nasiona marihuany

Inwestycja na przyszłość?

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Witam. Zwracam się do was z prośbą, może jest ktoś z was, kto lokuje swoje pieniądze na przykład w złocie, srebrze, platynie, krypto walucie? Co jest waszym zdaniem najbardziej opłacalne?? Ja to chcę wskoczyć w złoto, może nie stracę dużo za te X lat. O krypto się boję że w pewnym momencie będzie *** i nie ma niczego. A tak mam fizycznie sztabki i jestem spokojny. Co myślicie? A może jeszcze inne sposoby? W przyszłości też chcę wskoczyć w rynek nieruchomości, dokładnie mieszkania najbardziej pospolity sposób :p

Przeleciałem połowę kanciapy i nie znalazłem podobnego tematu, więc zapraszam do dyskusji, chętnie się dowiem czegoś w tym temacie.:tiphat:
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Inwestycje w działki budowlane na tym nigdy nie stracisz.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
...na tym nigdy nie stracisz.

Nie ma takiej inwestycji na ktorej nie ma szans na strate...
Wszystko zalezy glownie od tego ile masz oszczednosci..Lokaty terminowe czy konta oszczednosciowe nie pokrywaja sie nawet z inflacja.. Najlepsze konto oszczednosciowe w tej chwili to 2,7 - gdzie inflacja w grudniu byla na poziomie 3,4. Nie oplaca sie kupowac nieruchomosci pod wynajem kiedy masz hajsu na jedna nieruchomosc. Zwrot inwestycji przy wynajmie to okolo 7-8%, ale kilkaset patykow masz zamrozone. Zeby inwestowac w nieruchomosci pod wynajem trzeba miec naprawe DUZO kapusty. Duzo wiecej mozna zarobic na standardowym flipie mieszkaniowym - nawet nie trzeba miec kapitalu startowego jesli masz odpowiednia zdolnosc kredytowa...
Zyjemy w czasach w ktorych jest od chu*a mozliwosci - gpw, forex, kontrakty terminowe, roznego rodzaju fundusze, kryptowaluty.. ale jak masz zamiar wskoczyć w cokolwiek z biegu, a tak to wlasnie wyglada, to rekiny szybko Cie zjedza. Powodzenie porownywalne do hazardu.
Pamietaj, ,ze najbardziej oplaca sie inwestowac w siebie - kup ksiazki tematyczne, ucz sie a potem pomysly przyjda same...
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Zakupiłem w tamtym roku, parę książek właśnie strikte takich biznesowych. Wcześniej trochę działałem w krypto, coś te dwa ostatnie lata było popularne Futurenet. Już się z***alo i niestety na tym poleciałem grubo... namówiony przez kumpla który pare lat temu zaczął inwestycje , zarobił i fajnie, ja wszedłem w to i się zaczęło sypać. No cóż... Nie wiesz właśnie to nie jest tak se w biegu.. póki co szukam czegoś i na spokojnie chce zacząć. Zacznę oewnie sobie od złota drobnymi sztabkami odkładał, a później się zobaczy.
 

CrazyEight

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2017
Postów
91
Buchów
0
a tak przy okazji nieruchomosci macie na siebie ? , nie boicie sie poreczenia majatkowego? ,
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Ja swój lokal mam na spółce zoo. Sam nie wiem czy coś otwierać swojego czy dać pod wynajem. Myślałem nad franczyzą nawet jakiegoś sklep z CBD ale jak sobie pomyślałem o handlowaniu ziółkiem CBD to jakoś mi sie to nie widzi.
Moim marzeniem jest otworzyć kiedyś swojego coffeshopa i jak będzie legalka i nawet gdybym musiał wziąć kredyt to bym brał i otwierał swój sklep.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Nad franczyza CBD tez myślałem. Ale to jest gra narazie nie warta świeczki(mi się wydaje) nie wiem czy oglądaliście weedweek Jak do typa wjechali i zabrali mu towar ze sklepu CBD wart ponad 100tys? Wiec to pe****e bo póki co to wielkie nie porozumienie. Jak będzie ten legal to tak jak piszesz [MENTION=67146]KROL[/MENTION]ik Baks, coffik w dobrym miejscu i będzie cacy. A nawet jak będzie możliwości np. Uzyskania licencji na hodowle marihuany np. Medycznej dla pacjentów bądź rekreacyjna, tak jak to jest w Stanach, i już jest pomysł na biznes
 
Ostatnia edycja:
P

PolnaMiedza

Guest
Jeśli kiedyś wejdą medyczne krajowe uprawy konopi będzie to na pewno kusząca inwestycja. Pytanie brzmi tylko jakie będą wymagania do spełnienia. Może okazać się, że tak naprawdę tylko garstka osób będzie wstanie je spełnić. W końcu do tego dojdzie, pytanie tylko czy na przestrzeni najbliższych 5 lat, czy 20. Na świecie ten proces ruszył juz dawno, wszystko zależy od naszego rządu.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jeśli kiedyś tak się stanie, to pewnie na takiej samej zasadzie jak w Kanadzie, czyli licencjonowana uprawa tylko dla milionerów.
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Z inwestowaniem w złoto jest taki problem, że jeśli teraz jakiś kraj zacznie wyprzedawać swoje rezerwy to cena poleci w dół oraz złoto rośnie bardzo powoli. Relatywne zyski uzyskasz za x lat. W tym momencie JAK DLA MNIE pewniaczkiem są akcje Cd project red. A jeśli chodzi o rzeczywiste inwestycje to jeśli ktoś ma wolny plac, polecam wstawić tam kilka garaży takich zwykłych blaszaków. Cena takiego wynosi od 600 do około 1200. A wynajem kosztuje od 150. Więc mieszkając w mieście lub okolicach blokowisk inwestycja zwróci się w pół roku do max roku.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
No właśnie mi o to chodzi, żeby tak też trochę bardziej zamrozić pieniądze. Z tymi garażami dobry pomysł, tylko mieszkam na wsi xD
Raczej nie opłacalne by to było.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Jeśli kiedyś tak się stanie, to pewnie na takiej samej zasadzie jak w Kanadzie, czyli licencjonowana uprawa tylko dla milionerów.

Heh, dokładnie tak. Większości się wydaje, że jak będzie "legalizacja", to oni nagle postawią szklarnie, nawieszają lamp i będą gonić siuwaks do sklepów za miliony. Mało kto rozumie jak wygląda wprowadzenie produktu do masowego obrotu, a tu mówimy o używce psychoaktywnej, równie dobrze można myśleć o stawianiu swojej gorzelni i sprzedaży własnej wódki do Biedronki albo papierosów - w końcu oba te produkty są legalne, przynoszą ogromne dochody, więc czemu nie? :)

Dziś btw. czytałem post typa z Alaski, który mówił, że legalizacja, to najgorsze co im się przytrafiło - ceny zioła na czarnym rynku spadły o połowę, posiadacze licencji na uprawę i właściciele dispensaries masowo podpie****ają na psy wszystkie growy bez koncesji, a uzyskać koncesję na legalną uprawę jak pisałem wyżej - równie łatwo jak koncesję na produkcję alkoholu albo papierosów, tylko naprawdę grube ryby z ogromnym hajsem, układami i zapleczem są w stanie to ogarnąć.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Z tego chyba zdaja sobie sprawe wszyscy ktorzy choc troche sa w temacie... Dlatego najlepsza inwestycja w przyszlosc; robcie duzy grow poki jest to nielegalne ;)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Właśnie zioło nie jest jakoś kosmicznie drogie, przy cenach rzędu kilkanaście tysi za kilo, to trzebaby z 500 krzaków pod lampami odpalić, a to w razie wpadki już konkretny wyrok plus nie ma opcji wpuścić tyle jarania na rynek żeby to przeszło niezauważone i nie mówię tu o Policji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół