nasiona marihuany

Psilocybe Cubensis [Tampanesis/A++]: Było sobie na życie...

Wyszukiwarka Forumowa:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemacie :tiphat:


... tym razem 3 tacki ze sterylizowanym żytem... duża niebieska z Tampanesis... mniejsze z A++ (Albino)... zaszczepiane pompkami z żywą kulturą...







... po 3 tygodniach inkubacji...



... mieszanka okrywkowa: torf/grubszy wermikulit/dolomit... objętościowo: 10/5/2... + woda (na wyczucie, tak aby nie zrobić błota)...




... sterylizowana 1h w szybkowarze...





... dokonałem pewnej modyfikacji pojemnika... wstawiłem docięte kawałki ekranu termicznego (Np. takiego jak przykleja się za kaloryfer), w miejscach gdzie poprowadzony jest przewód grzewczy... i muszę przyznać że nieporównywalnie lepiej trzyma temperaturę... zastanawiam się tylko jak będzie z dostępem światła... ale zawsze można dodać jakąś lampeczkę... przecież




... w dniu dzisiejszym po zdjęciu alu wyglada to tak (6 dni po okryciu)...




 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 11382

Guest
Albino A++ jedna z potężniejszych odmian, miałem kiedyś przyjemność jeść je na świeżo, zjadłem 3-4 średniej wielkości grzybki i było gruubo :p Powodzonka !
ps. A++ potrzebują troche wiecej czasu od pełnej kolonizacji do pierwszych pinów, także jak długo nic nie bedzie sie działo to sie nie ździw ;)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
... A++ potrzebują troche wiecej czasu od pełnej kolonizacji do pierwszych pinów, także jak długo nic nie bedzie sie działo to sie nie ździw ;)

... dobrze wiedzieć... zawsze to trochę mniej siwych włosów :tiphat: :tiphat:
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Zasiadam i kibicuję!

Nigdy sam nie zajmowałem się kolonizowaniem grzybków, ale zawsze takie projekty mnie fascynują, bo znam magiczną moc działania grzybków :) Może kiedyś jakby ktoś mi podesłał printa i zebrałbym wiedzę na temat ich hodowli, to bym spróbował swoich sił, ale razie pozostaję mi tylko obserwować.
 

January

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2015
Postów
104
Buchów
102
Zapowiada się bardzo ciekawie. również zasiadam, kibicuję i czekam na rezultaty. szczykawy z neta?
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemacie :tiphat:

Dodałem światełka...



... tu nadal czekamy...



:tiphat:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Po co to swiatlo? Powaznie pytam, nie znam sie...
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz... na ogół nie jest to konieczne gdy używa się całkowicie przezroczystego pojemnika... tu jednak po dodaniu wstawek ograniczających utratę ciepła, chcąc nie chcąc, ograniczyłem lekko dostęp światła... a że dni pochmurne - zdecydowałem się na małe źródło światła.
Oczywiście bez przesady z tym światłem... :tiphat:
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Bez przesady a przesadziłeś :p miałem kiedyś przygodę z cubensisami i swieciłem im diodą z latarki w zapalniczce. Ogólnie z tego co pamiętam to grzyby potrzebują światła jedynie żeby wiedzieć w którą stronę rosnąć i nic poza tym.
 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
spoko idea, pamiętam dawną relke WujaBena który miał panel led do grzybów :gan: ładnie przerośnięte tacki, czekam na pierwsze owocniki<peace>
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Ogólnie z tego co pamiętam to grzyby potrzebują światła jedynie żeby wiedzieć w którą stronę rosnąć i nic poza tym.

Siemasz... z całym szacunkiem ale nie szerz Kolego fermentu wypisując nie potwierdzone informacje ponieważ mogą one wyprowadzić Kogoś w pole... to co piszesz to mit... obalony zreszta paroma artykułami.

Grzyby tak jak my syntezują wit.D za pomocą światła i jest to jedna z funkcji... od właściwego kierunku jest grawitacja... Pozdrawiam
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzięki za sprostowanie dobrze wiedzieć na przyszłość. Kilka lat mineło od kiedy sam miałem grzybki, mogło się pozmieniać.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dlatego tez pytalem, bo bylem przekonany, ze moge im zrobic calkowita ciemnie, a i tak urosna. A jak z godzinami naswietlania, tutaj tez kombinujemy czy obojetne ile godzin swieci?
Jak tak patrze na wyczyny grzybiarzy to sam bym sprobowal swoich sil. Bede cie obserwowal Waran i jak przyjdzie czas to przysepie jakies odciski :D
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz...
... wiec, jak wspominałem, jeżeli jako mykarium używasz w pełni prześwitującego plastikowego pudła bądź akwarium... doświetlanie nie jest konieczne... w przypadku budowy mykarium np. z szafki kuchennej, oświetlenie jest już konieczne... źródła mówią o minimum 8h (ale biorąc pod uwagę kraje pochodzenia myśle że na wyższy fotoperiod się nie pogniewają)... 6500K i minimum 1500 lumenów wystarczy...

Bede cie obserwowal Waran

... liczę na to :twisted:

:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół