nasiona marihuany

Coronavirus (2019-nCoV)

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Tutaj ciekawa mapka od naukowców:

Kod:
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0FhycP3OJGns2mRE7BNnPciEY-WE_DEyYIE0mgklLmpoNIAUjUvkl5pw0#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Tak obserwuje ją dzień w dzień i tempo w jakim liczba chorych rośnie lekko mnie przeraża...

A Wy, haszyszowcy co myślicie? :) trzeba robić zapasy na wódę i zioło?
 
P

PolnaMiedza

Guest
Trzeba przygotować się do outdoora a nie siać niepotrzebny zamęt. Jak masz umrzeć to umrzesz nawet bez tego wirusa.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Trzeba przygotować się do outdoora a nie siać niepotrzebny zamęt. Jak masz umrzeć to umrzesz nawet bez tego wirusa.

A czemu uważasz że to niepotrzebny zamęt? Przecież to nie jest jakaś ściema wymyślona przez media
 
P

PolnaMiedza

Guest
Ściema to niestety nie jest, ale prawdopodobieństwo większej epidemii jest mało prawdopodobne. Były już ptasie grypy, świńskie grypy, e-bola i jakoś żyjemy. Oficjalnie jest 100 przypadków śmiertelnych w miliardowym kraju gdzie śmiertelność w naszym kraju na wirus grypy w zeszłym roku była na poziome 150 osób. W koronawiruscie niewiadomą jest tak naprawdę jak go skutecznie leczyć, a także brak szczepionki na niego. Przez te dwa problemy istnieje ryzyko pandemii ze względu na otwarty ruch lotniczy na całym świecie i praktyczny brak granic jako takich. To napędza panikę i zamęt, czyli coś co nie służy zachowaniu rozsądku. Trzeba obserwać sytuacje i nie siać niepotrzebnie paniki. Mogę na 97% Cię zapewnić, że przeżyjesz ten światowy kryzys humanitarny.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Ściema to niestety nie jest, ale prawdopodobieństwo większej epidemii jest mało prawdopodobne. Były już ptasie grypy, świńskie grypy, e-bola i jakoś żyjemy. Oficjalnie jest 100 przypadków śmiertelnych w miliardowym kraju gdzie śmiertelność w naszym kraju na wirus grypy w zeszłym roku była na poziome 150 osób. W koronawiruscie niewiadomą jest tak naprawdę jak go skutecznie leczyć, a także brak szczepionki na niego. Przez te dwa problemy istnieje ryzyko pandemii ze względu na otwarty ruch lotniczy na całym świecie i praktyczny brak granic jako takich. To napędza panikę i zamęt, czyli coś co nie służy zachowaniu rozsądku. Trzeba obserwać sytuacje i nie siać niepotrzebnie paniki. Mogę na 97% Cię zapewnić, że przeżyjesz ten światowy kryzys humanitarny.

Tylko że mówiąc o naszej grypie zabiła 150 osób w przeciągu roku a nie miesiąca. Tydzień temu (22/01) zarażonych było 314 osób, raport z wczoraj mówi już o 4593 zarażonych. Ciekawe ile będzie za tydzień
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Wirusy grypy rocznie zarazaja 3-5mln ludzi a smiertelnosc z tego powodu to 0,65 mln i nikt nie trabi z tego powodu w telewizji...
Chociaz z drugiej strony uwazam, ze natura powinna sobie jakos poradzic w tak kurewskim przeludnieniem jakie wystepuje szczegolnie indo-azji...
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Na ten moment wyleczonych jest około 100 a nieżywych 144. Więc chyba jednak trochę większa śmiertelność niż przy grypie.
Wyliczanie na ten moment śmiertelności nie ma sensu ale statystyka to statystyka.
Ja nie wierzę w jakąś światową pandemie a nawet jeśli taka będzie to uciekam do siebie na wieś. Tam się zamknę od świata i ludzi :D
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
O ile na razie nie raczej nie musimy obawiać się światowej pandemii, to oficialne informacje nt tego nowego wirusa moga powodować pewne obawy. Ogólnie do porównania z innymi epidemiami z ostatnich lat, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Zaraźliwość, okres inkubacji, objawy i śmiertelność danego patogenu. Pierwszym czynnikiem różniącym Koronę od wcześniejszych wirusów z Chin jest, że według już oficjalnych danych wirus ten zaraża podczas inkubacji, kiedy u nosiciela nie występują jeszcze żadne objawy. W parze z jak już ktoś wcześniej wspomniał, aktualną śmiertelnością na poziomie 50% czyni go bardzo niebezpiecznym. Ta śmiertelność jak to zazwyczaj się dzieje prawdopodobnie będzie spadać, ale nawet jeśli zatrzyma się na 25% będzie i tak z kategorii tych wysokich.

Trzeba jeszcze wspomnieć, ze na chwile obecną praktycznie 100% zarażonych znajduje się w Chinach. Biorąc pod uwagę ich politykę informacyjną zarażonych i zmarłych może być znacznie więcej niż podają do oficjalnej wiadomości.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siema. Tak trochę wtrącę. Oglądałem teraz pewien filmik na YT na temat tego wirusa. Jak wiemy, jest wymiana ludzi pomiędzy krajami kolosalna(turyści, wymiana pracowników) Prędzej czy później ten wirus u nas będzie, czy też już jest. Zjednoczone araby też już są zarażone, w Polsce pomimo tych studentów którzy przylecieli, byli też inni ale nie zarażeni akurat tym wirusem. Bardziej niż tym wirusem, obawiał bym się naszymi pieniędzmi. W ciągu zaledwie jednego dnia z Warszawskiej giełdy wyparowało już 14 MLD USD, już nie mówią o Chinach, i reszcie świata. Polski złoty słabnie względem Euro czy Franka Szwajcarskiego... Ten wirus może się odbić na naszej kieszeni, wiadomo jakiejś epidemii może u nas nie będzie, jak już to pojedyncze jednostki. Bardziej się obawiam, tego iż znów pójdzie z naszej kieszeni w ch*j pieniędzy.. A tak, no ku**a, nie ukrywajmy będzie.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja tylko chciałem napisać, że CODZIENNIE rodzi się 360.000 ludzi, a umiera 152.000, tak że ten virus w skali globalnej, to mniej niż żart. Dziękuję, do widzenia.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nawet bym powiedział(nazwijcie mnie hitlerem śmiało heh) że przyda się małe ograniczenie populacji, chociaż o kilka %.
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
Można ja ograniczyć w bardziej humanitarny sposób. Wprowadzić model rodziny 2+1 lub/i dla par bez dzieci 500+. A co do tego wirusa to wydaje mi się ze są walniejsze sprawy. Zamęt medialny giełdy szaleją pytanie kto na tym zyska?
 

czajnick

New member
Rejestracja
Sty 28, 2020
Postów
2
Buchów
0
Wirus to tylko przykrywka oraz jedna z metod świadomej depopulacji ludności na świecie, chca uciszyć sprawę Iranu, USA itp. Wszędzie toczą się jakieś dramaty. Nikt Ci nie wprowadzi tego, o czym Piszesz Dark, pomysł zupełnie z d*y.
 

marihuanista.

Member
Rejestracja
Mar 30, 2018
Postów
24
Buchów
0
To dopiero początek tego, co może się dziać w najbliższym czasie. Choć moja wiedza na ten temat jest szczątkowa (w sumie nas wszystkich), polecam wam obadać sobie wykłady takiego Pana jak Artur Lalak. Jeżeli ktokolwiek zainteresuje się tym temat troszkę głębiej, to gwarantuje nogami i rękoma, że szczeny macie przy samej podłodze. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Najśmieszniejsze jest to jak nasze służby z tym walczą - zero procedur. Próbki są wysyłane do Francji <lol2>
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół