swiatlem i stad objawy. Jak wysoki jest twoj box? Czym dokladnie pryskasz i ktory to dzien?
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Dzięki za radę ale na 100% za mokro już to przerabiałem :jprd: ,te same rdzawe liście https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?140562-Pomoc-pilnie-potrzebna-dziewczyna-źle-się-czuje.Rzeczy o które pytasz są w wątku np dzień jest w tytule tego posta...
Edit odnośnie światła:
testy tego panelu udało mi się przeprowadzić na ostanie 10 dni kwitnienia automatów przed tą uprawą, i właśnie od popalenia topów i listków zaczęła się przygoda z tym panelem (220W 10cm od szczytów) przez noc spaliło czubki topów twarde wysuszone żywcem czubki topów tak około 1cm-2cm, a liście wygięło do góry a rdzawe plamy są na krawędziach popalonych liści, zupełnie inaczej to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie odpowiedziales jak wysoki boks, co to za target do opryskow... Ja bym obstawial, ze twoj problem to za mocne swiatlo, a wiecej nie zawsze znaczy lepiej. Jak tak patrze na foty to ty masz mega niskiego boksa, a ledy lubia wisiec wysoko.
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
W związku z tym o czym mówisz kupiłem ledy niższej serii, ale przekonałeś mnie już zlikwidowałem podbudowę i donice stoją na podłodze i zjechałem na 120W. Oprysk wykonałem specyfikiem zakupionym w brico Target Pierwsza Pomoc dla Roślin, stymulator wzrostu i pomaga przy stresach, dlatego po przesadzeniu, wcześniej nie pryskałem nawet wodą to pierwszy oprysk.
Dzięki i spokojnej nocki.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A ile masz tam wysokosci? Trzeci raz pytam a ty migasz sie od odpowiedzi...
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Honza- namiot ma 70X50X90, parę postów wyżej było.
Artex- faktycznie zmniejsz moc tych ledów na wegu choćby z tego względu żeby prądu oszczędzić, A 140w dla nich to za dużo na ten moment, połowa tego by wystarczyła.
Druga sprawa to nie kombinuj z tym nawożeniem, czy tam sterydami jakimiś skoro rośliny dobrze rosną, Bo to wcale pozytywnie na nie nie wpływa.
Jeśli twierdzisz, że te palmy są skutkiem przelania, To ogarnij to teraz, utrzymuj odpowiednią wilgotność podłoża i będzie widać, czy masz rację, czy to jednak efekt nadgorliwości.
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Dziękuję Panowie za sugestie ,co do światła to po dwóch uprawach pod żarówkami led żyrandol, rzeczywiście może mam syndrom żyrandolówek tam światła zawsze było mało i słabej jakość może dlatego mam ciągoty żeby dowalać Mocy, na pewno jeszcze chwilka mi zejdzie żeby tego nowego światełka się nauczyć i tutaj za wszelkie sugestie jestem bardzo wdzięczny. Natomiast co do użycia chemii w tej uprawie uważam że, wcale nie przesadzam, użycie zaprawy z tytaniu do kiełkowania uważam za trafioną decyzję, w żadnej z poprzednich upraw nie miałem takiej fajnej bryły korzeniowej jak możecie zobaczyć tutaj,natomiast po przelaniu, potem celowym przesuszeniu medium i przesadzeniu uważam że w 11 dobie życia lekki oprysk antystresowy sprawdzonym preparatem jest ok. Tak czy siak już to zrobiłem i zobaczymy co będzie. Dzięki za dyskusje udanego weekendu, pozdrawiam.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak masz problemy z podlewaniem to spryskuj rosliny i wierzchnia warstwe ziemi, w ten sposob nie przelejesz. Strasznie niski ten box, obys pomiescil ;)
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Tak Masz rację podlewanie maleństw i suszenie towaru to moje najsłabsze umiejętność w tej zabawie maleństwa przelewam a towar przesuszam... Metoda podlewania maleństw opryskami czytałem i dla takich delikwentów jak ja bez wyczucia polecana metoda, ale zdaje się że chyba trzeba więcej niż dwa razy na dobę prysnąć więc dla mnie odpada ja do ogrodu mogę rano i wieczorem zajrzeć.Box jest jaki jest warunki takie że albo taki albo wcale, chodź marzę o boksie żeby nie musieć wszystkiego na kolanach robić
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja na wegu, jak jeszcze nie pija za duzo, podlewam tylko tak. Nie musisz pryskac kilka razy dziennie, raz a dobrze na noc wystarczy.
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Serio??? jak tak to spróbuję super dzięki, naczytałem się gdzieś że to trzeba co kilka godzin pryskać i w takim przekonaniu żyłem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół