nasiona marihuany

Żółte liście i inne anomalie

Wyszukiwarka Forumowa:

Bas_Tapczan

New member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam,

Na przedstawionym zdjęciu widnieje roślinka Super Lemon Haze Auto, zdjęcie robione wczoraj, dzień 38. Początki były bardzo dobre, problemy zaczęły się w fazie kwitnienia. Końcówki liści zrobiły się żółte/brązowe. Pomyślałem sobie, że to może przenawożenie więc kolejne podlanie było bez nawozów. Kolejne problemy to czerwieniące się nowe łodygi co trochę zignorowałem. Nastepnie dolne liście zaczęły żółknąć (następnie pojawiły się brązowe plamy jak na zdjęciu) a górne się zawijały w dół. Dwa dni temu podlałem z nawozami bo stwierdziłem, że to może jednak niedobory (N, P, K). Do dziś nie zauważyłem żadnej różnicy, ani na plus ani na minus. Dodam jeszcze, że od prawie tygodnia roślinka praktycznie nie urosła. Nie za bardzo wiem co teraz robić, bardzo będe wdzięczny za wszelkie uwagi.

 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Może prościej będzie o jakaś diagnozę, jak dodasz zdjęcie całej rośliny ;)
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Po pierwsze jakie pH ma pożywka, którą podlewasz swojego chwasta.
 

Bas_Tapczan

New member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
2
Buchów
0




---------- Post Zaktualizowany 21:15 ---------- Data pierwszego postu 21:13 ----------

Jak dotąd nie mierzyłem Ph wody, używam saguaro z Lidla (wedlug wiki hszysz ok 6 - 6,5Ph). Nawozy jakich używam to Top Max i Bio Bloom od BioBizza.
 

bws

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2017
Postów
130
Buchów
0
Wody kupne pochodza z róznych żródeł a możę i z kranu z filtrem co powoduje ostre wahania ph wiec nie sugeruj sie tym co pisza . Miernik ph to podstawa
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Skoro nie wiesz jakie pH ma twoja pożywka to jak chcesz aby Ci tutaj ktoś pomógł ? Z fusów mają wróżyć ?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,400
Pożółkły dolne niedoświetlone liście, z których roślina nie ma dużego pożytku, tak więc wyciąga z nich składniki odżywcze - normalna sprawa. Nawozy bioBizza bardzo dobre, karm ją wg zaleceń na opakowaniu, powoli zwiększając dawki a nie powinna pokazywać niedoborów. Dolnymi starszymi liśćmi zbytnio się nie przejmuj. Czerwieniące się łodygi mogą wskazywać na złe pH gleby. Może spróbuj podlać ją wodą z dodatkiem dolomitu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół