nasiona marihuany

Wilgotność 80%

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rodzilla

Guest
Witam,
Pokój 40/40/120 wentylator vents Quietline DUO 100 mm / 75-100 m3/h i mieszający komputerowy silentiumpc 120 działają przez większość doby ale jestem zmuszony wyłączać wentylację na czas spania z powodu hałasu. W ciągu dnia wilgotność ok 48-51% (tylne okienko cały czas otwarte), ale po nocy jak włączam wentylację wilgotność sięga nawet 80%. Włożyłem do boksa pochłaniacz wilgoci Humi Stop ale średnio to pomaga. Higrometr z termometrem wisi na ścianie tylnej w połowie odległości między doniczkami a lampami - może on przekłamuje.
Jak mogę zbić wilgotność?
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
Włącz wentylację :woohoo:. Na flo to ty tam będziesz miał grzyba a nie topy. Zrób wyciszenie do wentylatora, skręć go do minimum, kup cichy wentylator, kup elektryczny pochłaniacz wilgoci(są głośne). Sprawny masz higrometr.
 
R

Rodzilla

Guest
Dzisiaj zamontuję regulator obrotów wentylatora i zobaczymy jak w nocy będzie chodził. Niestety nie mam możliwości żeby dział na 100% w nocy :/
 
P

Przezroczysty

Guest
Może podsunę Ci dobry pomysł. Kup dwa izolowane przewody wentylacyjne po 1m lub podziel jeden na pół, jeśli nie masz miejsca. Podłącz jeden do wyjścia boxa, następnie zbuduj pudło do którego włożysz wentylator - może być z jakiejś płyty lub kilku warstw kartonu przekładanego materiałem (stare koszulki nawet) lub jakąś gąbką. Podłącz przewody z obu stron, tak aby wchodziły trochę do pudełka, a na koniec filtr węglowy. Pudło wytłumi drgania, przewody pęd powietrza, a dodatkowo na końcu zrobi to jeszcze filtr. Wentylacja musi działać non-stop.
 
R

Rodzilla

Guest
Problem rozwiązany mam nadzieję. Na noc wyłączam wyciągowy z filtrem a dalej działają dwa komputerowe w środku jeden miesza drugi zaciąga z zewnątrz mieszając w środku. Wilgotność w nocy stabilna ok 40% więc jest git.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół