nasiona marihuany

Oborniki granulowane a dolomit

Wyszukiwarka Forumowa:

harrykriszna

Member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
Czy robiąc mieszankę gleby na spocie razem z dolomitem, mogę od razu dodać oborniki granulowane tj. kurzy i bydlęcy ? Czy muszę odczekać jakiś czas żeby nie zachodziła taka sama reakcja jak z obornikiem naturalnym ?
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Nie ma sensu mieszać dolomitu z obornikiem gdyż obornik posiada wapń i magnez czyli głowny sklad dolomitu.
Jak chcesz mieszac to musisz odczekać bo tak jak piszesz bedą zachodzic reakcje. Wejdz na jakies forum rolnicze bo tam pewnie mają ten temat obcykany
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
W roku stosowania obornika nie wapnujemy gleby i na odwrót, nie wiem jak jest z granulatem bo on jako tako jest chyba odchlorowany. Ogólnie to nic strasznego się nie dzieje tylko szybciej azot sie uwalnia i wyparowuje, nie zagraża to uprawie ale tylko efektywności nawozu.
Ja wapnuje na zimę, a na wiosne nawozy.
 

harrykriszna

Member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
Dzięki wielkie, pierwszy raz chce zrobić w 100% organiczną uprawę, a im więcej czytam tym, wydaje mi się, że mniej wiem. Jako że zimy i tak w moim rejonie nie ma, gleba jest na tyle miękka, że mogę spokojnie wykopać dołki, to zaczynam już powoli działać. W planach miałem przekopać ziemię w lutym, z perlitem, dolomitem, obornikami i hydrożelem, wszystko za jednym razem, lecz wstrzymam się do kwietnia z obornikami, nie chciałbym tego nosić, i przekopywać, a zarazem tracić azotu, o który zabiegam. Myślisz, że w 2 miesiące dolomit zdąży się, choć częściowo rozłożyć w glebie ?
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dolki tez bede przekopywal na weekend i wrzucal tam ziemie zakupiona jakis czas temu. Plan jest taki:
-przekopac pod automaty dolki i 20l na sztuke. Pod fasty 40l na sztuke. Tydzien przed wysadzeniem bede sypal granulowana gnojowke bydlenca a podczas przesadzania wr,ucam mikoryze + mieszam z hydrozelem.
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Gdzie mogę dostać granulowaną gnojówkę :) ?.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Hehehe obornik granulowany prosze Pana ;) jeszcze rano nie bylem soba ?
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Cos jest na rzeczy. Nawet blad zrobilem. Zamiast bydleca napisalem bydlenca... udanego weekendu Panowie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół