nasiona marihuany

Jakie widzicie plusy waporyzacji w dłuższej perspektywie czasu ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Witam,czy możecie się podzielić po przejściu z palenia klasycznego (joint,bongo,lufka) na samą waporyzacje ? Jak wiadomo dym jest szkodliwy a ciężko się rozstać z tą rośliną a człowiek o zdrowie się jednak martwi,interesuje mnie najbardziej to czy przy samej waporyzacji przechodzą skutki uboczne jak przy paleniu klasycznym takie jak problemy z pamięcią,skupieniem,rozdrażnienie,ciśnienie na palenie,bezsenność itp. Osobiście posiadam fenixa,uczucie jakie mi dostarcza daje mi mniejszą satysfakcję niż klasyczne palenie jednak rozważam czy się na niego nie przerzucić.
 
L

Lord of Old School

Guest
Podpinam się pod to pytanie, też jestem bardzo ciekaw :D???????????????
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
czy przy samej waporyzacji przechodzą skutki uboczne jak przy paleniu klasycznym takie jak problemy z pamięcią,skupieniem,rozdrażnienie,ciśnienie na palenie,bezsenność itp.

Przecież to skutki działania THC i uzależnienia od zioła, a nie inhalacji dymem. Jedno z drugim ma się do siebie nijak.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Widziałem ostatnio jakiś artykuł w Soft Secrets 2019-6 pt. " Waporyzacja THC pod nadzorem po serii niewyjaśnionych zgonów" przecytaj jeszcze ten artykuł i go sobie zwerfikuj jeszcze.
 

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Śmieszek nie wiem czy tak jest do końca jak piszesz bo w paleniu dochodzą substancje trujące i niedotlenienie. W wikipedii znalazłem informację że kanabinoidy same w sobie nie są szkodliwe więc zastanawia mnie to palenie. Wikipedie oceniam że jest dosyć rzetelna.
Emceero masz gdzieś link do tego artykułu ? Albo jak masz gazetę czy mógłbyś zrobić foto i podesłać ? Szukam tego na smartfonie i nie umiem znaleźć a chętnie bym przeczytał. Korzystasz z wapka ? Jeśli tak to napisz jakie odczucia.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Widziałem ostatnio jakiś artykuł w Soft Secrets 2019-6 pt. " Waporyzacja THC pod nadzorem po serii niewyjaśnionych zgonów" przecytaj jeszcze ten artykuł i go sobie zwerfikuj jeszcze.

Widziałem ale nie czytałem ;) Chodziło o zgony po gotowych black marketowych cartridgach, w których liquid był prze***any octanem witaminy e. Waporyzacja suszu czy klasycznych koncentratów nie ma z tym nic wspólnego.

---------- Post Zaktualizowany 13:32 ---------- Data pierwszego postu 13:26 ----------

Śmieszek nie wiem czy tak jest do końca jak piszesz bo w paleniu dochodzą substancje trujące i niedotlenienie. W wikipedii znalazłem informację że kanabinoidy same w sobie nie są szkodliwe

Szkodliwe w sensie fizycznym nie, nerek czy wątroby sobie nie uszkodzisz. Ale to nie znaczy że nie powodują skutków ubocznych czy uzależnienia u osób podatnych. Z resztą, ganja działa na każdego inaczej więc póki nie sprawdzisz na sobie to się nie dowiesz.
 
Rejestracja
Sty 12, 2020
Postów
7
Buchów
2
Waloryzacja to tylko znaczna, ale nie całkowita redukcja szkód dla użytkowników rekreacyjnych i ewentualnie szybka ulga dla cierpiących na różnego rodzaju bóle. Jeżeli mielibyśmy rozmawiać o w pełni medycznym zastosowaniu to tylko edibles.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jeżeli mielibyśmy rozmawiać o w pełni medycznym zastosowaniu to tylko edibles.

Nie do końca, przy robieniu jedzenia podczas obróbki cieplnej tracisz dużą część właściwości leczniczych/zdrowotnych/terapeutycznych jak zwał tak zwał wraz z terpenami.
 
Rejestracja
Sty 12, 2020
Postów
7
Buchów
2
Bo w życiu nie ma nic za darmo i zawsze jest coś za coś. Pisząc powyższe miałem na myśli głównie przenośne walki w których drogą, którą przebywa para jest krótka. Wystarczy spojrzeć jak wygląda szklana rurka w takich waporyzerach po pewnym czasie stosowania. Nietrudno sobie wyobrazić, że z czasem tak samo wyglądać będą płuca tego, który używa takiego sprzętu. Jestem zdania że do prawdziwie medycznych zastosowan służą jedynie stacjonarne walki typu Bolcami posiadające długie wężyki. Na pewno nie bez znaczenia jest również temperatura. Co do terpenów to z całą pewnością mają znaczny wpływ na haj, natomiast w ujęciu medycznych raczej ich znaczenie jest marginalne. Najistotniejsze są podstawowe kanabinoidy, których jak dobrze przygotujesz produkt do spożycia nie stracisz.
 

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Ogólnie to wiem że lekarze holistyczni nawet w pl przepisują gandzię z thc tyle że zalecają też waporyzację i wypisują nawet na depresję,w izraelu to ponoć standard jest. Ja kiedyś zrobiłem ciastka z odparowanego już suszu i tak nawet to działało fajnie jak się połapałem ile tego zjeść,długa faza bez zamułki-polecam. Bardziej mnie interesuje żeby napisał ktoś kto się przerzucił z palenia klasycznego na waporyzator na dłużej i opisał czy mu przeszły skutki uboczne.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Rejestracja
Sty 12, 2020
Postów
7
Buchów
2
[MENTION=21304]autor[/MENTION]
Rozdrażnienie może być związane z bezsennością, a ta może pojawiać się gdy organizm nasyci się thc. Pamiętaj że bycie pod wpływem nie jest normalnym stanem dla twojego organizmu i zamiast przejść w odpowiednią częstotliwość fal mózgowych, probuje on go zwalczyć.

---------- Post Zaktualizowany 16:40 ---------- Data pierwszego postu 16:38 ----------

Dobrze smieszku420, to napisz proszę w leczeniu jakich dolegliwości tak ważna jest obecność terpenów :)

---------- Post Zaktualizowany 16:43 ---------- Data pierwszego postu 16:40 ----------

@delavega
Sorki, nie zauważyłem cię :) z tobą generalnie zacznę rozmawiać jak zobaczę że przestałeś się pastwić nad młodszymi userami. Na razie nie zasługujesz na moje zainteresowanie :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Może ty napisz w jaki sposób terpeny wpływają na haj, bo to mnie ciekawi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół