nasiona marihuany

Water Curring - gorącą wodą - 60-70C - czy jednodniowe moczenie ?

Wyszukiwarka Forumowa:

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
Witam, mam taki problem, poniewaz stosowałem preparat w poznym flo, dosc silny.

Zeby uprzedzic odpowiedzi laików, nie mam czasu na zwykły WC, a zwykłe suszenie nic tu nie da.

Pytanie do doświadczonych userów, mądrych ludzi, może moderatorów nawet.


Czy świeże zioło można wrzucić do wody o temperaturze okolo 65-70C tak na dwie minuty, by wypłukać to co zostało z chemii na topach ? Nastepnie wysuszyć i znów włożyć do słoika na curringowanie.

Zdaje sobie sprawę, ze terpeny uciekną do wody a zioło straci zapach. Ale oczywiście nie o to chodzi. Tylko o bezpieczeństwo.

Na innych forach jest o tym wzmianka, na haszyszu nie mogę za cholere nić znaleźć nawet używajac wyszukiwarki.


Czy lepiej przeprowadzić jednodniowy curring - lepiej brzmi - jedniodniowe wymaczanie świeżo ściętych kwiatów pod wodą ?


Proszę o mądrą dyskusję. Co Wy byscie zrobili, żeby zminimalizować ryzyko?

Ta sytuacja z parzeniem krótszym niż 2 minuty 60-70C ma wg. mnie sens... kanabinoidy się nie rozłożą, trichomy nie powinny "odpaść". A wg. Was?

ps. zaznacza, że chemia dość mocna z grupy retardantów.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Co byś nie zrobił i tak będzie chu**we nie ma się co oszukiwać. Było pomyśleć dwa razy zanim zacząłeś psikać krzaki czymkolwiek.
 

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
Śmieszek, tu nikt nie chce się oszukiwać, a jedynie znaleźć chociaż minimalną szansę na ratunek.

Nie podam nazwy srodka specjalnie żeby nie zachęcić innych. Środek metabolizuje się do kwasów solnego i fosforowego i tutaj jest ZONK.

Stad ponowie Smieszek pytanie - czy Twoim (oraz innych) zdaniem lepiej przeprowadzić jednodniowe moczenie czy iść w krótkie i szybkie "parzenie" ? Postaw sie a zastaw takie przysłowie jest... Więc prosze smieszek postaw sie na mojej sytuacji :)

Lub inaczej, jeśli nie chcesz na ten temat się wypowiedzieć... co zrobić... To jakie jest Twoje zdanie na temat krótkiego parzenia zioła... Słyszałeś o tym, a może miałeś styczność?

Lub jeszcze inaczej: co Wg Ciebie stanie się z ziołem jeśli będzie moczone w 60-70C przez dwie minuty? Czy myślisz, że będzie to miało wpływ degradujący ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Konopie akumulują substancje chemiczne więc wątpię żeby jakiekolwiek płukanie dało jakiś większy rezultat. btw, jeśli ta chemia którą pryskałeś rozkłada się do kwasów, i to mocnych to jakim cudem nie zjarało Ci krzaków?
 

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
Stęzenię 0,075% na litr powoduje zatrzymanie auksyn czy cytokoin. Natomiast nie powoduje spalenia roślin.

Najgłówniejszym metabolitem jednak jest etylen i to on tu ogrywa kluczową rolę.

Ciezko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, może dlatego, że substancja najpierw wnika do wnętrza rośliny a dopiero rozkłada się na substancje czynną + kwasy ?

Nazwe preparatu wysłałem Ci na PW.

Jest wiele publikacji z polskich uniwersytetów rolniczych (oczywiście na innych roślinach jak papryka, wisnia itd.), ale nawet były próby na konopiach. Jednak dotyczyły one obniżenia wzrostu przy wysokich konopiach siewnych zarejestrowanych na liście odmian.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Z dwojga złego wolał bym to zjarać bez żadnego płukania.
 

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
O kurka wodna, to mnie zaskoczyłeś. Czyli mówisz, że zastosować okres karencji 7-10 dni... i to wszystko ? Od dawna Ciebie śmieszek podziwiam na forum, Twoja wiedza jest mega!

Gdyby dołączył się jeszcze ktoś do dyskusji to byłbym wdzięczny - doświadczonym użytkownikom podam nazwe preparatu na PW - z tego powodu, że działa niesamowicie na dojrzewanie konopii a jednocześnie jest bardzo silną substancją. Samo przebywanie w oparach może spowodować utratę wzroku.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Słuchaj, odpowiedź tkwi w poprzednich postach. Spryskałeś krzaki chemią, której na 99% i tak nie wypłuczesz. W obu przypadkach to palenie to potencjalna trutka, tylko bez płukania będzie smakować jak zioło, a po wypłukaniu to będzie już totalna lipa.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
działa niesamowicie na dojrzewanie konopii a jednocześnie jest bardzo silną substancją.

i zadziałało niesamowicie? jakoś lepiej dojrzała,mega plon,więcej żywicy czy co? to nie kpina tylko ciekawość :oczy: ..poka foty ;)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Przerób na olej i święty spokój :p miałem raz taka sytuację z przymusu musiałem ciąć wcześniej i też było sporo chemii w topach żadne plukanie jak śmieszek pisze nie pomogło moczyłem kwiaty tydzień zmieniałem wodę 2 razy dziennie w ostateczności poszło w kosz szkoda było zdrowia dla kilkanastu gramów
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
działa niesamowicie na dojrzewanie konopii a jednocześnie jest bardzo silną substancją.

To może pokaż te niesamowite efekty, bo używałem BAP i NAA z 10 lat temu i efekty były w okolicach zera.
 

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
Nie zwieksza to w żaden sposób plonu, wręcz obniza o około 15-25 % Natomiast powoduje dojrzewanie tego co może nie dojść.

Żywicy nie zwiększa - jeśli mówimy o kwiatach zenskich - natomiast potrafi zwiększyć ilość pyłku w kwiatach męskich nawet o 40%
To potwierdzam z autopsji, 60day grapefuit totalne dno co nie wytwarza w ogole zywicy... kwiaty to jak słoma, oprysk na ten moment nie wpływa w żaden sposób.

Zdjęcie drzewiec dam Ci na koniec tygodnia. Tu nie chodzi o to, ze Wam pokaze jakies mega krzaki... nie nie, ale to po prostu w ostateczności pomoze dojść konopia.

Dlatego, żeby podsumować. Na ten moment Sativa najlepiej zareagowała, kwiaty jakby... (prosze o wyrozumialosc , nie znajduje innego slowa) robią się zdrewniajsze bardziej, takie sztywne o ciekawej strukturze.

De'ath - jak najbardziej zdjęcia pokaze na koniec tygodnia.
Jak tylko mi odblokuje się blokada 1500 minut to napisze PW z nazwa substancji, lub jeśli Śmieszek może (możesz) to podaj mu nazwe w PW.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Czyli zmniejsza plon o 25%, ale zwiększa produkcję pyłku męskich roślin, którego i tak jest od cholery i ciut ciut? Rzeczywiście super sprawa :jprd:
 

firsttime

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2019
Postów
45
Buchów
0
Przerób na olej i święty spokój :p miałem raz taka sytuację z przymusu musiałem ciąć wcześniej i też było sporo chemii w topach żadne plukanie jak śmieszek pisze nie pomogło moczyłem kwiaty tydzień zmieniałem wodę 2 razy dziennie w ostateczności poszło w kosz szkoda było zdrowia dla kilkanastu gramów

Pieknie dziekuje za odpowiedz BlackMen czyli moczenie nie wypłucze chemii. Potwierdza się to, co smieszek napisał, że akumulują subst.

---------- Post Zaktualizowany 17:44 ---------- Data pierwszego postu 17:40 ----------

Death - Nie rozpatruje tego w kategorii zysków i strat.

Bardziej mnie interesuje ta substancja do wykorzystania w kryzysowych sytuacjach, gdy wiesz, że nie ma możliwości na całkowite dojście.
Ludzie zachwalają np. Ripen a ten preparat nie ma nic wspólnego ze stymulowaniem dojrzewania. Zwykły nawoz PK z siarką.

Coś czuje, że zostałem tu źle odebrany...
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Wyślij nazwę też jestem ciekaw co za gówno :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół