nasiona marihuany

Pomoc w doborze cichej wentylacji.

Wyszukiwarka Forumowa:

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dużo osób pisze że tranformatorowy regulator niweluje buczenie. Zobaczę jak nie zda egzaminu to odeślę z powrotem.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Cały sprzęt dotarł i został zamontowany.

To małe urządzenie działa cuda aczkolwiek sam went już w sobie jest cichy nie licząc szumu powietrza.


Dodałem od siebie przełącznik biegów wenta i oczywiście ręka mistrza się omsknęła.

Na 1 biegu wenta(260 lub 280m3h, nie pamiętam) i 4 trafo(170v) jest na tyle cicho ze przy calkowitej głuszy słychać lekki powiew ale wystarczy uchylić okno i zagłusza wszystko. Bieg niżej i w ogóle nic nie słychać a myślę że spokojnie wtedy ponad 100m3h pcha.

Ogólnie jestem zadowolny, zobaczymy jak po jakimś czasie będzie się to sprawdzać.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Podeslesz nazwe/model tego regulatora? Rzeczywiscie nie slychac, zeby silnik buczal?
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Vortice Stufentrafo / Wandschalter / Drehzahlregler SCNR5 oder SCNR5-CA
Ten drugi model z CA na końcu.

Nic a nic. Jedynie przepływ powietrza. Aktualnie chodzi na 1-went 3-trafo i z bliska dopiero słychać że coś tam wieje. Glosniej mi mieszak chodzi monkey 16w.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Potrzebuję rady co do zakupu filtra pod wcześniej wymieniony TD silent 125/350. Obecny garden high pro 250m3h zaczął delikatnie przepuszczać i coś tam czuć w pokoju mimo że więcej jak te 200m3h przez niego nie pcha i to pierwsza uprawa.
Od ręki mam do wzięcia Prima klima Eco i Profi. Całkiem niedaleko mają również Carbon Granulate Active Filter Made in Switzerland.
Ewentualnie jakieś propozycje do 100euro.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
[MENTION=93450]pumpernickel[/MENTION] Ty masz taki regulator, pomożesz podłączyć wentylator? Mam pewien pomysł na to, ale wolałbym mieć pewność.

normal_20200404_175715.jpg
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2

Masz chyba inny model, więcej wejść. Daj zdjęcie całego w środku.

Zasilanie na pewno na L N.
Jest schemat w instrukcji? Jaki to model dokładnie?

Podłączasz jak u mnie, LN zasilanie, 12 wentylator, na ostatni dajesz uziemienie. Masz model z przyciskiem z lampką pod włącznikiem?
 
Ostatnia edycja:

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Model to SCNR5 CA/1, bez przycisku z lampką.

Tak to wygląda od spodu, patrząc od lewej:

- wolna kostka uziemienia
4 - niebieski
3 - brązowy
2 - szary
1 - biały (w który wpięty jest bezpiecznik)
N - niebieski
L - brązowy

normal_20200404_191722.jpg


Z zasilaniem nie ma problemu, bardziej zastanawiam się nad wyjściem na wentylator i tu bardziej myślałem o 3 i 4
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
LN zasilanie
1-2 went
3-4 zwykły wyłącznik 230v.

Jak masz dzielony przycisk to jeden włączę went drugi to co podłączysz pod 3-4.
Jak pojedynczy to załącza razem z wentylatorem. Jak masz probówkę to sam możesz sprawdzić. Podłącz zasilanie i patrz na kostce gdzie się zasilanie pojawia.

PS nie patrz że u mnie jest żółty kabel podpięty na went bo akurat ten był po ręka żeby wyjść na przełącznik biegów wentylatora.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Dokładnie tak jak mówił [MENTION=93450]pumpernickel[/MENTION], went do 1 i 2. Nie wiem czemu zanim zapytałem, nie pomyślałem o probówce. Tak czy inaczej może te kilka postów przydadzą się komuś kiedyś jakoś.

normal_20200405_234616.jpg
 

Jiss

Member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
11
Buchów
1
Witam
Podłączę się pod temat gdyż też walczę z głośnością
Szukam ciekawych rozwiązań i ciekaw jestem czy zastosowanie dwóch filtrów w boksie i poza boksem dałoby dobry rezultat . Teraz mam filtr w boksie tani wentyl fi 100 wszystko box 40x 50 x170 głośność na apce 50 db jak dwa komputery pod obciążeniem . Zatykając lekko dłonią wylot zauważyłem że jest ciszej więc puki co to włożyłem luźno do rury lekko zwiniętą płachtę filtra okapowego solo rezultat 30 Db Idzie do mnie już nowy lepszy wentyl w specyfikacji pisze że 25 db stary tani ma 45 db liczę już na różnicę i do tego właśnie zastanawiam się nad założeniem drugiego filtra jako tłumik na zewnątrz + ewentualne zapachy też by wyłapywał zapewne .
Czy ktoś coś takiego testował jak to chodzi i się sprawuje?
Znalazłem na YT jakiś Angol coś podobnego robił ale kiepsko film wytłumaczony nie do końca przedstawił pomiary ale ponoć bardzo cicho dyskretnie i podwójne zabezpieczenie przed niechcianymi zapachami
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Ja zakupiłem za 9 funa ostatnio Goodman'a z B&M i śmiga naprawdę cicho jak na tą cenę , ma regulacje dwu poziomową i daje rade , polecam a mam boks kolo łóżka , prędzej miałem RAM to tragedia jak h*j myslalem ze przez cala noc traktor za oknem jeździ :p
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
W końcu i ja rok od zapytania kupiłem. ARW 1,2/1, 150zł.



Ekstra w piczke teraz :dance:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół